Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 46 entries

Athlete Seed Team
Shriver, Caleb 11.40 Waynesburg Central
Brown, Guinness Butler
Barrett, Connor 12.22 Chartiers Valley
King, Kyrese 12.00h East Allegheny
Kasprack, Mason 11.98 South Park High School
McDonough, Kieran 11.70h Mount Lebanon
Jackson-Ralston, Deshawn 11.57 Penn Hills
Maida, Josh 11.65 Shaler Area
Hatten, Jahmaine 10.94 Pittsburgh Central Catholic
Jackson, Jayson 11.70h Plum
Robinson, Asaad 11.85 McKeesport Area
Kane, Isaac 11.32 Upper Saint Clair
Feliciano, Angel 12.40 Bethel Park
Coyne, Kevin 12.17 South Fayette High School
Paschall, Trevor 10.90 North Catholic
Priore, Angelo 11.16 Baldwin
Soles, Jeff 11.70h Ringgold
Alberts, Nathan 11.40h Elizabeth Forward
Tamilia, Alec 12.30h Peters Township
Wagner, Zach 10.7 Thomas Jefferson
Green, DaSani 11.19 West Mifflin
Burnham, Daven 11.80h Gateway
Smith, Luke 12.26 South Park High School
Gandy, Jarrett 11.10h Trinity (7)
Marcella, Ryan 11.35 Butler
Bundridge, Dammion 12.10h Chartiers Valley
Royster, Tyhir 11.16 Pittsburgh Central Catholic
Gainer, Preshawn 11.60h East Allegheny
Munde, Michael 13.95 Penn Hills
Kirk, Nate 11.40h Mount Lebanon
Dadowski, Andrew 11.39 Shaler Area
Anden, Dane 11.82 Belle Vernon
Young, Cary 12.15 Upper Saint Clair
Wycich, Lucas 11.40 Plum
Robinson, Devari 11.73 McKeesport Area
Lewis, Jehvonn 11.25 Bethel Park
Henry, Joseph 11.73 South Fayette High School
Folino, Alex 11.80h Thomas Jefferson
Sommers, John 11.32 North Catholic
O'Malley, Brendan 11.10 Baldwin
Carlock, Montell 11.6 Ringgold
Davis, Jacob 11.69 West Mifflin
Price, Chamor 11.40 Gateway
Smith, Riley 11.97 Elizabeth Forward
Sudani, Vatsal 11.43 Peters Township
Clutter, Brent 11.5 Trinity (7)
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 29 entries

Athlete Seed Team
Thompson, Kanye 18.29 McKeesport Area
Knight, Owen 21.82 Upper Saint Clair
Gage, Harden 18.34 Gateway
Jonassaint, Steve 16.31 West Mifflin
Keenan, Jack 16.68 Shaler Area
Kosslow, Joe Baldwin
Hunnell, Nick 15.82 Elizabeth Forward
Vanderhoff, Jeremy 19.80h Peters Township
Craig, Jack 20.70h Penn Hills
Bell, Luke 21.60h Thomas Jefferson
Robertshaw, Xander 18.89 South Park High School
Martin, Hunter 15.13 Belle Vernon
Boulis, Socrates 17.31 Chartiers Valley
Beiersdorf, Dan 18.08 Mount Lebanon
Manchester, Byron 15:21 Butler
Belack, Jeff 19.09 Upper Saint Clair
Litwinovich, Haiden 16.37 South Fayette High School
Ridge, Brenden 20.65 Bethel Park
Lewis, Dontae 15.98 West Mifflin
Portis, Oscar 19.90h Gateway
Starzynski, Joe 21.98 Baldwin
Layton, Daniel 14.65 Waynesburg Central
Hemmingston, Jacob 16.80 Peters Township
Saunders, Supreme 20.12 Penn Hills
Ozimek, Barry 19.87 South Park High School
Young, Keith 18.90 Butler
Legister, Marcello 16.9 Chartiers Valley
Bhambhwani, Anand 17.20h Mount Lebanon
Narr, Jake 19.03 Bethel Park
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 46 entries

Athlete Seed Team
Bode, Jake 4:43.46 Peters Township
Stewart, Kirk 4:52.29 South Park High School
Yanosick, John 5:08.50 Moon Area
Castracani, Nicolas 4:45.02 Pittsburgh Central Catholic
Vavro, Skyler 4:27.65 Butler
Kohli, Shorya 4:51.77 Chartiers Valley
Machado, Izel 5:49.00 Winchester Thurston
Piotrowski, Nolan 5:21.68 McKeesport Area
Conner, Zach 4:45 South Fayette High School
Heh, Sean 5:30.31 Bethel Park
Yourish, Josh 4:32.93 Deer Lakes
Frey, Aaron 5:18.00 Saint Marys Area
Shaw, Alex 4:29.21 Upper Saint Clair
Hallick, Brandon 5.30 East Allegheny
Patino, Angel 4:59.38 West Mifflin
hunyadi, ryan 4:53.00 New Castle
Whisel, Luke 5:07.96 Gateway
Daerr, Ben 4:50.76 Ringgold
Kacey, Nathan 5:18.12 South Park High School
Capozzi, Ben 5:21.12 North Catholic
Asher, Barak 4:30.00h Mount Lebanon
Mascilli, Justin 5:05 Plum
Snyder, Zack 4:58.60h Elizabeth Forward
Marmol, Austin 4:49.99 Peters Township
Mallory, Darien 5:32.11 Penn Hills
Obrin, Adam 4:54.70 Pittsburgh Central Catholic
Elko, Jared 5:40.00h Chartiers Valley
Kocur, Justin 4:55.40 Moon Area
Fisher, Jacob 5:15.92 McKeesport Area
Dressler, Aden 4:30.34 Butler
Heintzleman, Sean 4:36.77 Winchester Thurston
Bryant, Patrick 5:27.30h Trinity (7)
Whiteside, Drew 5:02.00h South Fayette High School
Burkhart, Antonio 4:40.43 Bethel Park
Turner, Kasey 4:47.09 Upper Saint Clair
O'Connell, Joseph 4:39.02 West Mifflin
litrenta, anthony 4:37.00h New Castle
Pritchard, Riley 4:53.32 Gateway
Pajak, Lucas 4:39.23 Ringgold
Baker, Zac 5:02.82 North Catholic
McConville, Gabe 5:08.20 Waynesburg Central
Anderson, Patrick 4:17.60h Mount Lebanon
Guinto-Brody, Christian 5:06.10h Elizabeth Forward
Brabec, Karel 6:02.50h Penn Hills
Snyder, Gabriel 5:11.00h Thomas Jefferson
Lehner, Noah 5:21.00h Belle Vernon
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 47 entries

Athlete Seed Team
Royster, Tyhir 22.23 Pittsburgh Central Catholic
Jackson-Ralston, Deshawn 23.01 Penn Hills
Maida, Josh 24.23 Shaler Area
corbin, andre 23.40h New Castle
Robinson, Devari 23.60 McKeesport Area
Feliciano, Angel 23.98 Bethel Park
Ford, Holden 23.20 Upper Saint Clair
Coyne, Kevin 25.54 South Fayette High School
Hairston II, Jason 23.64 Moon Area
Sommers, John 23.74 North Catholic
Kelly, Jerran Baldwin
Gorman, Jake 22.80h Ringgold
Ribarchak, Hunter 26.47 Elizabeth Forward
Sudani, Vatsal 23.40h Peters Township
Wagner, Zach 22.35 Thomas Jefferson
Parker, Parrish 22.77 West Mifflin
Adusepoku, Nana 22.87 Gateway
Smith, Luke 25.48 South Park High School
Gandy, Jarrett 23.1 Trinity (7)
McIe, Troy 23.55 Waynesburg Central
Marcella, Ryan 23.42 Butler
McMaster, Tim 25.61 Chartiers Valley
Pitts, Antonio 23.29 Pittsburgh Central Catholic
Marshall, Khyree 23.71 East Allegheny
Bell, Alexander 27.46 Penn Hills
Kirk, Nate 23.30h Mount Lebanon
Dadowski, Andrew 22.76 Shaler Area
Ioli, Zachary 24.29 Upper Saint Clair
Means, Ta'Rasi 24.20h Plum
Sims, Devin 24.00 McKeesport Area
Lewis, Jehvonn 23.00 Bethel Park
Henry, Joseph 24.07 South Fayette High School
Phiri, Jordan 23.70h Thomas Jefferson
Mager, Sam 23.50 North Catholic
O'Malley, Brendan 22.45 Baldwin
Kaufman, Wyatt 24.2 Ringgold
Green, DaSani 23.14 West Mifflin
Ortiz, Denim 25.16 Gateway
Smith, Riley 24.02 Elizabeth Forward
Deitrick, Benjamin 26.80h Peters Township
Rahmany, Kiefah 24.3 Trinity (7)
Shriver, Caleb 23.69 Waynesburg Central
Brown, Guinness 23.66 Butler
Demus, Jordan 25.74 Chartiers Valley
Luckey, Amaryeh 24.50 East Allegheny
Kasprack, Mason 25.66 South Park High School
Pollice, Phillip 24.30h Mount Lebanon
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 34 entries

Athlete Seed Team
Heller, Elijah 48.80 Gateway
Jonassaint, Steve 42.79 West Mifflin
Brown, Tyree 43.98 North Catholic
Kosslow, Joe 43.91 Baldwin
Schullek, Anthony 47.50h Peters Township
Craig, Jack 51.50h Penn Hills
Dame, Griffen 50.30h Thomas Jefferson
Robertshaw, Xander 47.66 South Park High School
Jorgensen, Keegan 51.00 Plum
Davis, Martiese 45.02 Chartiers Valley
Pinkovsky, Andrew 43.80h Mount Lebanon
Manchester, Byron 40.14 Butler
Cynkar, Anderson 44.90h Pittsburgh Central Catholic
Ploeger, John 53.76 Upper Saint Clair
Chorba, Tyler 51.00 Bethel Park
Thompson, Kanye 48.00 McKeesport Area
Lewis, Dontae 41.00 West Mifflin
Portis, Oscar 55.50h Gateway
miller, jonah 45.10h New Castle
Carmody, Jacob 50.00 North Catholic
Keenan, Jack 44.23 Shaler Area
Starzynski, Joe 47.69 Baldwin
Hrabosky, Robert 43.70 Elizabeth Forward
DeRose, Tyler 48.95 Peters Township
Saunders, Supreme 50.3 Penn Hills
Bell, Luke 52.90h Thomas Jefferson
Ozimek, Barry 49.50 South Park High School
Martin, Hunter 40.40h Belle Vernon
Ornelas, Presley 48.66 Butler
Kuna, Frank 45.29 Chartiers Valley
Walters, Tim 44.10 Mount Lebanon
Ridge, Brenden 55.17 Bethel Park
Thomas, Richard 47.10 Pittsburgh Central Catholic
Belack, Jeff 49.20 Upper Saint Clair
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 39 entries

Athlete Seed Team
Abegg, Nick 11:01.61 Moon Area
Keller, Jonah 11:58.00 Winchester Thurston
Gratzmiller, Raine 10:38 Butler
Kohli, Shorya 10:33.51 Chartiers Valley
Skerbetz, Aaron 10:38.36 South Fayette High School
Shields, Dylan 11:38.12 Bethel Park
Engel, Jacob 11:13.24 Upper Saint Clair
Patino, Angel 10:44.60 West Mifflin
Hansotte, Gavyn 10:44.00 New Castle
Whisel, Luke 10:42.99 Gateway
Pajak, Lucas 10:14.99 Ringgold
Capozzi, Ben 11:32.00 North Catholic
Anderson, Patrick 9:25.50 Mount Lebanon
boehm, teddy 9:58.86 Baldwin
Crouse, Jaden 13:03.00 Waynesburg Central
Bowser, Tyler 11:11.60 Elizabeth Forward
Marmol, Zack 9:36.50h Peters Township
Williams-Howard, Brennon 11:15.30 Penn Hills
Snyder, Gabriel 11:35.00 Thomas Jefferson
Lehner, Noah 12:01.00 Belle Vernon
Kunzelman, Noah 12:01.94 South Park High School
Anderson, Henry 11:10.72 Chartiers Valley
Kocur, Justin 10:49.56 Moon Area
Routledge, Scott 9:44.78 Winchester Thurston
Vavro, Sage 10:36 Butler
Whiteside, Drew 11:12.00 South Fayette High School
Burkhart, Antonio 10:05.06 Bethel Park
Paul, Nathaniel 11:03.95 Upper Saint Clair
O'Connell, Joseph 10:33.93 West Mifflin
king, isaac 10:52.00 New Castle
Pritchard, Riley 11:02.08 Gateway
Gamble, Ethan 10:15.00 Ringgold
Baker, Zac 12:05.59 North Catholic
Cosentino, Peter 9:40.00h Mount Lebanon
Snyder, Zack 10:53.70 Elizabeth Forward
Smith, Kaiden 11:42.00 Thomas Jefferson
Schohn, Sam 12:30.00 Plum
Dunst, Lucas 11:15.00 Peters Township
Stewart, Kirk 10:42.89 South Park High School
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 46 entries

Athlete Seed Team
O'Malley, Brendan 50.55 Baldwin
Springs - Meadows, Kyaujah 58.90 McKeesport Area
Straight, Justin 53.11 Upper Saint Clair
Narr, Josh 56.54 Bethel Park
Tush, Miles 52.5 Plum
Coyne, Kevin 54.20 South Fayette High School
Hiner, Chase 56.04 Moon Area
Paschall, Trevor 54.50 North Catholic
Gorman, Jake 51.4 Ringgold
Robinson, Grant 1:03.77 Winchester Thurston
Heuler, Joe 57.20h Peters Township
McGuirk, Tristen 1:02.00h Thomas Jefferson
Jordan, Landon 52.64 West Mifflin
Adusepoku, Nana 50.77 Gateway
Smith, Luke 55.93 South Park High School
Gandy, Jarrett 51.5 Trinity (7)
Blair, Caleb 54.59 Waynesburg Central
Reddick, Cody 53.44 Butler
Legister, Marcello 55.60h Chartiers Valley
Bridgett, Jeffery 56.00 Pittsburgh Central Catholic
Marshall, Khyree 54.23 East Allegheny
Lee, Joshua 57.30h Penn Hills
Miller, Adam 55.80h Mount Lebanon
Larkovic, Brandon Baldwin
Ioli, Zachary 53.89 Upper Saint Clair
corbin, andre 51.05 New Castle
Wanzo, Elijah 59.90 McKeesport Area
Gildea, Luke 53.5 Plum
Cross, Max 56.65 Bethel Park
Henry, Joseph 53.45 South Fayette High School
Estright, Alex 54.50 Moon Area
Phiri, Jordan 55.40h Thomas Jefferson
Mager, Sam 51.33 North Catholic
Obringer, Eric 53.5 Ringgold
Rosser, Nasir 55.76 West Mifflin
Ortiz, Denim 56.95 Gateway
Stith, Joram 56.28 Elizabeth Forward
Juzang, Jackson 1:00.88 Winchester Thurston
Niesen, Ben 55.43 Peters Township
Gratzmiller, Cade 52.23 Butler
Boulis, Socrates 57.14 Chartiers Valley
Young, Dante 56.31 East Allegheny
Lysaght, Nate 53.67 South Park High School
Anderson, Brendan 53.10h Mount Lebanon
Naman, Trevor 52.3 Pittsburgh Central Catholic
Mccoy-Morant, Josiah 51.2 Penn Hills
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 45.5 Thomas Jefferson
Relay Team A 44.35 Butler
Relay Team A 45.20 Upper Saint Clair
Relay Team A 44.50 McKeesport Area
Relay Team A 47.73 South Fayette High School
Relay Team A 44.95 Baldwin
Relay Team A 45.82 Peters Township
Relay Team A 45.00 North Catholic
Relay Team A 46.50h Elizabeth Forward
Relay Team A 44.27 Chartiers Valley
Relay Team A 45.67 Mount Lebanon
Relay Team A 42.76 Pittsburgh Central Catholic
Relay Team A 43.88 West Mifflin
Relay Team A 44.87 Gateway
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 18 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:34.00h Ringgold
Relay Team A 3:47.60h Elizabeth Forward
Relay Team A Waynesburg Central
Relay Team A 4:35.40h Chartiers Valley
Relay Team A 3:37.00h Mount Lebanon
Relay Team A 3:30.10 Pittsburgh Central Catholic
Relay Team A 4:02.84 Penn Hills
Relay Team A 3:35.21 West Mifflin
Relay Team A 3:52.77 Gateway
Relay Team A 4:16.00h Thomas Jefferson
Relay Team A 3:37.73 Butler
Relay Team A 3:45.00h East Allegheny
Relay Team A 3:36.65 Upper Saint Clair
Relay Team A 3:50.00 McKeesport Area
Relay Team A 4:35.00h Plum
Relay Team A 3:43.73 Moon Area
Relay Team A 3:40.62 South Fayette High School
Relay Team A 3:58.00 North Catholic
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 15 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 8:46.54 West Mifflin
Relay Team A 10:00.00 Gateway
Relay Team A 8:27.06 Butler
Relay Team A 9:30.00h East Allegheny
Relay Team A 9:15.00h Plum
Relay Team A 9:10.00 McKeesport Area
Relay Team A 9:03.00h South Fayette High School
Relay Team A 10:53.00 North Catholic
Relay Team A 9:15.00h Ringgold
Relay Team A 8:51.90h Elizabeth Forward
Relay Team A Waynesburg Central
Relay Team A New Castle
Relay Team A 9:15.20h Penn Hills
Relay Team A 8:48.00 Pittsburgh Central Catholic
Relay Team A 10:02.00 Thomas Jefferson
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 51 entries

Athlete Seed Team
Vento, Jackson 2:10.00 Pittsburgh Central Catholic
Mitchell, Quinn 2:08.50h Mount Lebanon
Betz, Zachary 2:15.00h South Fayette High School
Jakel, David 2:47.10h Bethel Park
Pero, Derek 2:16.51 McKeesport Area
Hess, Chris 1:58.40 Upper Saint Clair
Stout, Jon 2:20.81 Trinity (7)
Patxot, D'Angelo 2:06.00h New Castle
Whisel, Luke 2:22.90 Gateway
Long, Donovan 2:10.0 Ringgold
Hallick, Bradley 2:25.00 East Allegheny
Capozzi, Ben 2:32.39 North Catholic
Harsh, Caden 2:17.59 Baldwin
Church, Jack Waynesburg Central
Frost, Stephen 2:03.40h Elizabeth Forward
Gallagher, Zachary 2:18.60h Peters Township
Bozeman, Jozef 2:12.70h Penn Hills
Thurner, Luke 2:43.00h Thomas Jefferson
Hankinson, Robert 2:07 Plum
Kacey, Nathan 2:27.41 South Park High School
Salsberry, Jacob 2:20.30h Chartiers Valley
Estright, Alex 2:06.25 Moon Area
Obrin, Adam 2:12.00h Pittsburgh Central Catholic
LaDuke, Duncan 2:02.00h Mount Lebanon
Robinson, Gus 2:05.67 Winchester Thurston
Lyons, Cole 2:09.11 Butler
Kunes, Jevan 2:16.00 McKeesport Area
Mann, Ethan 2:11.21 Upper Saint Clair
Conner, Zach 2:10.00h South Fayette High School
Allridge, Aiden 2:38.81 Bethel Park
Verneau, Taven 2:25.00h Trinity (7)
Yourish, Josh 1:58.53 Deer Lakes
Frey, Aaron 2:17.00h Saint Marys Area
Johnson, Elijah 2:10.57 West Mifflin
litrenta, anthony 2:02.00h New Castle
Pritchard, Riley 2:18.61 Gateway
Obringer, Eric 2:07.13 Ringgold
Austin, Omari 2:18.80 East Allegheny
Kopchak, Bryce 2:04.94 North Catholic
Smith, Andrew 2:05.80h Elizabeth Forward
Majetic, Ian 2:35.00h Thomas Jefferson
Brewer, Will 2:10 Plum
Ziegler, John 2:01.33 Baldwin
Kutcher, Anthony 2:20.00 Waynesburg Central
Smail, Danny 2:15.95 Peters Township
Silverman, Jonah 2:11.90 Penn Hills
Lysaght, Nate 2:12.01 South Park High School
Evans, Isaac 2:06.29 Belle Vernon
Anderson, Tyler 2:11.00 Moon Area
Slear, Lucas 2:05.66 Butler
Zajicek, Elias 1:59.67 Chartiers Valley
Back to Top

HS Boys Discus 44 entries

Athlete Seed Team
Palmas, Jorge 102-6 Upper Saint Clair
Downing, Colin 91-6 Bethel Park
Pomykata, Jacob 123-2 Butler
Linhart, Hunter 147-7 Plum
Miles, Mitch 123-3 Laurel
O'Hair, Ryan 111-0 South Fayette High School
Marek, Ryan 143-3 Belle Vernon
Rash, Thomas 102-9 Moon Area
Williams, Hunter 42-0 North Catholic
Grelo, Frank 90-0 Ringgold
Deemer, Lucas 75-0 Peters Township
Sluk, Brandon 86-7 Thomas Jefferson
Smedley, Duronte 105-9 West Mifflin
Taylor, J T Gateway
Kertis, Samuel 100-3 Elizabeth Forward
Hoffman, Ted 80-11 South Park High School
McConville, Avery 114-08 Waynesburg Central
Kretzer, Landon 118-10 Butler
Brady, Douglas 132-9 Chartiers Valley
Hampton-Ford, Jai'veion 96-0 East Allegheny
Patton, Will 128-9 Shenango
Depretis, Jason 123-0 Baldwin
Whipkey, Coleman 94-5 Upper Saint Clair
Lyons, Colin 135-2 McKeesport Area
Parker, Logan 128-7 Plum
Libell, Josh 86-2 Bethel Park
Martineck, Jeffrey 91-11 South Fayette High School
Luffey, Brendan 107-8 Moon Area
Sobek, Nathan 73-5 Thomas Jefferson
Schzure, Nick 95-10 North Catholic
Leech, Ryan 130-6 Ringgold
Franco, Samual 84-10 West Mifflin
Washington, Bryce Gateway
Murphy, Nick 108-9 Elizabeth Forward
Ambrosini, Joe 68-3 Peters Township
Adwar, Jacob 120-10 Chartiers Valley
Mitchell, Mekai 95-0 East Allegheny
Lindsay, Hunter 135-10 South Park High School
Rhodes, Dylan 108-11 Trinity (7)
Stewart, Brandon 93-2 Waynesburg Central
Allen, Angelo 115-4 Penn Hills
Campoli, Anthony 116-10 Shenango
O'Malley, Bailey 117-5 Baldwin
Brooks, Brandon 100-0 McKeesport Area
Back to Top

HS Boys High Jump 33 entries

Athlete Seed Team
Price, Chamor Gateway
Squirewell, Brian 5-3 West Mifflin
Gonzales, Kyle 5-4 Trinity (7)
Cyprowski, Russell 5-6 Baldwin
Berger, Jeff Thomas Jefferson
Vanderhoff, Jeremy 5-0 Peters Township
Hrabosky, Robert 5-4 Elizabeth Forward
Tutich, Tino 5-10 South Park High School
McIe, Troy 5-8 Waynesburg Central
Bundridge, Dammion 5-9.5 Chartiers Valley
Morgan, Seth 6-0 Mount Lebanon
Anden, Dane 5-10 Belle Vernon
Stutz, Jordan 5-8 Butler
Quigley, Mike 5-4 Pittsburgh Central Catholic
Ploeger, John Upper Saint Clair
Tallet, Payton 5-6 Bethel Park
Kunes, Jevan 5-8 McKeesport Area
Hurt, Jayden 5-8 Gateway
Dukes, Jaylen 5-3 West Mifflin
Brown, Tyree 5-4 North Catholic
Nicklow, Wyatt 5-4 Ringgold
Stahl, Mason 5-10 Baldwin
Minda, Eli Thomas Jefferson
Wertelet, Noah 5-4 South Park High School
Nissly, Derek 5-5 Peters Township
Taylor, Reginald 5-6 Penn Hills
Gumbarevic, Garrett 5-6 Waynesburg Central
Montag, Mason 5-10 Butler
Adams, Thad 5-8 Chartiers Valley
Makarenko, Vladyslav 5-8 Mount Lebanon
Cynkar, Anderson 5-8 Pittsburgh Central Catholic
Young, Cary 5-0 Upper Saint Clair
Dutrieuille, Aumri 5-4 McKeesport Area
Back to Top

HS Boys Javelin 45 entries

Athlete Seed Team
O'Hair, Ryan 121-4 South Fayette High School
Ifedigbo, David 124-5 Moon Area
Drum, Trent 96-11 Ringgold
Ambrosini, Joe 82-3 Peters Township
Sluk, Brandon 95-9 Thomas Jefferson
Hainesworth, Nathan Gateway
Brown, Josh A 113-0 West Mifflin
Ribarchak, Hunter 104-7 Elizabeth Forward
Nakayama, Sam 139-8 South Park High School
Benco, Scott 162-0 Waynesburg Central
Adwar, Jacob 100-4 Chartiers Valley
Hampton-Ford, Jai'veion 130-0 East Allegheny
Clutter, Brent 158-2 Trinity (7)
Ferrucci, Colton 129-0 Shenango
Omune, Tevin 87-6 Baldwin
Dennis, Jahrale 104-6 Pittsburgh Central Catholic
Washington, Keshawn 93-4 Penn Hills
Whipkey, Coleman 117-11 Upper Saint Clair
Lyons, Colin 112-0 McKeesport Area
Parker, Logan 89-6 Plum
Surunis, Luke 147-0 Bethel Park
Draeger, Jonathan 125-8 Butler
Martineck, Jeffrey 120-4 South Fayette High School
Herron, Jesse 128-4 Belle Vernon
Luffey, Brendan 127-9 Moon Area
Sobek, Nathan 91-8 Thomas Jefferson
Schzure, Nick 122-6 North Catholic
Schuster, Matt 139-9 West Mifflin
Reed, Gavin Gateway
Leech, Ryan 127-6 Ringgold
Whatton, Chase 161-8 Elizabeth Forward
Pinarski, Alex 83-4 Peters Township
Marsh, Patrick 119-9 Chartiers Valley
Genovese, Anthony 110-0 East Allegheny
Lindsay, Hunter 155-4 South Park High School
Rhodes, Dylan 107-10 Trinity (7)
McConville, Avery 144-4 Waynesburg Central
Campoli, Anthony 134-4 Shenango
Henchell, Shayne 99-1 Baldwin
O'Toole, Jack 132-3 Pittsburgh Central Catholic
Mellinger, Andy 125-0 McKeesport Area
Palmas, Jorge 117-4 Upper Saint Clair
Orzechowski, Scott 142-0 Bethel Park
Montag, Mason 121-3 Butler
Linhart, Hunter 119-5 Plum
Back to Top

HS Boys Long Jump 42 entries

Athlete Seed Team
Parker, Parrish 22-0 West Mifflin
Penn, Nasser 21-8 Baldwin
Tamilia, Alec 18-0.25 Peters Township
Berger, Jeff Thomas Jefferson
Sommers, John 18-3.5 North Catholic
Nicklow, Wyatt 17-11 Ringgold
Kimbrough, Trent 21-1.5 New Castle
Tutich, Tino 18-7 South Park High School
Alberts, Nathan 18-5 Elizabeth Forward
Shriver, Caleb 18-8.5 Waynesburg Central
Barrett, Connor 19-10.5 Chartiers Valley
Morgan, Seth 19-0 Mount Lebanon
Yankosky, Seth 20-8 Belle Vernon
Kennedy, Tyler 19-11.25 Butler
Kiernan, Liam 17-2 Pittsburgh Central Catholic
Thurston, Andrew 18-1.25 Upper Saint Clair
Tallet, Payton 18-2 Bethel Park
Dutrieuille, Aumri 19-0 McKeesport Area
Hairston II, Jason 19-45 Moon Area
Juzang, Jackson 12-8 Winchester Thurston
Squirewell, Brian 18-11.75 West Mifflin
Hurt, Jayden 19-6 Gateway
Brown, Tyree 20-8 North Catholic
Gonzales, Kyle 19-0 Trinity (7)
Drum, Trent 16-6 Ringgold
O'Malley, Brendan 23-2.5 Baldwin
Minda, Eli Thomas Jefferson
Hartman, Ben 21-10.5 South Park High School
Kartsonas, Jimmy 21-1 Peters Township
Fowler, Dawson 17-4 Waynesburg Central
Soukup, Sean 16-3 Elizabeth Forward
Gainer, Preshawn 19-5 East Allegheny
Rekich, Tyler 18-11 Butler
Nelson, Caleb 20-9.5 Chartiers Valley
Ventrone, Mason 21-3 Mount Lebanon
Martin, Hunter 22-2.5 Belle Vernon
Stewart, Damiere Pittsburgh Central Catholic
Ford, Holden 19-2 Upper Saint Clair
Lewis, Jehvonn 19-10 Bethel Park
Sheffield, Kyle 18-0 Moon Area
Sims, Devin 19-6 McKeesport Area
Molder, Joe 16-2 Winchester Thurston
Back to Top

HS Boys Pole Vault 25 entries

Athlete Seed Team
Turner, Kasey 7-6 Upper Saint Clair
Smith, Isaac 12-0 Peters Township
Sanchez, Kory 9-0 West Mifflin
Ortiz, Denim 11-6 Gateway
Ribarchak, Hunter 9-3 Elizabeth Forward
Kuna, Frank 10-6 Chartiers Valley
Steveson, Nick 9-0 East Allegheny
Lewis, CJ 8-6 Baldwin
Tischler, Ryan 13-0 Bethel Park
Codispot, Jack 15-2 Butler
Winschel, Lawrence 12-2 Mount Lebanon
Litwinovich, Haiden 11-0 South Fayette High School
Rieker, Daniel Upper Saint Clair
Cooper, Clayton 9-6 Moon Area
Gerard, Trent 7-0 Ringgold
Rybacki, Gino 10-0 West Mifflin
Soukup, Andy 7-6 Elizabeth Forward
Kail, William 9-0 Peters Township
Crump, Kaden 9-0 Chartiers Valley
Layton, Daniel 14-6 Waynesburg Central
koenig, jared 11-0 Baldwin
Orzechowski, Scott 11-0 Bethel Park
Kline, Andrew 13-6 Butler
Casturo, Jack 11-6 Mount Lebanon
Kothari, Arya 9-7 Moon Area
Back to Top

HS Boys Shot Put 45 entries

Athlete Seed Team
Spolnik, Bryce 35-9.5 South Fayette High School
Ifedigbo, David 38-7 Moon Area
Grelo, Frank 32-6 Ringgold
Sluk, Brandon 39-2.75 Thomas Jefferson
Schzure, Nick 31-3.5 North Catholic
Ambrosini, Joe 30-3 Peters Township
Smedley, Duronte 36-11 West Mifflin
Johnson, Jay 41-2.5 Gateway
Stokes, Dejuan 36-1 Elizabeth Forward
Hoffman, Ted 33-7 South Park High School
McConville, Avery 38-9.5 Waynesburg Central
Brady, Douglas 40-6.5 Chartiers Valley
Hampton-Ford, Jai'veion 34-5 East Allegheny
Clutter, Brent 41-8 Trinity (7)
Patton, Will 34-3 Shenango
Depretis, Jason 42-4.5 Baldwin
Allen, Angelo 44-3 Penn Hills
Whipkey, Coleman 38-10 Upper Saint Clair
Lyons, Colin 37-11 McKeesport Area
Parker, Logan 45-7 Plum
Libell, Josh 31-7 Bethel Park
Kretzer, Landon 41-9 Butler
O'Hair, Ryan 37-10 South Fayette High School
Luffey, Brendan 42-10.5 Moon Area
Sobeck, Austin Thomas Jefferson
Miles, Mitch 47-1.25 Laurel
Williams, Hunter 30-0 North Catholic
Berry, Jeremiah 31-10 West Mifflin
Washington, Bryce 43-3 Gateway
Barnhart, Dillon 31-7 Ringgold
Marino, Vincent 27-2 Elizabeth Forward
Malencia, Theo 26-8 Peters Township
Brooks, Abdur 37-4 Chartiers Valley
Oto, Dominic 35-11 East Allegheny
Lindsay, Hunter 41-8 South Park High School
Rhodes, Dylan 39-2 Trinity (7)
Galbreath, Josh 41-3 Waynesburg Central
Ferrucci, Colton 43-0 Shenango
O'Malley, Bailey 55-9.25 Baldwin
Brooks, Brandon 43-0 McKeesport Area
Freeman, George 35-7 Penn Hills
Romano, Kyle 28-6 Upper Saint Clair
Downing, Colin 31-7 Bethel Park
Goodwine, Dennis 49-0 Butler
Linhart, Hunter 40-1 Plum
Back to Top

HS Boys Triple Jump 39 entries

Athlete Seed Team
Randal, Cody 31-8.5 Baldwin
Hemmingston, Jacob 34-6 Peters Township
Brown, Tyree 41-10 North Catholic
Bryant, Patrick 35-10 Trinity (7)
Malek, Bryce 34-9 Ringgold
Tutich, Tino 38-4 South Park High School
Soukup, Sean 34-9 Elizabeth Forward
Shriver, Caleb 42-5 Waynesburg Central
Davis, Martiese 42-11 Chartiers Valley
Beiersdorf, Dan 41-8 Mount Lebanon
Mbalo, Cam 44-4 Shaler Area
Luckey, Amaryeh 37-5 East Allegheny
Yankosky, Seth 42-2.5 Belle Vernon
Rekich, Tyler Butler
Schearer, Matt 34-11 Pittsburgh Central Catholic
Tallet, Payton 33-0 Bethel Park
Sheffield, Kyle 37-4.5 Moon Area
Yadagari, Abhiram 31-6 Winchester Thurston
Dukes, Jaylen 38-3 West Mifflin
Faumuina-Brown, Tui Gateway
Penn, Nasser 42-8.5 Baldwin
Nicklow, Wyatt 37-11 Ringgold
Kartsonas, Jimmy 42-9 Peters Township
Minda, Eli 33-6 Thomas Jefferson
Hartman, Ben 43-6 South Park High School
Benco, Scott 38-9 Waynesburg Central
Ulm, Mitchell 35-1.5 Elizabeth Forward
Kreinbucher, Charles Butler
Nelson, Caleb 44-8 Chartiers Valley
Schuler, Carson 39-10 Mount Lebanon
Martin, Hunter 44-3 Belle Vernon
Stewart, Damiere 41-2 Pittsburgh Central Catholic
Nelson, Ben 35-7 Upper Saint Clair
Underwood, Edward 34-0 Bethel Park
Pero, Derek 38-0 McKeesport Area
Molder, Joe 34-7.5 Winchester Thurston
Squirewell, Brian 37-3 West Mifflin
Hurt, Jayden Gateway
Kenawell, Adam 41-1 South Fayette High School
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 43 entries

Athlete Seed Team
Roming, Lauren 13.51 Oakland Catholic
Minney, MacKenzie 13.60h Chartiers Valley
Stewart, Emma 12.93 Butler
Madson, Jane 12.25 Upper Saint Clair
Wagner, Molly 12.58 Thomas Jefferson
Rose, Alana 13.89 West Mifflin
Partee, Alex 13.37 South Park High School
Chavez, Jane 13.76 Mount Lebanon
Bucchianeri , Eleanor 13.50h Ringgold
Schwab, Emily 14.38 Baldwin
Robinson, Amaya 12.65 Gateway
Fowler, Juliana 13.40 Waynesburg Central
Charity, Mayah 12.95 Shaler Area
Balogun, Omokemi "Kemi" 13.55 Penn Hills
Hamiel, Aria 14.28 Oakland Catholic
Sergio, Simone 13.43 South Fayette High School
Webb, Carleea 12.88 Chartiers Valley
Holland, Genisis 13.54 McKeesport Area
Muth, Grace 15.78 North Catholic
Zonghetti, Nina 13.96 Bethel Park
Clutter, Alyssa 12.5 Trinity (7)
Koutsogiani, Alaina 12.91 Peters Township
Biertemfel, Anastazia 13.86 East Allegheny
Morrow, Alli 13.43 Butler
Veglia, MacKenzie 13.00 Upper Saint Clair
Getsy, Adara 13.00h Thomas Jefferson
Goodell, Ashley 13.55 Mount Lebanon
Reid, Zaria 12.82 West Mifflin
Raymond, Maddie 12.35 South Park High School
Tamborino, Victoria 13.09 Baldwin
Burgher, Cenaiya 13.88 Gateway
Carlson, Regan 13.67 Waynesburg Central
Dungee, Kyela 12.90h Ringgold
Morris, Sara 13.63 Elizabeth Forward
Mecchia, Alexandra 13.78 Moon Area
Boyle, Ryan 13.74 McKeesport Area
Ward, Kiera 12.60h Penn Hills
Schumaker, Melana 13.46 South Fayette High School
Hunter, Riley 15.00 Bethel Park
Piscatelli, Tess 13.90h Peters Township
Bianchin, Branygan 13.71 North Catholic
Marshall, C-Keiyah 12.60h East Allegheny
Gandy, Faith 12.46 Trinity (7)
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 30 entries

Athlete Seed Team
Fareri, Jenna 17.93 South Park High School
Smith, Amaris 16.73 West Mifflin
Begor, Flynn 14.79 Mount Lebanon
gorman, greta 20.43 Baldwin
Livsey, Christabelle 17.95 Gateway
Coblentz, Azalynn 19.19 Bethel Park
Monick, Madeline 15.5 Plum
Naples, Lucy 19.70h Chartiers Valley
Ellis, Jayla 14.03 Oakland Catholic
Hillen, Natalea 16.9 Peters Township
Rohrbaugh, Natalie 19.39 Upper Saint Clair
Russell, Makayla 19.64 Waynesburg Central
Vogt, Anna 16.80 Ringgold
Baciak, Sydney 16.30 Belle Vernon
Coles, Cathryn 19.79 Thomas Jefferson
Baxter, Anna 15.44 Butler
Denner, Sammie 19.74 South Park High School
Kracun, Samantha 18.77 Elizabeth Forward
Ray, Tamyah 22.47 West Mifflin
Donis, Kelly 18.11 Mount Lebanon
Nolan, Riley 19.09 Baldwin
Kromka, Mary 17.42 Gateway
Crawford, Macey 15.05 Oakland Catholic
Anderson, Tina 19.84 Chartiers Valley
Skillings, Katherine 19.2 Peters Township
Densmore, Micayla 17.98 Upper Saint Clair
Shriver, Taylor 17.39 Waynesburg Central
Ryckman, Natalya 21.40h Ringgold
Getsy, Adara 17.0 Thomas Jefferson
Wilbert, Tabetha 15.42 Butler
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 43 entries

Athlete Seed Team
Butka, Kelsey 6:04.61 Trinity (7)
Grotzinger, Tessa 5:34.00h Saint Marys Area
Roettger, Karoline 5:42.28 Moon Area
Hoffman, Claire 5:21.21 Upper Saint Clair
Pester, Kaitlyn 6:20.14 Waynesburg Central
Shaw, Lydia 5:34.03 Thomas Jefferson
Baiano, Gabby 5:50.63 South Fayette High School
Hebda, Hannah 6:17.90h Elizabeth Forward
Price, Niava 5:59.82 McKeesport Area
Kabel, Chelsey 5:29.56 Butler
Miklos, Avery 6:28.25 South Park High School
Lamont, Janvier 6:14.00 Winchester Thurston
Hicks, Alaina 5:38.00 North Catholic
Sellati, Madelyn 5:49.48 Bethel Park
Sutherland, Laura Jane 5:51.11 Mount Lebanon
Valotta, Angela 5:21.88 Plum
Hale, Macy 5:09.99 Baldwin
Sandor, Emma 5:59.50h Gateway
Magilson, Grace 6:19.33 Chartiers Valley
May, Caroline 6:01.26 Peters Township
Schupansky, Hannah 5:02.27 Oakland Catholic
Towers, Lucie 5:56.39 Trinity (7)
Johnson, Kyla 5:35.28 Saint Marys Area
Cochran, Mia 5:22.00 Moon Area
Zeiler, Lexi 6:52.48 Waynesburg Central
Kondos, Elana 5:59.00h Thomas Jefferson
Grunwald, Stephanie 5:48.97 Upper Saint Clair
McLaughlin, Bailey 6:16.00h Elizabeth Forward
Kemple, Kara 6:03.10 Butler
Wertelet, Maya 5:58.83 South Park High School
Poe, Hailey 5:27.00 South Fayette High School
Wade, Makaila 5:38.21 McKeesport Area
Chaillet, Katharine 5:36.00 Winchester Thurston
Teufel, Elizabeth 5:52.32 Mount Lebanon
MacDonald, Emma 5:46.00 North Catholic
Persia, Ashley 6:00 Plum
Carter, Emily 5:07.20h Bethel Park
bolla, gina 5:47.33 Baldwin
Sawyers, Kiyara 5:50.70h Gateway
Doyle, Riley 5:35.70h Oakland Catholic
Thornton, Kiki 5:29.75 Chartiers Valley
Henderson, Grace 5:20.20 Belle Vernon
Mattes, Paige 6:20.50h Peters Township
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 45 entries

Athlete Seed Team
Hunter, Anna 28.60 South Fayette High School
Morrow, Alli 27.97 Butler
Zonghetti, Nina 29.00 Bethel Park
Wagner, Molly 26.02 Thomas Jefferson
Madson, Jane 24.89 Upper Saint Clair
Poindexter, Kilisse 26.89 West Mifflin
Partee, Alex 28.45 South Park High School
Mangan, Molly 25.88 Mount Lebanon
Bucchianeri , Eleanor 29.40h Ringgold
Lacko, Alyssa 30.08 Baldwin
Seitzinger, Hannah 26.90 Belle Vernon
Robinson, Amaya 27.10h Gateway
Shriver, Taylor 27.50 Waynesburg Central
Thaxton, Ashley 29.26 Elizabeth Forward
Blackwell, Elizabeth 26.10h Penn Hills
Holland, Genisis 28.08 McKeesport Area
Spotts, Chloe 33.30 North Catholic
Winzek, Megan 33.32 Bethel Park
Clutter, Alyssa 26.3 Trinity (7)
Shannon, Erin 28.90h Peters Township
White, Dallas 29.50h East Allegheny
Muoio, Abby 29.50h Plum
Hamiel, Aria 29.20h Oakland Catholic
Schumaker, Melana 28.83 South Fayette High School
Duffy, Sidney 29.01 Butler
Webb, Carleea 26.88 Chartiers Valley
Natter, Alyssa Thomas Jefferson
Veglia, MacKenzie 26.86 Upper Saint Clair
Coyne, Sophie 28.18 Mount Lebanon
Reid, Zaria 26.36 West Mifflin
Raymond, Maddie 26.37 South Park High School
Carlson, Regan 29.20 Waynesburg Central
Dungee, Kyela 27.2 Ringgold
Sakely, Morgan 31.18 Baldwin
Burgher, Cenaiya 29.17 Gateway
Morris, Sara 28.61 Elizabeth Forward
Charity, Mayah 26.50 Shaler Area
Boyle, Ryan 29.02 McKeesport Area
Brennan, Eliza 26.04 Penn Hills
Koutsogiani, Alaina 27.60h Peters Township
Bianchin, Branygan 28.32 North Catholic
tarrant, Mikall 29.00h East Allegheny
Gandy, Faith 26.08 Trinity (7)
Lucas, Jazmine 28.30h Oakland Catholic
Marasco, Lyla 29.45 Chartiers Valley
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 28 entries

Athlete Seed Team
Smith, Amaris 49.57 West Mifflin
Mankey, Emma 53.82 Waynesburg Central
Ryckman, Natalya 59.0 Ringgold
Donis, Kelly 51.96 Mount Lebanon
gorman, greta 57.83 Baldwin
Livsey, Christabelle 49.02 Gateway
Naples, Lucy 55.74 Chartiers Valley
Crawford, Macey 45.08 Oakland Catholic
Skillings, Katherine 56.80 Peters Township
Rohrbaugh, Natalie 51.53 Upper Saint Clair
Russell, Makayla 59.64 Waynesburg Central
Vogt, Anna 51.58 Ringgold
Rehak, Kaylee Thomas Jefferson
Lehman, Emma 49.07 Butler
Sprouse, Marissa 55.7 Trinity (7)
Ozimek, Nora 54.01 South Park High School
Ray, Tamyah 54.43 West Mifflin
Nyisztor, Jordan 54.66 Mount Lebanon
Tamborino, Victoria 52.55 Baldwin
Kromka, Mary 48.71 Gateway
Coblentz, Azalynn 1:01.00 Bethel Park
Cooper, Emily 55.70h Oakland Catholic
Monick, Madeline 51.50h Plum
Anderson, Tina 56.77 Chartiers Valley
Densmore, Micayla 54.15 Upper Saint Clair
Sluk, Alayna 56.1 Thomas Jefferson
Baxter, Anna 46.65 Butler
Denner, Sammie 52.57 South Park High School
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 34 entries

Athlete Seed Team
Pester, Kaitlyn 13:56.69 Waynesburg Central
Ficorilli, Ashley 13:50.00 Ringgold
Shaw, Lydia 13:49.00 Thomas Jefferson
Iagnemma, Lauren 11:55.95 South Fayette High School
Lee-Hauser, Corinne 12:47.80 Elizabeth Forward
Price, Niava 12:58.21 McKeesport Area
Pettinato, Autumn 12:15.61 Butler
Miklos, Avery 13:14.73 South Park High School
Hicks, Alaina 12:07.00 North Catholic
Brustoloni, Caroline 12:58.11 Mount Lebanon
Schroeder, Devon 12:42.69 Baldwin
Sandor, Emma 13:04.76 Gateway
Pipilo, Kate 13:27.00 Chartiers Valley
Aldrich, Kathryn 12:04.17 Oakland Catholic
Johnson, Kyla 11:42.49 Saint Marys Area
Cochran, Mia 11:44.00 Moon Area
Kondos, Elana 13:59.00 Thomas Jefferson
Meddings, Morgan 12:54.68 Upper Saint Clair
Hrycko, Anjolina 13:14.45 Ringgold
Wertelet, Maya South Park High School
Cichra, Jennifer 12:05.00 Butler
Poe, Hailey 11:45.57 South Fayette High School
Wade, Macayle 12:37.66 McKeesport Area
Toussaint, Emma 12:39.11 Mount Lebanon
MacDonald, Emma 12:19.00 North Catholic
Carter, Emily 11:09.49 Bethel Park
bolla, gina 12:41.84 Baldwin
Smith, Maddie 13:28.03 Gateway
Doyle, Riley 12:04.50 Oakland Catholic
Thornton, Kiki 12:15.46 Chartiers Valley
Massucci, Jennifer 12:25.00 Peters Township
Anthony, Lucy 12:25.00 Saint Marys Area
Daugherty, Claire 12:47.05 Moon Area
Shi, Sophia 12:20.63 Upper Saint Clair
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 36 entries

Athlete Seed Team
Whalen, Claire 1:01.14 Thomas Jefferson
Madson, Jane 58.52 Upper Saint Clair
Rae, MK 1:18.56 North Catholic
Smith, Patrice 59.91 Mount Lebanon
Garofaro, Kaylee 1:04.19 Baldwin
Lucas, Maggie 1:10.00h Ringgold
Morgan, Josie 1:15.19 Waynesburg Central
Karstetter, Sarah 1:11.01 Gateway
Hines, Drew 1:00.59 Penn Hills
Carroll, E'lona 1:05.00 McKeesport Area
Quesenberry, Megan 1:02.80 Saint Marys Area
Mecchia, Alexandra 1:05.69 Moon Area
Simmons, Lily 1:04.80h Peters Township
Marshall, C-Keiyah 59.87 East Allegheny
Ellery, Katelyn 59.60 Oakland Catholic
Timmons, Taylor 1:01.13 Butler
Dunn, Alyssa 1:02.45 Chartiers Valley
Orr, Riley 1:07.30 North Catholic
Piazzi, Leigha 1:10.00 Bethel Park
Prezioso, Ava 1:08.00 Mount Lebanon
Poindexter, Kilisse 1:03.28 West Mifflin
Zandier, Cassidy 1:02.91 South Park High School
Woods, Emily 1:09.64 Waynesburg Central
Kassa, Andrea 1:07.00h Ringgold
Barakat, Lena 1:02.09 Baldwin
McFetridge, Megan 1:11.00 Gateway
Seitzinger, Hannah 59.00h Belle Vernon
Glenn, Simone 1:09.80h Penn Hills
Hayes, Samantha 1:01.30h Saint Marys Area
Daube, Natalie 1:05.05 Peters Township
Gandy, Kayla 1:02.95 Trinity (7)
Henn, Hannah 1:02.30h Oakland Catholic
Roadway, Hailey 1:06.61 Chartiers Valley
Opina, Maura 1:03.00h Plum
Gianneski, Erin 1:04.97 Butler
Veith, Brooke 1:10.00 Bethel Park
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 16 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 55.00h East Allegheny
Relay Team A 52.50h Thomas Jefferson
Relay Team A 54.54 Baldwin
Relay Team A 52.71 Waynesburg Central
Relay Team A 52.81 Chartiers Valley
Relay Team A 52.98 Peters Township
Relay Team A 57.06 North Catholic
Relay Team A 50.44 Butler
Relay Team A 51.47 West Mifflin
Relay Team A 49.26 Mount Lebanon
Relay Team A 54.60h Elizabeth Forward
Relay Team A 51.70h Gateway
Relay Team A 50.70h Penn Hills
Relay Team A 53.10h Oakland Catholic
Relay Team A 56.87 Bethel Park
Relay Team A 53.00 McKeesport Area
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 5:08.47 North Catholic
Relay Team A 4:08.36 Butler
Relay Team A 4:25.42 West Mifflin
Relay Team A 4:11.11 Mount Lebanon
Relay Team A Gateway
Relay Team A 4:03.50h Penn Hills
Relay Team A 4:01.20h Oakland Catholic
Relay Team A 4:26.70 McKeesport Area
Relay Team A 4:15.00h Plum
Relay Team A 4:21.30h Thomas Jefferson
Relay Team A Baldwin
Relay Team A 4:51.67 Waynesburg Central
Relay Team A 4:34.00h Ringgold
Relay Team A 4:28.55 Chartiers Valley
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 13 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:49.00 Plum
Relay Team A 10:50.40 South Park High School
Relay Team A 10:26.27 Baldwin
Relay Team A 11:10.00 Ringgold
Relay Team A 11:18.70 Elizabeth Forward
Relay Team A 11:48.00 North Catholic
Relay Team A 9:54.41 Butler
Relay Team A 10:43.05 Mount Lebanon
Relay Team A 9:54.00h Saint Marys Area
Relay Team A 11:15.50 Gateway
Relay Team A 10:15.74 Oakland Catholic
Relay Team A 11:00.00 McKeesport Area
Relay Team A 10:50.50 Peters Township
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 38 entries

Athlete Seed Team
McLaughlin, Bailey 2:39.60h Elizabeth Forward
Peratt, Caitlin 2:45.10 Butler
Hicks, Alaina 2:35.00 North Catholic
Chaillet, Katharine 2:22.14 Winchester Thurston
Dunne, Aoife-Ruby 2:21.22 Mount Lebanon
Sellati, Madelyn 2:36.46 Bethel Park
Schroeder, Devon 2:32.00 Baldwin
Sawyers, Kiyara 2:46.10h Gateway
Steinagle, Alexa 2:45.00h Plum
Marasco, Lyla 2:50.00h Chartiers Valley
Vavro, Abby 2:35.10h Oakland Catholic
Will, Dana 2:55.00h Peters Township
Hayes, Samantha 2:27.00 Saint Marys Area
Golomb, Chiara 2:44.99 Moon Area
Grunwald, Stephanie 2:32.54 Upper Saint Clair
Woods, Emily 2:58.63 Waynesburg Central
Kassa, Andrea 2:42.68 Ringgold
Pinnix, Miniya 2:17.64 Penn Hills
Geibel, Piper 2:35.29 Butler
Fleck, Emma 2:25.80 South Fayette High School
Hebda, Hannah 2:41.80h Elizabeth Forward
Wade, Makaila 2:39.21 McKeesport Area
Hodgson, Alison 2:21.23 Mount Lebanon
Orr, Riley 2:39.00 North Catholic
Toomey, Olivia 2:49.83 Bethel Park
Nourbakhsh, Mitra 2:46.20 Winchester Thurston
Paoletti, Livia 2:41.00h Plum
Smith, Maddie 2:46.40h Gateway
Vavro, Lydia 2:35.20h Oakland Catholic
Dunn, Alyssa 2:27.03 Chartiers Valley
Daube, Natalie 2:29.10h Peters Township
Quesenberry, Megan 2:27.00 Saint Marys Area
Roettger, Karoline 2:35.80 Moon Area
Hoffman, Claire 2:20.65 Upper Saint Clair
Zeiler, Lexi 3:06.01 Waynesburg Central
Towers, Lucie 2:54.85 Trinity (7)
Lucas, Maggie 2:50.00h Ringgold
Shaw, Lydia 2:29.20 Thomas Jefferson
Back to Top

HS Girls Discus 45 entries

Athlete Seed Team
Dent, Alyssa 72-4 West Mifflin
Schmidt, Sierra 85-4 Baldwin
Germeyer, Madi 117-0 Canon-McMillan
Vogt, Eva 69-0 Ringgold
Houk, Jenessa 106-1 Shenango
Huwalt, Maura 147-7 South Park High School
Jones, Shelly 102-11 Gateway
Brooks, Madison 125-2 Waynesburg Central
Green, Jayda 72-4 Penn Hills
Johnson, Ezra 115-4 Belle Vernon
Hughes, Hannah 103-8 Elizabeth Forward
Depner, Cassie 77-2 Moon Area
Shannon, Erin 89-0 Peters Township
Bennett, Mayli 109-10 Trinity (7)
Henningsen, Katie 46-10 Oakland Catholic
Forbes, Sarayne 108-4 Butler
Bolus, Gabbi 70-6 Chartiers Valley
Lawton, Emme 112-7 Plum
Marrese, Amara 89-1 South Fayette High School
Gilliam, Sarah 124-4 Bethel Park
Krueger, Raelin 101-7 Thomas Jefferson
Kappert, Allison 66-9 Upper Saint Clair
Greer, Diamond 77-10 West Mifflin
McCool, Amber 89-7 Canon-McMillan
Callahan, Emma 109-4 Shenango
Marcus, Alyson 73-11 South Park High School
Brandwere, Emma 91-1 Baldwin
Garness, Annie 83-2 Gateway
Vaccaro, Alexa 70-3 Ringgold
Kuhns, Kori 77-8 Belle Vernon
Allen, Lillia 137-11 Penn Hills
Walsh, Ashlei 102-6 Elizabeth Forward
Cooper, Juliana 99-11 Laurel
Lefcowitz, Alycia 60-8 McKeesport Area
Fyock, Caroline 112-8 Peters Township
Yurkovich, Sadie 90-6 Moon Area
Lucas, Jazmine Oakland Catholic
Oliver, Emily 71-10 Chartiers Valley
Linhart, Sydney 76-1 Plum
Johnson, Paris 108-8 Butler
Guerra, Ariana 91-7 Bethel Park
Gdovic, Maura Thomas Jefferson
Neice, Isabella 79-10 Upper Saint Clair
Dreucci, Alyssa 75-4 North Catholic
Mastro, Mariah 102-4 South Fayette High School
Back to Top

HS Girls High Jump 26 entries

Athlete Seed Team
Bair, Hailey 5-0 South Fayette High School
Herrle, Abby 4-3 Baldwin
Francis, Haylie 4-6 Chartiers Valley
Marshall, C-Keiyah 5-0.5 East Allegheny
Ellis, Jayla 5-6 Oakland Catholic
Minick, Kali 4-10.5 Plum
Daube, Natalie 4-0 Peters Township
Ban, Katie 4-10 Butler
Henderson, Grace 5-4.5 Belle Vernon
Ray, Tamyah 4-6 West Mifflin
McDyer, Libby 4-6 Mount Lebanon
Echegaray, Bree 5-0 Waynesburg Central
Martin, Faith 4-8 Ringgold
Puzak, Meghan 4-6 Baldwin
Jennings, Jordan 4-6 Gateway
Brennan, Kate 4-7.5 Oakland Catholic
Shimko, Samantha 4-6 Chartiers Valley
Hillen, Natalea 4-7 Peters Township
Mechling, Alexia 5-0.5 Butler
Sprouse, Marissa 4-6 Trinity (7)
Baciak, Sydney 5-2 Belle Vernon
Denner, Sammie 4-10 South Park High School
Reid, Zaria 5-0 West Mifflin
Grossi, Alyssa 4-4 Ringgold
Wolf, Jessie 5-1.75 Mount Lebanon
Gile, Dejuanna 5-0 Elizabeth Forward
Back to Top

HS Girls Javelin 41 entries

Athlete Seed Team
Huwalt, Maura 130-10 South Park High School
Callahan, Emma 102-8 Shenango
Taylor, Erica 60-4 Plum
Corrie, Sarah 123-4 Gateway
Carlson, Regan 64-7 Waynesburg Central
Johnson, Jayah 60-3 Penn Hills
Kuhns, Kori 101-5 Belle Vernon
Spirnak, Brianna 151-0 Elizabeth Forward
Lefcowitz, Alycia 75-0 McKeesport Area
Rhodes, Hannah 92-8 Peters Township
Jiles, Jaidyn 74-7 Oakland Catholic
Kitchen, Abigayle 84-6 Butler
Oliver, Emily 69-4 Chartiers Valley
Pattock, Ashley 72-1 Plum
Previte, Claire 93-10 South Fayette High School
Guerra, Ariana 104-10 Bethel Park
Krueger, Raelin 122-8 Thomas Jefferson
Murray, Emma 74-8 Upper Saint Clair
Dent, Alyssa 65-7 West Mifflin
Shannon, Casey 66-3 Canon-McMillan
Villa, Kristen 85-2 South Park High School
Nguyen, Kathy 77-8 Baldwin
Garness, Annie 83-2 Gateway
Martin, Holly 81-2 Ringgold
Weightman, Casey 112-4 Belle Vernon
Cole, Ashanti 64-10 Waynesburg Central
Devito, Sophia 83-9 Penn Hills
Shannon, Erin 100-6 Peters Township
Depner, Cassie 92-5 Moon Area
Fisher, Payton Oakland Catholic
Bennett, Mayli 104-9 Trinity (7)
Mickens, Madison 82-7 Chartiers Valley
King, Aniya 74-6 East Allegheny
Pettinato, Autumn 110-3.5 Butler
Natter, Sophia 74-8 Thomas Jefferson
Evans, Elena 76-8 Upper Saint Clair
Marrese, Amara 80-2 South Fayette High School
Miller, Rylee 65-10 West Mifflin
Tiriobo, Louisa 64-0 Baldwin
McCool, Amber 120-7 Canon-McMillan
Fluker, Michaela 80-0 Ringgold
Back to Top

HS Girls Long Jump 42 entries

Athlete Seed Team
Francis, Haylie 14-8 Chartiers Valley
Livsey, Christabelle 15-5 Gateway
Clutter, Alyssa 16-7 Trinity (7)
Webb, Rasona 12-10.5 McKeesport Area
Capozzi, Julianna 12-4 Bethel Park
Marshall, C-Keiyah 17-0 East Allegheny
Ellis, Jayla 19-2 Oakland Catholic
Heisinger, Sarah 15-5 Peters Township
Shook, Bella 15-1 Butler
Kappert, Allison 13-11 Upper Saint Clair
Henderson, Grace 17-10 Belle Vernon
Costa, Maria 13-5.5 Thomas Jefferson
Chakos, Julia 18-0.5 Trinity (7)
Wilkerson, Jaida 11-5 West Mifflin
Fareri, Sophia 14-7 South Park High School
Napoleon, Jamey 15-1 Mount Lebanon
Echegaray, Bree 13-10 Waynesburg Central
Brooks, Hannah 24-10 Ringgold
McMahon, Haley 14-6 Elizabeth Forward
Bair, Hailey 15-3.75 South Fayette High School
Fischetti, Mia 15-8.5 Baldwin
Jennings, Jordan 15-1 Gateway
Walker, Grace 14-0 McKeesport Area
Schneider, Bridget 14-5 Chartiers Valley
Kurtz, Allison 12-0 Bethel Park
Brennan, Kate 15-2.5 Oakland Catholic
Biertemfel, Anastazia 17-1.25 East Allegheny
Spalvieri, Anna 14-6.5 North Catholic
Pernice, Olivia 16-1 Plum
Simmons, Lily 16-1.75 Peters Township
Del Rossa, Rosina 12-4.75 Upper Saint Clair
Whalen, Claire 17-0 Thomas Jefferson
Stewart, Emma 16-7.25 Butler
Baciak, Sydney 16-4 Belle Vernon
Fareri, Jenna 13-6 South Park High School
Smith, Amaris 15-6.75 West Mifflin
Crone, Miranda 11-1 Ringgold
Smith, Patrice 17-9.25 Mount Lebanon
Gile, Dejuanna 14-9.75 Elizabeth Forward
Puzak, Meghan 15-11.5 Baldwin
Fowler, Juliana 16-1 Waynesburg Central
Balogun, Omokemi "Kemi" 15-8 Penn Hills
Back to Top

HS Girls Pole Vault 25 entries

Athlete Seed Team
Tubbs, Laura 9-3 Mount Lebanon
Craig, Alyssa 9-1 Elizabeth Forward
O'Donnell, Caelen 9-0 Peters Township
Baker, Leah 7-7 Moon Area
Waterbec, Dalayne 9-0 Butler
Roadway, Hailey 7-0 Chartiers Valley
Underwood, Olivia 8-0 Bethel Park
Sergio, Anna 7-0 South Fayette High School
Bleier, Emily 8-1 Upper Saint Clair
Geno, Meredith Gateway
Vogt, Anna 7-9 Ringgold
Fischetti, Mia 8-6 Baldwin
Shriver, Taylor 11-3 Waynesburg Central
Hart, Kathryn 8-0 Mount Lebanon
Pasquelini, Hanna 7-6 Thomas Jefferson
Trainor, Natasha 7-6 Elizabeth Forward
Scott, Abby 9-3 Peters Township
Schneider, Bridget 7-0 Chartiers Valley
Penrod, Samantha 10-3 Butler
Suter, Grace 7-1 Upper Saint Clair
Schumaker, Melana 8-6 South Fayette High School
Libell, Rebecca 11-0 Bethel Park
Raymond, Maddie 9-1 South Park High School
Wilson, Ashley 7-6 Baldwin
Sandor, Emma Gateway
Back to Top

HS Girls Shot Put 40 entries

Athlete Seed Team
Banks, Madison 26-5 Penn Hills
Damiani, Emma Thomas Jefferson
Johnson, Ezra 33-5.25 Belle Vernon
Russum, Shelby 30-9.75 Elizabeth Forward
Thompson, Jasmine 27-4 Peters Township
Depner, Cassie 29-8.5 Moon Area
Johnson, Paris 33-8.5 Butler
Bolus, Gabbi 30-3 Chartiers Valley
Henningsen, Katie 24-8 Oakland Catholic
Bennett, Mayli 35-10 Trinity (7)
Previte, Claire 27-3 South Fayette High School
McDonald, Danielle 30-2 Bethel Park
Obiero, Cindy 28-2.25 Thomas Jefferson
Neice, Isabella 27-10 Upper Saint Clair
Murphy, Omrie 30-0 West Mifflin
Marcus, Alyson 28-9 South Park High School
Dreucci, Alyssa 26-2.5 North Catholic
Garness, Annie 26-5 Gateway
Vaccaro, Alexa 27-10.5 Ringgold
Callahan, Emma 36-9.5 Shenango
Pattock, Ashley 27-1 Plum
Kuhns, Kori 28-4 Belle Vernon
Brooks, Madison 38-6.5 Waynesburg Central
Allen, Lillia 43-6 Penn Hills
Hughes, Hannah 38-4.25 Elizabeth Forward
Fyock, Caroline 37-9 Peters Township
Lefcowitz, Alycia 25-7 McKeesport Area
Sheffield, Kennedy 27-0 Moon Area
Fisher, Payton Oakland Catholic
Mickens, Madison 26-8 Chartiers Valley
Penrod, Samantha 31-2.5 Butler
Beeler, Hayley 25-2.5 Upper Saint Clair
Mastro, Mariah 32-0 South Fayette High School
Gilliam, Sarah 37-0 Bethel Park
Greer, Diamond 25-8 West Mifflin
Farrelli, Anna-Marie 28-10 Ringgold
Huwalt, Maura 43-2.5 South Park High School
Linhart, Sydney 20-6 Plum
Jones, Shelly 36-8 Gateway
Cole, Ashanti 24-3 Waynesburg Central
Back to Top

HS Girls Triple Jump 35 entries

Athlete Seed Team
Fuller, Tarah 30-5 Oakland Catholic
Capozzi, Julianna 25-3 Bethel Park
Heisinger, Sarah 33-8 Peters Township
Pernice, Olivia 34-3.5 Plum
Spalvieri, Anna North Catholic
Shook, Bella 31-10.75 Butler
Kappert, Allison 29-3.5 Upper Saint Clair
Costa, Maria Thomas Jefferson
Turner, Kelie 28-1.25 West Mifflin
Fareri, Sophia 29-6 South Park High School
Wolf, Jessie 32-0 Mount Lebanon
Brooks, Hannah 24-10 Ringgold
Thaxton, Ashley 30-2 Elizabeth Forward
Schumaker, Melana 31-0.75 South Fayette High School
Taylor, Vanessa 26-11 Baldwin
Jennings, Jordan 31-7 Gateway
Balogun, Omokemi "Kemi" 35-4.5 Penn Hills
Brennan, Kate 34-10.75 Oakland Catholic
Schneider, Bridget 27-8 Chartiers Valley
Kurtz, Allison 25-0 Bethel Park
Chakos, Julia 37-3.5 Trinity (7)
Biertemfel, Anastazia 33-9.5 East Allegheny
Simmons, Lily 33-6 Peters Township
Wetzel, Emmeline 27-0 Upper Saint Clair
DiPippa, Elana 32-8.5 Butler
Sluk, Alayna Thomas Jefferson
Baciak, Sydney 32-8.5 Belle Vernon
Fareri, Jenna 28-2 South Park High School
Wilkerson, Jaida 27-9.75 West Mifflin
Toader, Mihaela 33-3 Mount Lebanon
Puzak, Meghan 31-11.75 Baldwin
Fowler, Juliana 33-1.5 Waynesburg Central
Petter, Naia 31-1 South Fayette High School
Francis, Haylie 33-10.25 Chartiers Valley
Livsey, Christabelle 33-0 Gateway
Back to Top