Baldwin Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.59 | Asia Woodson | 14th | Prelims H9 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.72 | Jaqueline Miethke | 41st | Finals H4 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:40.77 | SB | Stephanie Bott | 31st | Finals H3 | Results |
2:49.59 | Angela Tozzi | 44th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:58.51 | Stephanie Bott | 34th | Finals H2 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:12.88 | SB | Alicia Mastroianni | 16th | Finals H1 | Results |
12:45.79 | SB | Stephanie Bott | 25th | Finals H1 | Results |
13:34.53 | SB | Angela Tozzi | 36th | Finals H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
52.32 | Jaqueline Miethke | 17th | Finals H4 | Results | |
Long Jump | |||||
15-1.75 | Asia Woodson | 19th | Finals H1 | Results | |
14-2 | SB | Carly Molnar | 36th | Finals H1 | Results |
14-0.25 | SB | Samantha Scherrer | 40th | Finals H1 | Results |
Triple Jump | |||||
31-6.25 | Carly Molnar | 17th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Carly Molnar | 12th | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
60-3 | Mary Bekevac | 43rd | Finals H1 | Results | |
58-7.5 | Sydney Manning | 46th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
88-1 | Tori Johnston | 11th | Finals H1 | Results | |
69-4 | Jess Madden | 30th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
29-6 | Tori Johnston | 13th | Finals H1 | Results | |
23-5 | Sydney Manning | 39th | Finals H1 | Results | |
21-11 | SB | Maria Bruni | 47th | Finals H1 | Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.10 | Bernard Addo | 26th | Prelims H5 | Results | |
12.20 | Brad Miller | 31st | Prelims H6 | Results | |
13.01 | SB | Zach Peal | 56th | Prelims H2 | Results |
200 Meter Dash | |||||
26.98 | SB | Zach Peal | 46th | Finals H1 | Results |
27.52 | Brad Miller | 51st | Finals H5 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.65 | Belmedin Nurkic | 11th | Finals H8 | Results | |
54.42 | SB | Gary Jackson | 15th | Finals H2 | Results |
55.68 | SB | Jared Mott | 26th | Finals H4 | Results |
1600 Meter Run | |||||
4:57.35 | Mark Demore | 31st | Finals H2 | Results | |
6:03.23 | Justin Geary | 64th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:55.59 | SB | Dennis Doyle | 11th | Finals H2 | Results |
10:01.43 | SB | Mike McLaughlin | 14th | Finals H2 | Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.11 | Jesse Cancelmi | 40th | Prelims H3 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.87 | Relay Team | 15th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:59.35 | Relay Team | 13th | Finals H2 | Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Gary Jackson | 6th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
21-11.5 | Gary Jackson | 2nd | Finals H1 | Results | |
15-6 | SB | Joseph Pinno | 60th | Finals H1 | Results |
Triple Jump | |||||
45-5 | Gary Jackson | 2nd | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
129-9 | Matt Dunn | 9th | Finals H1 | Results | |
119-0 | Brandon Wyse | 13th | Finals H1 | Results | |
81-10 | SB | Nicholas O'toole-Maskala | 56th | Finals H1 | Results |
Javelin | |||||
147-9.5 | Luke Smorey | 1st | Finals H1 | Results | |
124-5.5 | Dan Maloney | 14th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
41-8.75 | SB | Brandon Wyse | 9th | Finals H1 | Results |
30-8 | SB | Nicholas O'toole-Maskala | 53rd | Finals H1 | Results |