Hamburg Area Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.90 | SB | Rachel Djaraher | 44th | Prelims H12 | Complete Results |
9.02 | SB | April Stafford | 47th | Prelims H2 | Complete Results |
9.20 | SB | Sarah Skoloda | 51st | Prelims H6 | Complete Results |
9.43 | SB | Shawna Rudis | 55th | Prelims H8 | Complete Results |
9.94 | SB | Brittany Dierwechter | 57th | Prelims H9 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
34.11 | SB | Rachel Kemmerer | 46th | Finals H4 | Complete Results |
34.67 | SB | Ellyn Kershner | 50th | Finals H2 | Complete Results |
35.26 | SB | Sarah Skoloda | 51st | Finals H3 | Complete Results |
35.28 | SB | Shawna Rudis | 52nd | Finals H2 | Complete Results |
36.22 | SB | Annie Frees | 55th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:12.30 | SB | April Stafford | 19th | Finals H2 | Complete Results |
1:20.01 | SB | Amber Dietrich | 35th | Finals H2 | Complete Results |
1:20.53 | SB | Morgan Dunmire | 37th | Finals H1 | Complete Results |
1:26.91 | SB | Rachel Kemmerer | 40th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:06.08 | SB | Karli Phillips | 19th | Finals | Complete Results |
3:14.76 | SB | Brandi Boyer | 24th | Finals | Complete Results |
3:22.09 | SB | Kerissa Rohrbach | 25th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:49.41 | SB | Karli Phillips | 19th | Finals | Complete Results |
7:38.44 | SB | Mackenzie Nelson | 28th | Finals | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
11.05 | SB | Megan Lesher | 17th | Prelims H1 | Complete Results |
12.19 | SB | Morgan Dunmire | 25th | Prelims H1 | Complete Results |
12.19 | SB | Ellyn Kershner | 26th | Prelims H4 | Complete Results |
12.71 | SB | Bobbi Jo Moser | 28th | Prelims H2 | Complete Results |
12.72 | SB | Kerissa Rohrbach | 29th | Prelims H6 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-4.5 | SB | Olivia Shaffer | 12th | Finals | Complete Results |
12-0 | SB | Amber Dietrich | 15th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
26-11.5 | SB | Amber Dietrich | 9th | Finals | Complete Results |
26-5 | SB | Olivia Shaffer | 11th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.95 | SB | Jeler Mendez | 66th | Prelims H12 | Complete Results |
7.96 | SB | Ricky Flowers | 67th | Prelims H6 | Complete Results |
8.10 | SB | Blake Roberts | 71st | Prelims H5 | Complete Results |
8.68 | SB | Mario Salgado | 74th | Prelims H7 | Complete Results |
10.90 | SB | Phillip Euston | 78th | Prelims H7 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.91 | SB | Montay Berger | 43rd | Finals H3 | Complete Results |
29.55 | SB | Phillip Euston | 50th | Finals H3 | Complete Results |
30.13 | SB | Ricky Flowers | 51st | Finals H2 | Complete Results |
30.20 | SB | Blake Roberts | 53rd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
59.14 | SB | Eli Mercado | 12th | Finals H1 | Complete Results |
1:02.23 | SB | Montay Berger | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
1:04.94 | SB | Jared Hafer | 31st | Finals H2 | Complete Results |
1:04.96 | SB | Ian John | 32nd | Finals H2 | Complete Results |
1:10.98 | SB | Ricky Flowers | 40th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:40.08 | SB | Jordan Smith | 43rd | Finals | Complete Results |
2:40.77 | SB | Ian John | 45th | Finals | Complete Results |
2:49.06 | SB | Sam Moseman | 52nd | Finals | Complete Results |
2:53.75 | SB | Dayton Bausher | 55th | Finals | Complete Results |
3:03.93 | SB | Chris Porcaro | 56th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:22.19 | SB | Terry Hafer | 27th | Finals | Complete Results |
5:23.68 | SB | Nick Sturm | 29th | Finals | Complete Results |
6:07.17 | SB | Andrew Kurtz | 48th | Finals | Complete Results |
6:31.57 | SB | Joshua Peters | 49th | Finals | Complete Results |
6:38.19 | SB | Max Kutz | 50th | Finals | Complete Results |
3000 Meter Run | |||||
12:15.77 | SB | Jordan Smith | 17th | Finals | Complete Results |
13:29.02 | SB | Jeff Galczynski | 18th | Finals | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
11.09 | SB | Eli Mercado | 30th | Prelims H2 | Complete Results |
11.66 | SB | Sam Moseman | 32nd | Prelims H1 | Complete Results |
13.33 | SB | Ricky Jackowski | 33rd | Prelims H3 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:39.68 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
Long Jump | |||||
18-2 | SB | Eli Mercado | 15th | Finals | Complete Results |
10-2.5 | SB | Ricky Flowers | 47th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
29-7.25 | SB | Blake Roberts | 26th | Finals | Complete Results |