Licensed to Freedom Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 12/12/2015 03:38 PM
TFCAofGP Meet#1 @ Lehigh Univ - 12/12/2015
Lehigh Univ
Results
Boys 60 Meter Dash Division II
===================================================================================
7.44 MOC
Name Year School Prelims H#
===================================================================================
Preliminaries
1 Coston, Myles 11 Eng & Sci 7.36qMOC 4
2 Skipper-Barnett, Vincent 12 Lower Merion 7.38qMOC 3
2 White, Damir 12 New Media Tech 7.38qMOC 1
4 Rowland, Nick 12 Scha 7.39qMOC 3
5 Phillips, Tyrone 11 Imhotep Inst 7.48q 2
6 Hudson, Aaron 11 The Haverford SB 7.54q 5
7 Marshall, Edward 12 Martin Luther Ki 7.58q 1
8 Minniti, Mike 10 Arch Ryan 7.65q 5
9 Johnson, Marqui 9 Penn Charter 7.71q 4
10 Foster Jr, Thomas 10 Strath Haven 7.75q 3
11 Abdur-Rahim, Tahir 12 Boys Latin Chart 7.89q 1
12 Barkley, Chris 10 Radnor 7.91q 2
13 Smith, Sydney 10 Abington Friends 8.00 4
14 Linn, Gavin 11 WC Henderson 8.06 2
15 Ding, Allen 11 Marple Newtown 8.10 2
16 Harmin, Ahmir 11 Hill-Freedma 8.18 1
17 Lee, Brian 12 George School 8.26 1
18 Williams, Charles Interboro 8.33 4
19 Lee, Duane 11 Upper Merion 8.48 5
20 Muniz, Sergio 11 Upper Morela 8.49 1
21 Mayfield, Stephen 10 Mbap 8.88 2
22 Bassett, Ian 9 Penncrest 8.92 5
23 Freeman, Rhashaun 10 Academy Park 9.26 5
24 Abdul-Latif, Jamal 11 Tacony Acadedemy 9.43 3
25 Tilson, Olajuwon 11 Chichester 10.20 4
Boys 60 Meter Dash Division II
===================================================================================
7.44 MOC
Name Year School Finals H#
===================================================================================
Finals
1 Marshall, Edward 12 Martin Luther Ki 7.25 MOC 2
2 Coston, Myles 11 Eng & Sci 7.32 MOC 1
3 Rowland, Nick 12 Scha 7.32 MOC 1
4 Skipper-Barnett, Vincent 12 Lower Merion 7.33 MOC 1
5 White, Damir 12 New Media Tech 7.35 MOC 1
6 Phillips, Tyrone 11 Imhotep Inst 7.49 1
7 Minniti, Mike 10 Arch Ryan 7.50 2
8 Hudson, Aaron 11 The Haverford SB 7.52 1
9 Johnson, Marqui 9 Penn Charter 7.60 2
10 Foster Jr, Thomas 10 Strath Haven 7.76 2
11 Barkley, Chris 10 Radnor 7.83 2
12 Abdur-Rahim, Tahir 12 Boys Latin Chart 7.90 2
Boys 200 Meter Dash Division II
===================================================================================
24.04 MOC
Name Year School Finals H#
===================================================================================
1 Rantin, Keon 11 Glen Mills S 22.82 MOC 5
2 Tucker, Chris 11 Penn Charter 24.14 5
3 Hall, Ahmad 11 Lower Merion 24.24 5
4 Gunter-scott, Jann 12 Martin Luther Ki 24.61 5
5 Holmes, Frank 10 Eng & Sci 24.98 5
6 Koppel, Xavier 11 Academy Park 26.52 2
7 Jones, Andre 10 Wissahickon 26.56 4
8 Fariss, Khem 10 Penncrest 27.09 3
9 Wilson, Tramell 9 Bishop McDevitt 27.13 2
10 Berry, Jordan 9 Malvern Prep 27.14 3
11 Green, James 11 Abington Friends 27.32 4
12 Morabito, Chris 12 Radnor 27.49 4
13 Guy, Harrison 10 Chichester 27.84 2
14 Byerly, Bryan 12 WC Henderson 27.90 4
15 Proctor, Yusuf 10 Boys Latin Chart 28.00 1
16 Moses, Jarrett 9 Mbap 28.33 3
17 Celaj, Tomas 9 Lower Moreland 28.43 2
18 Flanigan, Anthony 10 Hill-Freedma 28.71 1
19 Amey, Jared 10 Twin Valley 28.92 1
20 Williams, Devin 11 WC East 28.99 3
21 Padilla, Jarrod 10 Holy Ghost P 29.04 2
22 Salerno, Nick 10 Marple Newtown 30.02 3
23 Menta, Joseph 9 Lansdale Cat 30.18 1
24 Dimitriadis, Stefanos 10 Upper Merion 30.76 2
25 Casey, Colin 9 Upper Morela 32.51 1
Boys 400 Meter Dash Division II
===================================================================================
54.04 MOC
Name Year School Finals H#
===================================================================================
1 Mathis, Tyreek 12 Martin Luther Ki 52.55 MOC 5
2 Rochwell, Raisheem 12 Glen Mills S 52.93 MOC 5
3 Biden, Nick 12 The Haverford SB 52.93 MOC 5
4 Christopher, Cameron 11 Wissahickon 53.56 MOC 4
5 Oliver, Richard 12 Eng & Sci 54.25 4
6 Brunson, Christian 11 Imhotep Inst 55.02 5
7 Outten, Corbin 11 Abington Friends 55.63 5
8 Murphy, Scotty 11 Upper Morela 56.58 4
9 Marcozzi, Jake 12 WC East 56.65 4
10 Stief, Andrew (Cal) 10 Strath Haven 56.99 4
11 Barstar, Blair 11 Great Valley 57.92 5
12 Francis, Tyler 9 Malvern Prep 58.04 3
13 Wheeler, John 12 Holy Ghost P 58.27 3
14 Dixon, Luke 12 Radnor 58.82 3
15 Ross, Liem 11 Marple Newtown 59.12 3
16 Haas, Mike 11 Lower Moreland 59.50 3
17 Burton, James 11 Lower Merion 59.81 3
18 Collins, Marquez 10 Hill-Freedma 59.97 1
19 Pleasant, Samir 11 Del Val Charter 1:00.25 1
20 Devero-Smith, Tyrique 12 Boys Latin Chart 1:00.28 1
21 Pons, Brandon 11 Harriton 1:01.03 2
22 Neil, Josh 12 Twin Valley 1:01.28 2
23 Hayburn, Rich 12 Cardinal O'Hara 1:01.52 2
24 He, William 10 WC Henderson 1:01.58 2
25 MaQuire, Ryan 10 Bishop Shanahan 1:02.20 2
26 Corrigan, James 10 Lansdale Cat 1:03.19 2
27 Fohner, Daniel 9 Arch Carroll 1:03.80 1
28 Cicalese, Matthew 9 Mbap 1:04.45 2
29 Ung, Andrew 12 Chichester 1:04.54 2
30 Magness, Michael 11 Academy Park 1:05.07 1
31 Rivera, Juan 9 Arch Ryan 1:06.53 2
32 Barrett, Jason 9 Bishop McDevitt 1:08.23 1
33 DiGiulio, Nicholas 9 Penncrest 1:08.33 2
34 Nguyen, Tai 10 Upper Merion 1:08.93 1
35 Turner, Jamir 11 Tacony Acadedemy 1:12.08 1
36 Serrano, Xavier 9 Masterman 1:24.32 1
Boys 800 Meter Run Division II
===================================================================================
2:05.24 MOC
Name Year School Finals H#
===================================================================================
1 Jihad, Kamil 10 Neumann Goretti 2:01.44 MOC 3
2 Gordon, Ahmir 12 Strath Haven 2:02.11 MOC 3
3 Morris, Aaron 12 Springfield (M) 2:03.86 MOC 3
4 Hammond, Tom 12 Arch Ryan 2:04.48 MOC 3
5 Harman, Andy 12 Wissahickon 2:04.71 MOC 3
6 Brennan, Daniel 11 WC East 2:05.05 MOC 3
7 Bland, Taj 11 The Haverford SB 2:07.86 3
8 Wittorff, Zach 12 Twin Valley 2:11.02 3
9 Decena, Antonia 12 Pope John Paul 2:11.22 3
10 Naughty, Raheem 12 Boys Latin Chart 2:12.48 2
11 Gallagher, Greg 12 Lower Moreland 2:15.59 2
12 Penney, Keaton 10 Bishop Shanahan 2:15.65 2
13 Lambert, Shannon 11 Glen Mills S 2:15.75 2
14 Mcteague, Dan 12 Springfield (D) 2:15.94 3
15 Murphy, Billy 12 Malvern Prep 2:16.28 2
16 Duddy, Joe 10 Bishop McDevitt 2:16.30 2
17 Tyrrell, Rick 12 Holy Ghost P 2:19.64 2
18 Chang, Vincent 12 Upper Merion 2:22.54 2
19 Fowler, Tylir 11 Chichester 2:23.05 1
20 Davis, Matt 10 Episcopal Academ 2:25.88 2
21 Hopkins, Dan 9 Cardinal O'Hara 2:26.46 2
22 Sullivan, Jack 12 Mbap 2:27.20 3
23 Paulk, Armonte 10 Hill-Freedma 2:30.88 1
24 Prieto, Emilio 11 George School 2:32.62 1
25 Mejias, Joshua 11 Martin Luther Ki 2:35.76 1
26 Schmid, Benjamin 9 Lower Merion 2:38.73 1
27 Day-Nuah, Philip 12 Academy Park 2:41.00 1
28 Johnson, Jamal 11 Tacony Acadedemy 2:47.22 1
29 Conahan, Peter 10 Abington Friends 2:47.22 1
30 McGroary, Matthew 9 Arch Carroll 3:01.68 1
31 Harris, Ryley 9 Interboro 4:02.25 1
Boys 1 Mile Run Division II
===================================================================================
4:40.24 MOC
Name Year School Finals H#
===================================================================================
1 Galligan, Liam 11 Springfield (D) 4:32.00 MOC 2
2 Scales, Charlie 12 The Haverford SB 4:35.73 MOC 2
3 Donahue, Patrick 12 Holy Ghost P 4:40.06 MOC 2
4 Reid, Ian 12 Strath Haven 4:44.04 2
5 Jorgensen, Jakob 11 Episcopal Academ 4:48.51 2
6 Minning, Henry 12 Radnor 4:51.37 2
7 Matthews, Mark 12 Bishop Shanahan 4:58.97 2
8 Fohner, Matthew 12 Arch Carroll 5:01.47 2
9 Senackerib, Justin 10 Penncrest 5:02.70 2
10 Shandelman, Avery 10 Lower Merion 5:04.24 1
11 Clarke, Matthew 10 WC East 5:04.37 2
12 DiGiacomo, Michael 11 Twin Valley 5:06.46 2
13 Sutton, Ryan 11 Malvern Prep 5:08.67 2
14 Duddy, Matt 9 Bishop McDevitt 5:12.52 1
15 YasinSpann, Saabir 10 Overbrook 5:18.12 1
16 Carideo, Alex 11 George School 5:19.64 1
17 Davies, John 9 Lower Moreland 5:20.99 1
18 Andraka, Trent 12 Upper Merion 5:23.68 2
19 Haas, Thomas 9 Cardinal O'Hara 5:27.44 1
20 Manning, Nicol 10 Hill-Freedma 5:29.21 1
21 Capella, Jeremy 9 Conwell-Egan 5:36.07 1
22 McCool, Joe 9 Marple Newtown 5:37.64 1
23 Brodie, Johnathon 11 Glen Mills S 5:46.59 1
24 Naitove, David 12 Abington Friends 5:48.59 2
25 Sorenson, Taylor 9 WC Henderson 5:50.36 1
26 Latney, Christian Boys Latin Chart 6:05.68 1
27 Mahoney, Kyle 11 Chichester 6:41.80 1
28 Burke, Caleb 10 Academy Park 6:56.65 1
29 Atalan, Atahan 9 Tacony Acadedemy 7:28.85 1
Boys 3000 Meter Run Division II
================================================================================
9:20.24 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Sulllivan, Sean 12 Mbap 9:17.88 MOC
2 Moser, Robert 12 WC East 9:22.58
3 D'Aquila, Matthew 11 Lower Merion 9:23.22
4 Falasco, Noah 12 Upper Merion 9:36.28
5 Love, Jeffrey 9 George School 9:36.89
6 Zwoduah, Bill 11 Academy Park 9:40.26
7 Faber, Josh 11 Twin Valley 9:41.38
8 Dixon, Sean 11 Holy Ghost P 9:44.10
9 McGrory, Jonathan 10 Bishop Shanahan 9:52.02
10 Hoyer, Ben 10 Wissahickon 9:52.30
11 McNicholas, Tom 10 Cardinal O'Hara 10:01.67
12 Merhige, Peter 12 The Haverford SB 10:08.27
13 Grimes, Andrew 12 Harriton 10:24.04
14 Rosenfeld, Noah 11 Abington Friends 10:24.32
15 Lounsberry, Joey 10 Bishop McDevitt 10:25.28
16 Silen, Roman 10 Great Valley 10:35.40
17 Furtek, Alexander 9 Arch Carroll 10:44.64
18 Williams, Kevin 11 Interboro 11:12.09
19 Patane, Robby 9 Penncrest 11:16.23
20 Paulhill, Zayyir 9 Boys Latin Chart 11:53.24
21 Malloy, Danny 12 Malvern Prep 12:16.72
22 Tigano, Andrew 11 Chichester 14:01.10
-- Lindgren, Elias 10 Episcopal Academ DQ Lap Short
Boys 60 Meter Hurdles Division II
===================================================================================
9.04 MOC
Name Year School Prelims H#
===================================================================================
Preliminaries
1 Guess, Monte 12 Arch Ryan 8.67qMOC 1
2 Hall, Ache 11 Springfield (D) 8.69qMOC 2
3 Boyce, Matt 12 Interboro 9.26q 2
4 McLaughlin, Pat 11 Penn Charter 9.88q 3
5 Memeger, Max 11 Strath Haven 10.26q 3
6 Nguy, Andrew 11 Lower Moreland 10.34q 2
7 Williams, Christian 9 Penncrest 10.35 2
8 Pannepacker, Stone 10 Upper Morela 10.82 1
9 Beebe, Nathan 10 Great Valley 11.51 1
10 Henry, Miles 10 Boys Latin Chart 11.56 3
11 Frigerio, Robert 10 Radnor 12.02 1
Boys 60 Meter Hurdles Division II
================================================================================
9.04 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
Finals
1 Guess, Monte 12 Arch Ryan 8.48 MOC
2 Hall, Ache 11 Springfield (D) 8.56 MOC
3 Boyce, Matt 12 Interboro 9.41
4 McLaughlin, Pat 11 Penn Charter 9.63
5 Memeger, Max 11 Strath Haven 10.54
6 Nguy, Andrew 11 Lower Moreland 10.94
Boys 4x200 Meter Relay Division II
===================================================================================
1:38.24 MOC
School Finals H#
===================================================================================
1 Wissahickon 'A' 1:36.00 MOC 4
2 Penncrest 'A' 1:38.40 4
3 Chichester 'A' 1:39.29 3
4 West Chester Henderson 'A' 1:39.81 3
5 Friends' Central 'A' 1:40.07 2
6 Overbrook 'A' 1:40.77 4
7 Motivation High School 'A' 1:41.96 4
8 Glen Mills Schools 'A' 1:42.82 4
9 Martin Luther King HS 'A' 1:43.00 2
10 The Haverford School for Boys 'A' 1:43.08 3
11 West Chester East 'A' 1:43.10 3
12 Upper Moreland 'A' 1:45.16 3
13 Episcopal Academy 'A' 1:45.27 2
14 Lower Merion 'A' 1:45.64 3
15 Interboro 'A' 1:45.66 1
16 Strath Haven 'A' 1:46.12 2
17 Academy Park 'A' 1:46.45 4
18 Upper Merion 'A' 1:49.89 2
19 Church Farm School 'A' 1:50.01 1
20 Marple Newtown 'A' 1:52.89 1
21 Springside Chestnut Hill Acade 'A' 1:53.39 1
22 Hill-Freedman World Academy 'A' 1:54.11 1
23 Radnor 'A' 1:56.02 2
-- Boys Latin Charter 'A' DQ 1
Boys 4x400 Meter Relay Division II
===================================================================================
3:39.94 MOC
School Finals H#
===================================================================================
1 Delaware Valley Charter 'A' 3:39.36 MOC 3
2 Paul Robeson School for Human 'A' 3:40.08 3
3 The Haverford School for Boys 'A' 3:43.80 3
4 Penncrest 'A' 3:44.54 3
5 Episcopal Academy 'A' 3:53.20 2
6 Upper Moreland 'A' 3:54.20 3
7 Church Farm School 'A' 3:55.19 1
8 George School 'A' 3:57.60 1
9 Springfield (Delco) 'A' 4:01.96 2
10 Bishop Shanahan 'A' 4:04.55 1
11 Strath Haven 'A' 4:07.58 1
12 West Chester East 'A' 4:08.66 2
13 Radnor 'A' 4:09.55 3
14 Lower Merion 'A' 4:10.73 1
15 Great Valley 'A' 4:15.15 2
16 West Chester Henderson 'A' 4:16.99 1
17 Cardinal O'Hara 'A' 4:35.88 1
-- Martin Luther King HS 'A' DQ 2
Boys 4x800 Meter Relay Division II
===================================================================================
8:36.24 MOC
School Finals H#
===================================================================================
1 Bishop Shanahan 'A' 8:35.65 MOC 2
2 Springside Chestnut Hill Acade 'A' 8:46.90 2
3 Great Valley 'A' 8:57.34 2
4 Archbishop Ryan 'A' 8:59.23 2
5 Interboro 'A' 9:03.00 2
6 Strath Haven 'A' 9:06.49 2
7 Twin Valley 'A' 9:07.39 2
8 Springfield (Delco) 'A' 9:20.29 2
9 Wissahickon 'A' 9:23.47 2
10 Harriton 'A' 9:34.67 1
11 The Haverford School for Boys 'A' 9:35.70 2
12 George School 'A' 9:35.70 1
13 Cardinal O'Hara 'A' 9:42.95 1
14 Lower Merion 'A' 9:46.74 1
15 Upper Merion 'A' 9:46.81 1
16 Masterman 'A' 9:57.10 1
17 Boys Latin Charter 'A' 10:02.29 1
18 Glen Mills Schools 'A' 10:10.01 1
19 Friends' Central 'A' 10:12.18 1
20 West Chester East 'A' 10:23.36 1
21 Radnor 'A' 10:33.24 2
22 Penncrest 'A' 11:03.09 1
23 Marple Newtown 'A' 11:21.40 1
-- West Chester Henderson 'A' DQ 1
Boys Distance Medley Division II
================================================================================
11:07.24 MOC
School Finals
================================================================================
1 Masterman 'A' 11:18.91
2 West Chester East 'A' 11:24.11
3 Cardinal O'Hara 'A' 11:34.66
4 Friends' Central 'A' 11:42.31
5 Bishop Shanahan 'A' 11:45.49
6 Lower Merion 'A' 11:45.79
7 The Haverford School for Boys 'A' 12:00.77
8 Twin Valley 'A' 12:06.13
9 Church Farm School 'A' 12:09.67
10 West Chester Henderson 'A' 12:21.31
11 Upper Moreland 'A' 12:22.99
12 Penncrest 'A' 12:26.26
13 Glen Mills Schools 'A' 12:32.37
14 Wissahickon 'A' 12:41.36
15 Harriton 'A' 12:45.37
16 Msgr Bonner & Abp Prendergast 'A' 12:53.03
17 Malvern Prep 'A' 13:16.38
18 Archbishop Ryan 'A' 13:28.51
19 Great Valley 'A' 13:28.71
Boys High Jump Division II
================================================================================
5-10.00 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Blake, Akeem 11 Penn Charter 6-00.00 MOC
2 Eburuoh, Alvin 12 Cardinal O'Hara 5-10.00 MOC
3 Pisano, Sam 12 Penncrest 5-08.00
4 Benjet, Josh 12 Friends' Central 5-06.00
5 Findley, Sean 12 Twin Valley J5-06.00
6 Shirker, Aaron 11 Malvern Prep 5-04.00
7 El, Todd 12 Boys Latin Chart J5-04.00
8 Lawall, Sean 11 Holy Ghost P 5-02.00
9 Wavai, Lucky 11 Marple Newtown 5-00.00
10 Pfender, Dawson 10 Conwell-Egan 4-10.00
Boys Pole Vault Division II
================================================================================
12-00.00 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Saligman, Robby 11 Friends' Central 13-00.00 MOC
2 Chamberlin, Mike 12 Interboro 12-00.00 MOC
3 Lasure, Luke 10 Great Valley 11-06.00
4 Rai, Harman 11 Marple Newtown 10-06.00
5 Kersten, David 12 Holy Ghost P 10-00.00
-- McIlvaine, Edgar 11 Penn Charter NH
-- Kilshaw, Noah 10 Wissahickon NH
-- Matecki, Koree 12 Arch Ryan NH
Boys Long Jump Division II
================================================================================
20-06.00 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Cook, Donoven 12 New Media Tech 20-06.75 MOC
2 D'Ambrosio, Kyle 12 Pope John Paul J20-06.75 MOC
3 Escobar, Alec 12 Radnor 19-10.00
4 Mowenn, Gehjleh 12 Conwell-Egan 19-08.00
5 Cooper, Akeem 10 Imhotep Inst 18-10.75
6 Pfister, James 11 Malvern Prep 18-09.25
7 Gallagher, Matt 12 Lower Moreland 17-10.50
8 Atkinson, Trashawn 10 Glen Mills S 17-07.00
9 Lee, David 11 Marple Newtown 17-06.75
10 Ramsey, Lamar 10 Arch Carroll 17-00.50
11 Howard, Bruce 12 Scha 16-08.00
12 Lumsden, Nick 12 Penn Charter 16-02.75
13 Lawall, Jacob 10 Holy Ghost P 16-00.50
14 Buckner, Nazeem 12 Martin Luther Ki 15-08.25
15 Snyder, Matt 12 Arch Ryan 15-06.25
16 Long, Daniel 10 Strath Haven 15-05.50
17 Kim, Paul 12 Upper Merion 15-03.00
18 Shenk, Toby 9 Great Valley 14-07.75
19 Americain, Ismael 9 Academy Park 14-06.75
20 Henry, Miles 10 Boys Latin Chart 13-08.50
-- Son, Will 11 Penncrest FOUL
Boys Triple Jump Division II
================================================================================
41-06.00 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Johnson, Ahmir 10 Wissahickon 41-08.50 MOC
2 Bolles, David 10 Malvern Prep 40-08.50
3 Lee, Jules 11 Strath Haven 39-02.75
4 Cann, Kenny 12 Academy Park 38-05.00
5 Gabor, James 11 Penn Charter 37-01.00
6 Morris, Roland 12 Glen Mills S 35-04.50
7 Giannella, Matt 10 Radnor 32-09.00
8 Hua, Bryan 11 Upper Merion 32-02.00
Boys Shot Put Division II
================================================================================
46-00.00 MOC
Name Year School Finals
================================================================================
1 Dudley, Yondell 12 Wissahickon 50-09.00 MOC
2 Kasperowicz, Eric 12 Holy Ghost P 48-04.00 MOC
3 Mazer, Andrew 12 Arch Ryan 47-11.00 MOC
4 Deeb, Peter 12 Strath Haven 47-03.00 MOC
5 Childs, Naquise 12 Neumann Goretti 45-00.50
6 Arndt, Mike 12 Penncrest 44-08.00
7 Kelly, Kyle 12 Marple Newtown 43-05.00
8 Silva, Thomas 11 WC East 41-06.00
9 Bermudez, Aidan 11 Radnor 41-03.00
10 Dottin, Tio 12 Eng & Sci 40-09.00
11 Gillen, Anthony 11 Twin Valley 38-09.00
12 Aaron, Devon 12 Martin Luther Ki 38-01.00
13 Davis-Wallace, Saboor 12 Glen Mills S 37-08.50
14 Murray, M. 11 Bishop Shanahan 36-11.50
15 Helmer, Jonah 11 George School 36-08.50
16 Boccardo, Vincent 10 Conwell-Egan 36-06.50
17 Yin, Victor 11 Upper Merion 33-05.50
18 Weah, Eric 11 Chichester 32-11.50
19 Ralph, James 10 Lower Moreland 32-03.50
20 Wilkins, Nate 10 Harriton 31-11.00
21 Mormando, Vince 11 Interboro 30-07.50
22 Harrison, Miles 12 Boys Latin Chart 30-00.00
23 Schneider, Nicholas 9 Springfield (D) 24-09.50
24 Collins, Davon 9 Lower Merion 24-02.50
25 Yetter, Matthew 12 Abington Friends 22-06.50
26 Rubin, Aaron 11 Great Valley 22-05.00
27 Hurst, Logan 9 Upper Morela 20-00.00
Boys 4x400 Meter Relay Frosh Soph Division
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Twin Valley 'A' 4:00.30 2
2 Harriton 'A' 4:01.85 3
3 Wissahickon 'A' 4:03.12 1
4 Holy Ghost Preparatory School 'A' 4:03.62 3
5 Penncrest 'A' 4:04.11 3
6 Cardinal O'Hara 'A' 4:04.74 3
7 The Haverford School for Boys 'A' 4:06.74 2
8 Msgr Bonner & Abp Prendergast 'A' 4:07.68 2
9 Episcopal Academy 'A' 4:09.45 3
10 Strath Haven 'A' 4:13.04 2
11 Bishop Shanahan 'A' 4:14.67 2
12 Springfield (Delco) 'A' 4:15.58 1
13 Motivation High School 'A' 4:16.67 1
14 Academy Park 'A' 4:20.18 1
15 West Chester East 'A' 4:20.84 1
16 Lower Moreland 'A' 4:21.08 1
17 Interboro 'A' 4:23.75 1
18 Radnor 'A' 4:31.57 3
19 Marple Newtown 'A' 4:33.01 2
20 Upper Merion 'A' 4:46.55 1