TSTCA Meet #5 2022

Hosted by Baldwin
Timing/Results TSTCA

Athlete Entries


HS Boys 200 Meter Dash 73 entries

Athlete Seed Team
Price, DeNali Bard Early College - Cleveland
Viggiano, Alex Laurel
Viscuso, Anthony Harbor Creek
Brown, Alex Peters Township
Scott, Bradyn Gateway
Rychcik, Connor 22.94 Mount Lebanon
Weber, Kevin 23.43 Baldwin
Putt, Owen 23.60 Indiana Area
Chui, Carter 23.64 Upper Saint Clair
Fountain, Danny 23.79 Seneca Valley
Green, John 23.80 North Hills
Mager, Luke 23.80 North Catholic
Harmston, Sam 23.83 Fairview
Thompson, Jacob 23.84 Mars Area
Skinner, Hayden 23.94 Fort Leboeuf
Maida, Josh 23.98 Shaler Area
Blackwell, Donnell 24.00h Penn Hills
Stewart, Austin 24.07 Serra Catholic
Gill, Jacob 24.11 Indiana Area
Morgan, Hayden 24.23 Shenango
Simplice, Jeremiah 24.26 Baldwin
Stevenson, Jeremy 24.30h Mars Area
Jackson, Aaron 24.50 Grove City Area
Sayre, Konner 24.52 Meadville Area
Hollenbeck, Zachary 24.52 McDowell
Kane, Andrew 24.52 Bradford Area
Reilly, Jack 24.52 Bethel Park
Belousov, Anthony 24.75 McDowell
Paris, Wesley 24.79 Seneca
Carroll, Danny 24.8 Thomas Jefferson
Striegel, Blake 24.86 Bethel Park
Kondraciuk, David 24.89 Shaler Area
Jenks, Braden 24.91 South Fayette High School
Hamilton, Maxwell 24.92 Our Lady Of Sacred Heart
Callaghan, Ethan 25.0 Elizabeth Forward
Mikell, Keenon 25.00 McKeesport Area
Tennant, Hunter 25.00h Uniontown Area
Sekelik, Aiden 25.02 West Allegheny
Kavalir, Tanner 25.03 Mount Lebanon
King, Nick 25.28 Pine-Richland
Chavis, Marcus 25.39 Laurel
Moffatt, Alaric 25.40 Shenango
Bose, Remy 25.41 Gateway
Pittman, Jacob 25.41 Greater Latrobe
Chao, Siheng 25.51 Fox Chapel Area
Slater, Braden 25.59 Karns City
Rich, Justin 25.60 Seneca Valley
Glenn, Roland 25.72 Penn Hills
Megonnell, Brandon 25.75 Upper Saint Clair
Gill, Jack 25.84 Brookville Area
Adkins, Troy 25.96 Bradford Area
Stringer, Quentcy 26.00 McKeesport Area
Schrim, Stephen 26.00h Fox Chapel Area
Burgos, Justin 26.10h General McLane
Pittman, Noah 26.20 Greater Latrobe
Lah, Andrew 26.32 North Catholic
Sinz, Nick 26.45 Ringgold
Alvarez, Zach 26.45 Ringgold
Diana, Patrick 26.50 Moon Area
Branch, Nelson 26.50 North Allegheny
Blose, Raphael 26.51 Fort Leboeuf
Kelly, Zach 26.56 Karns City
Carilli, Talan 26.59 Chartiers Valley
Reid, Caleb 26.72 Bard Early College - Cleveland
Higgins, Chris 26.85 West Allegheny
Staranko, Jack 27.01 Penn Trafford
Clowes, Ian 27.50 Brookville Area
Halabi, Raouf 27.50h Penn Trafford
Desue, Sam 27.82 Grove City Area
Farrar, Anthony 28.94 Fairview
Desai, Anush 29.0 South Fayette High School
Kauffman, Josiah 31.26 Meadville Area
Becker, Mike 32.84 Chartiers Valley
Back to Top

HS Boys 3000 Meter Run 47 entries

Athlete Seed Team
Carpenter, Daniel Indiana Area
Bautista, Ian Chartiers Valley
Carter, Owen 10:00 Fox Chapel Area
Borne, Thomas 10:00.00 Ringgold
Rempe, Joey 10:00.00 North Allegheny
Tang, Robert 10:00.11 Mount Lebanon
Sarkett, Evan 10:00.72 Upper Saint Clair
Friar, Brayden 10:03.00 Bradford Area
Wagstaff, AJ 10:07.89 Peters Township
Olshenske, Jack 10:10 Mars Area
Foster, Wyatt 10:10.67 Saint Marys Area
Byers, Zach 10:18.62 Peters Township
Kilgas, Liam 10:24.00 North East
Boyd, Lucas 10:24.00 North East
Lenze, Daniel 10:37.48 Punxsutawney Area
Lawson, Caden 10:40.90 McKeesport Area
Kaboly, Matthew 10:50.00 Greensburg Salem
Scholar, Brandt 11:15.00 South Fayette High School
Hernandez, Elias 11:15.24 McDowell
Keller, Jonah 11:19.60 Winchester Thurston
Blocklin, Jeremy 11:21.60 Bethel Park
Caruso, Joe 11:23.00 Bradford Area
Routledge, Charlie 11:26.23 Winchester Thurston
Andhavarapu, Sakesh 11:28.54 Chartiers Valley
Rinker, Luke 11:30.00 North Catholic
Jakel, David 11:36.86 Bethel Park
Taylor, Gavin 11:45.00 Shenango
Alexander, Ryder 12:00.00 McKeesport Area
Gill, Jack 12:00.00 Brookville Area
Galon, Nathan 12:01.99 West Allegheny
Harrington, Nick 12:05.83 Fort Leboeuf
Panazzi, Dylan 12:06.32 West Allegheny
Paszkowski, Tyler 9:12.93 Shaler Area
Rana, Swapnil 9:19.66 Mount Lebanon
Paris, Ryan 9:23.28 Shaler Area
Tressler, Aaron 9:31.96 Greensburg Salem
Lorence, Jack 9:34.35 Fox Chapel Area
Weinmann, Sawyer 9:34.85 Upper Saint Clair
Flitcraft, Dominic 9:35.00h Hopewell
Stewart, Mason 9:44.79 Uniontown Area
Owens, Landon 9:46.15 McDowell
Molisee, David 9:48.00h Ringgold
Schrumpf, Ben 9:48.87 Fort Leboeuf
Stauff, Isaiah 9:49.00 Grove City Area
bradley, lucas 9:50.00h New Castle
Burgos, Patrick 9:50.00h Elizabeth Forward
Frank, Colsen 9:55.00 Grove City Area
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 74 entries

Athlete Seed Team
Chavis, Marcus Laurel
Livsey, Chris Gateway
Dibuono, Aiden Somerset Area
Hassler, Luke Freeport Area
Viggiano, Alex Laurel
Paris, Wesley Seneca
Mosier, Braydon 1:00.24 Saint Marys Area
Lenze, Daniel 1:00.50 Punxsutawney Area
Votour, Antonio 1:00.54 Our Lady Of Sacred Heart
Heinack, Hunter 1:01.00h Kiski Area
Perka, Ben 1:01.01 Freeport Area
Blose, Raphael 1:01.18 Fort Leboeuf
Baronak, Paul 1:01.84 Bethel Park
Bricker, Andrew 1:02.00 McKeesport Area
Hayes, Cooper 1:02.47 Gateway
Campbell, Reid 1:02.89 Karns City
Walsh, Nolan 1:03.22 Chartiers Valley
Adkins, Troy 1:04.10h Bradford Area
Costello, Braden 1:05.97 Meadville Area
Vega, Gilberto 1:06.29 Bard Early College - Cleveland
Tennant, Hunter 1:07.00h Uniontown Area
Mourer, Noah 1:07.23 Karns City
Wlodarczyk, Ayden 1:07.84 McDowell
Figueroa, Sebastian 1:09.53 Bard Early College - Cleveland
Brown, Alex 1:11.77 Peters Township
Paschall, Trevor 50.07 North Catholic
McCoy, Carson 51.00h Deer Lakes
Putt, Owen 51.94 Indiana Area
Hendrick, Nicholas 51.98 Mount Lebanon
Jackson, Aaron 53.12 Grove City Area
Snyder, Ethan 53.51 Chartiers Valley
Schrim, Stephen 53.68 Fox Chapel Area
Ruvolo, Jonus 53.90 Baldwin
Folmer, Bill 54.00 North Hills
Greenblatt, Isaac 54.00 Punxsutawney Area
Sekelik, Aiden 54.06 West Allegheny
Dickerson, Rob 54.10 North Hills
Amador, Alex 54.24 Saint Marys Area
Berzonsky, Jonathan 54.26 Indiana Area
Blum, Damian 54.28 Fox Chapel Area
Harmston, Sam 54.44 Fairview
Stewart, Austin 54.45 Serra Catholic
Rich, Jason 54.74 Seneca Valley
Monzak, Logan 54.77 Elizabeth Forward
Reilly, Jack 54.88 Bethel Park
Panthalukaran, Steve 55.00h Seneca Valley
Geary, Tristan 55.10h Penn Trafford
Shaw, Austin 55.11 Shaler Area
Sayre, Konner 55.28 Meadville Area
Gill, Jack 55.50 Brookville Area
Kerner, Nick 55.50h North East
Chadsey, Kameron 55.50h North East
Stengel, Fritz 55.61 Mount Lebanon
McLean, Ben 55.99 Pine-Richland
Moise, Biji 56.09 Baldwin
Hickel, Jackson 56.15 North Allegheny
Quezada, Ethan 56.25 Fairview
Jenks, Braden 56.33 South Fayette High School
Hawke, Caleb 56.46 Grove City Area
Sinz, Nick 56.50h Ringgold
Alvarez, Zach 56.50h Ringgold
Pittman, Noah 56.60 Greater Latrobe
Jooste, Ethan 56.99 Upper Saint Clair
Snyder, Gabe 57.00 McDowell
MacDonald, Chase 57.32 Upper Saint Clair
Mager, Luke 57.44 North Catholic
Rolland, Zack 57.61 General McLane
Springs - Meadows, Kyaujah 59.00 McKeesport Area
McClean, David 59.00h Shenango
Staranko, Jack 59.05 Penn Trafford
Ghadimi, Kasra 59.30h Mars Area
Sheldon, Ryan 59.50h Mars Area
Pottle, Jaxon 59.63 West Allegheny
Diana, Patrick 60.00 Moon Area
Back to Top

HS Boys 4x200 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:36.11 Mount Lebanon
Relay Team A 1:37.01 Baldwin
Relay Team A 1:37.02 Shenango
Relay Team A 1:37.92 Shaler Area
Relay Team A 1:39.48 Penn Hills
Relay Team A 1:40.49 Mars Area
Relay Team A 1:40.50 South Fayette High School
Relay Team A 1:45.00 McKeesport Area
Relay Team A 1:45.00h Seneca Valley
Relay Team A 1:45.29 Chartiers Valley
Relay Team A 1:45.51 Karns City
Relay Team A 1:46.43 Fox Chapel Area
Relay Team A 1:53.06 Bard Early College - Cleveland
Relay Team A 1:55.21 Upper Saint Clair
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 11 entries

Athlete Seed Team
Relay Team B Bard Early College - Cleveland
Relay Team A 3:34.64 Mount Lebanon
Relay Team A 3:43.91 Penn Hills
Relay Team A 3:45.97 Mars Area
Relay Team A 3:46.00 Punxsutawney Area
Relay Team A 3:49.57 Baldwin
Relay Team A 3:50.00h Elizabeth Forward
Relay Team A 3:57.00h South Fayette High School
Relay Team A 3:57.77 Chartiers Valley
Relay Team A 4:00.00 McKeesport Area
Relay Team A 4:01.60 Upper Saint Clair
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 16 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Mars Area
Relay Team A Freeport Area
Relay Team A 10:08.32 Bethel Park
Relay Team A 10:30.00 Fox Chapel Area
Relay Team A 10:41.62 West Allegheny
Relay Team A 8:25.00h South Fayette High School
Relay Team A 8:38.56 Indiana Area
Relay Team A 8:55.00 Winchester Thurston
Relay Team A 9:10.40 Baldwin
Relay Team A 9:15.00 McKeesport Area
Relay Team A 9:15.24 Saint Marys Area
Relay Team A 9:17.00h North East
Relay Team A 9:30.97 Chartiers Valley
Relay Team A 9:45.00h Ringgold
Relay Team A 9:47.31 New Castle
Relay Team A 9:48.87 McDowell
Back to Top

HS Boys 60 Meter Dash 69 entries

Athlete Seed Team
Malloy, Stuart Bard Early College - Cleveland
Carr, Alex Somerset Area
Heigley, Kaden Punxsutawney Area
Scott, Bradyn Gateway
Carroll, Danny Thomas Jefferson
Viscuso, Anthony 7.14 Harbor Creek
Chui, Carter 7.14 Upper Saint Clair
Birkmire, Kyle 7.15 General McLane
Dickerson, Rob 7.18 North Hills
Harris, Tristin 7.20 Fort Leboeuf
Rychcik, Connor 7.24 Mount Lebanon
Weber, Kevin 7.24 Baldwin
Green, John 7.25 North Hills
Striegel, Blake 7.34 Bethel Park
Livsey, Chris 7.37 Gateway
Harmston, Sam 7.39 Fairview
Demeri, Ian 7.41 Penn Trafford
Kerner, Nick 7.41 North East
Show, Ethan 7.43 Mount Lebanon
Reilly, Jack 7.45 Bethel Park
Tennant, Hunter 7.50h Uniontown Area
Fountain, Danny 7.53 Seneca Valley
Paris, Wesley 7.57 Seneca
Monzak, Logan 7.57 Elizabeth Forward
Dibuono, Aiden 7.57 Somerset Area
Morgan, Hayden 7.58 Shenango
Mager, Luke 7.59 North Catholic
Hollenbeck, Zachary 7.60 McDowell
Sherman, Grant 7.61 General McLane
Kane, Andrew 7.63 Bradford Area
Presto, Daniel 7.65 Shaler Area
Sayre, Konner 7.65 Meadville Area
Kelly, Zach 7.69 Karns City
Kolence, Preston 7.69 Shaler Area
McClean, David 7.70 Shenango
Megonnell, Brandon 7.73 Upper Saint Clair
Lichtinger, Adam 7.74 Fort Leboeuf
Pittman, Jacob 7.75 Greater Latrobe
Okwu, Nathaniel 7.76 Baldwin
Miller, Grant 7.80 Punxsutawney Area
Branch, Nelson 7.83 North Allegheny
Sekelik, Aiden 7.85 West Allegheny
Slater, Braden 7.86 Karns City
Mikell, Keenon 7.90 McKeesport Area
Wozniak, Tyler 7.92 West Allegheny
Chao, Siheng 7.93 Fox Chapel Area
Gill, Jack 7.97 Brookville Area
Shine, Landon 7.99 Greater Latrobe
Lah, Andrew 8.00 North Catholic
Currie, Ryan 8.00 Laurel
Fleming, Amario 8.00 McKeesport Area
Belousov, Anthony 8.00h McDowell
Kormick, Ty 8.01 South Fayette High School
Viggiano, Alex 8.03 Laurel
Felman, Gabriel 8.14 Fox Chapel Area
Stalsitz, Jake 8.20h Fairview
Adams, Avery 8.34 Chartiers Valley
Clowes, Ian 8.40 Brookville Area
Kostial, Alex 8.49 Mars Area
Duckworth, Christian 8.50h North Allegheny
Malloy, Samuel 8.71 Bard Early College - Cleveland
Fleming, Noah 8.77 Mars Area
Halabi, Raouf 8.80h Penn Trafford
Sahu, Aryan 8.90h South Fayette High School
Desue, Sam 8.96 Grove City Area
Diana, Patrick 9.00 Moon Area
Hazy, Simon 9.10 Grove City Area
Kauffman, Josiah 9.37 Meadville Area
Becker, Mike 9.60 Chartiers Valley
Back to Top

HS Boys 60 Meter Hurdles 21 entries

Athlete Seed Team
Hawk, Levi 10.10h Karns City
Saunders, Supreme 10.11 Penn Hills
Green, Achan 10.20h Penn Hills
Demko, Thomas 10.30 Shenango
Kavalir, Tanner 10.30 Mount Lebanon
Peaco, Evan 10.5 Mars Area
Clowes, Ian 10.50 Brookville Area
Sheldon, Ryan 10.8 Mars Area
Pottle, Jaxson 10.94 West Allegheny
Ketter, Mario 12.13 West Allegheny
Dibuono, Aiden 8.51 Somerset Area
Skinner, Hayden 8.53 Fort Leboeuf
Campbell, Brennan 8.67 Greater Latrobe
Votour, Antonio 8.72 Our Lady Of Sacred Heart
Keenan, Jack 8.89 Shaler Area
Elliott, Tyler 9.04 Punxsutawney Area
Morosky, Tyler 9.14 Shenango
Callaghan, Ethan 9.39 Elizabeth Forward
Price, Jonathan 9.50h Seneca Valley
Cramer, Luke 9.55 Mount Lebanon
Adkins, Troy 9.89 Bradford Area
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 75 entries

Athlete Seed Team
Turri, Cael North East
Cifuentes, Edinso Bard Early College - Cleveland
Lodge, Cayden Bethel Park
Radio, Bryce Freeport Area
Rizzo, Roman North East
McCoy, Carson 1:54.49 Deer Lakes
Hamilton, Maxwell 2:02.48 Our Lady Of Sacred Heart
Presnar, Thomas 2:03.89 Shenango
King, Nick 2:04.00 Pine-Richland
Simpson, Luke 2:04.09 Seneca Valley
Kletz, Julian 2:06.00h Montour
Diaz, Manny 2:06.14 Bradford Area
Repko, Harrison 2:07.28 Shaler Area
Dewitt, Eli 2:07.39 Seneca Valley
Roberts, Paul 2:08.00h Kiski Area
Warchol, Zack 2:08.23 South Fayette High School
Pivirotto, Connor 2:09.00h Plum
Amador, Alex 2:09.24 Saint Marys Area
Groce, Evan 2:09.49 Punxsutawney Area
Brown, Justy 2:09.53 Grove City Area
Baxter, Logan 2:09.83 North Hills
Fausnaught, Aiden 2:10.00h Ringgold
Williamson, Micah 2:10.00h Brockway Area
Gwin, Jordan 2:10.00h Fox Chapel Area
Giordano, Antonio 2:10.36 Kiski Area
Crump, Kaden 2:10.73 Chartiers Valley
ditoro, dominick 2:10.74 Baldwin
Cawley, Ryan 2:10.85 Mount Lebanon
Herman, Aidan 2:12.05 Deer Lakes
Schupp, Devin 2:12.44 Mars Area
Killeen, Jacob 2:12.54 Indiana Area
Shepson, Wyatt 2:12.82 Grove City Area
McLean, Ben 2:13.00 Pine-Richland
Mancino, Anthony 2:13.23 Shenango
Weaver, Seth 2:15.23 Indiana Area
Hayes, Nicholas 2:15.24 Saint Marys Area
Stutts, Shawn 2:15.51 General McLane
Stuchul, Austin 2:16.13 Penn Hills
Friar, Brayden 2:17.00h Bradford Area
Wilson, Liam 2:18.14 Greater Latrobe
Schmader, Landon 2:19.08 Brockway Area
Webb, Ethan 2:19.47 General McLane
Werner, Michael 2:20 Seneca
Petrone, Gavin 2:20.00h New Castle
Brockmeyer, Simon 2:22.13 Mount Lebanon
Kinney, Sawyer 2:22.22 Penn Hills
Kaul, Anuj 2:22.48 Mars Area
Dillaman, Max 2:22.62 Meadville Area
Niziol, Alex 2:23.00h Ringgold
Andraso, Luke 2:23.20 Erie High School
Rivera, Angel 2:24.72 Bard Early College - Cleveland
Schneider, Andrew 2:25.00 North Hills
Staud, Alex 2:25.00h Fox Chapel Area
Thomas, Hunter 2:25.11 Elizabeth Forward
Lorkovic, Brandon 2:25.76 Baldwin
Miller, Alex 2:25.79 Elk County Catholic
Arya, Ryan 2:26.43 Upper Saint Clair
Laughlin, Brady 2:29.73 Chartiers Valley
Andrews, Robby 2:30 Penn Trafford
Maggio, Joseph 2:31.63 McDowell
Harrington, Nick 2:32.38 Fort Leboeuf
Alexander, Ryder 2:33.07 McKeesport Area
Moryc, Rylan 2:33.27 McDowell
Wilson, Landon 2:34.60 Karns City
Rinker, Luke 2:35.00h North Catholic
Galon, Nathan 2:36.90h West Allegheny
hoerner, josh 2:37.61 New Castle
Jakel, David 2:39.01 Bethel Park
Goldinger, Cameron 2:39.26 McKeesport Area
Premozic, John 2:40 Penn Trafford
Griffin, Ben 2:42.88 South Fayette High School
Brestensky, Ben 2:49.99 Freeport Area
Winkler, Garrett 2:55.57 Serra Catholic
Mourer, Noah 3:07.43 Karns City
Young, Dewey 3:25.62 West Allegheny
Back to Top

HS Boys Distance Medley Relay 16 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Mars Area
Relay Team A 10:52.00 South Fayette High School
Relay Team A 11:44.00 McKeesport Area
Relay Team A 11:45.00 Kiski Area
Relay Team A 11:45.00 Winchester Thurston
Relay Team A 11:45.00 Ringgold
Relay Team A 11:47.96 Grove City Area
Relay Team A 11:57.17 Shenango
Relay Team A 12:20.22 Greater Latrobe
Relay Team A 12:24.78 Indiana Area
Relay Team A 12:30.60 Penn Hills
Relay Team A 12:54.75 Bethel Park
Relay Team A 13:00.00 Fox Chapel Area
Relay Team A 13:01.64 Baldwin
Relay Team A 13:14.31 Chartiers Valley
Relay Team A 13:43.13 Saint Marys Area
Back to Top

HS Boys High Jump 18 entries

Athlete Seed Team
Dreves, Josh 6-1 Grove City Area
Lewis, Max 5-10 Chartiers Valley
Walls, Jace 5-9 General McLane
Gupta, Rohan 5-7 North Allegheny
Agbale, Timi 5-6 Shaler Area
Peaco, Evan 5-6 Mars Area
Cramer, Luke 5-6 Mount Lebanon
Friar, Brayden 5-4 Bradford Area
Fleming, Amario 5-4 McKeesport Area
Stringer, Quentcy 5-3 McKeesport Area
Stephany, Oliver 5-1 Fox Chapel Area
Stephany, Eliott 5-0 Fox Chapel Area
Ketter, Mario West Allegheny
Pottle, Jaxon West Allegheny
Costello, Braden Meadville Area
Ball, Kellen Meadville Area
Wagstaff, AJ Peters Township
Davis, Donovan Fort Leboeuf
Back to Top

HS Boys Long Jump 41 entries

Athlete Seed Team
Price, Jonathan 20-0 Seneca Valley
Curry, Campbell 19-10 Kiski Area
Davis, Donovan 19-6.5 Fort Leboeuf
Thompson, Evan 19-6 Mars Area
Deemer, Matthew 19-5.5 Seneca Valley
Birkmire, Kyle 19-4.5 General McLane
Lichtinger, Adam 19-1 Fort Leboeuf
Colgan, John 18-11 Brookville Area
Kane, Andrew 18-10 Bradford Area
Gupta, Rohan 18-8.5 North Allegheny
Chui, Carter 18-6 Upper Saint Clair
Branch, Nelson 18-5 North Allegheny
Salamonsen, Eric 18-4 General McLane
Callaghan, Ethan 18-3 Elizabeth Forward
Sinton, Nate 18-2.25 South Fayette High School
Loehr, Nate 18-2 Mount Lebanon
Kondraciuk, David 18-1.25 Shaler Area
Pokwal, Shajit 18-0 Baldwin
Stringer, Quentcy 18-0 McKeesport Area
Mikell, Keenon 18-0 McKeesport Area
Stephenson, Justin 17-11.25 Shenango
Agbale, Timi 17-11 Shaler Area
Stengel, Fritz 17-11 Mount Lebanon
Feng, Richard 17-9.5 Grove City Area
Moffatt, Alaric 17-8 Shenango
Olando, Andrew 17-4.25 Fox Chapel Area
Simplice, Jeremiah 17-1 Baldwin
Kerr, Karson 17-1 South Fayette High School
Belousov, Anthony 17-0 McDowell
Clowes, Ian 16-6 Brookville Area
Wozniak, Tyler 16-0 West Allegheny
Malloy, Stuart 15-9.5 Bard Early College - Cleveland
Reilly, Jack 15-8 Bethel Park
Crowley, Christian 15-7.75 Chartiers Valley
Stephany, Oliver 15-1.5 Fox Chapel Area
Therrien, Gage 15-0 Moon Area
Hatfield, Eli 14-11 Grove City Area
Reid, Caleb 13-5.5 Bard Early College - Cleveland
Higgins, Chris West Allegheny
Hocker, Jaylen Thomas Jefferson
Sheldon, Ryan Mars Area
Back to Top

HS Boys One Mile Run 70 entries

Athlete Seed Team
Awadallah, Ibrahim Bard Early College - Cleveland
Leonard, Ben North East
Lopez Maldonado, Dolman Bard Early College - Cleveland
Paszkowski, Tyler 4:29.29 Shaler Area
Diaz, Manny 4:31.36 Bradford Area
Jooste, Cole 4:33.71 Upper Saint Clair
Gauntner, Michael 4:34.94 North Allegheny
Jones, Joshua 4:36.00 Grove City Area
Flitcraft, Dominic 4:37.00h Hopewell
Elm, Aaron 4:39.00 McKeesport Area
Dewitt, Eli 4:40.00 Seneca Valley
Kletz, Julian 4:40.00h Montour
Robles, Danny 4:41.76 North Allegheny
Groce, Evan 4:43.55 Punxsutawney Area
McKnight, Quinn 4:44.50 Grove City Area
Burgos, Patrick 4:44.9 Elizabeth Forward
Johnson, Charles 4:45.00 Greensburg Salem
Zeni, Lorenzo 4:45.00h Ringgold
Whaley, Nick 4:45.00h Ringgold
Stuchul, Austin 4:48.70h Penn Hills
McLean, Ben 4:50.00h Pine-Richland
Pivirotto, Connor 4:50.00h Plum
Rana, Swapnil 4:53.37 Mount Lebanon
Kruse, Zach 4:57.87 Deer Lakes
Gwin, Jordan 5:00 Fox Chapel Area
Barcheck, Grant 5:00 Uniontown Area
Williamson, Micah 5:00.00h Brockway Area
Gwin, Rowan 5:00.48 Fox Chapel Area
Paterniti, Leo 5:01.00h Bradford Area
Willis, Caleb 5:01.51 McDowell
Dillaman, Max 5:01.83 Meadville Area
Wilson, Liam 5:03.49 Greater Latrobe
barrett, andrew 5:04.38 Baldwin
Kinney, Sawyer 5:05.60 Penn Hills
Braun, Michael 5:06.04 Freeport Area
Byers, Zach 5:07.01 Peters Township
Olshenske, Jack 5:10.10 Mars Area
Elek, Nathaniel 5:12.61 West Allegheny
Riccardi, Santo 5:13.05 Chartiers Valley
Werner, Michael 5:13.74 Seneca
Schmader, Landon 5:14.53 Brockway Area
Thomas, Hunter 5:15.00 Elizabeth Forward
Bartlebaugh, Garrett 5:15.00 Punxsutawney Area
Pavia, Julian 5:15.00h McDowell
Hayes, Nicholas 5:15.08 Saint Marys Area
Miller, Alex 5:15.10 Elk County Catholic
Donovan, Braden 5:16.84 Serra Catholic
pegher, phillip 5:16.96 Baldwin
Wagstaff, AJ 5:17.72 Peters Township
Keller, Jonah 5:18.40h Winchester Thurston
Andraso, Luke 5:19.62 Erie High School
Bryson, Ben 5:20.00h New Castle
Routledge, Charlie 5:21.90h Winchester Thurston
Yanarella, Marco 5:22.00h Shenango
Crosby, Sebastian 5:27.77 Chartiers Valley
Mosier, Braydon 5:33.24 Saint Marys Area
Semerod, Tristin 5:39.76 West Allegheny
Andrews, Robby 5:40.00h Penn Trafford
sager, grissom 5:40.42 New Castle
Arya, Ryan 5:41.47 Upper Saint Clair
Beck, Blair 5:45.00h Freeport Area
Lodge, Cayden 5:48.70 Bethel Park
Blocklin, Jeremy 5:50.86 Bethel Park
Trevorrow, John 5:53.87 Indiana Area
Bouassida, Fares 5:55.00h South Fayette High School
Rishel, Jude 5:55.70 McKeesport Area
Hammond, Bryson 5:57.97 North East
Tamanini, Owen 5:59.00h South Fayette High School
Premozic, John 6:00.00h Penn Trafford
Hogan, Dylan 6:30.0 North Hills
Back to Top

HS Boys Pole Vault 23 entries

Athlete Seed Team
Nirella, Isaac 15-0 Bethel Park
Duckworth, Christian 12-8 North Allegheny
Saurer, Josh 12-6 Indiana Area
Weber, Charlie 12-6 Indiana Area
Miller, Grant 12-6 Punxsutawney Area
Schidlmeier, Jaden 12-1 Punxsutawney Area
Berlin, Greg 11-6 McDowell
Graham, Jacob 11-6 Franklin Area
Schneider, Bradon 11-2 Erie High School
Timko, Jackson 11-2 Grove City Area
Handron, Ryan 11-2 North Allegheny
Byun, Noah 11-0 Grove City Area
Kosslow, Robert 10-6 Baldwin
Bujnowski, Jaden 10-6 McDowell
Sinton, Nate 10-0 South Fayette High School
Cooper, Brady 10-0 Laurel
Baronak, Paul 9-8 Bethel Park
Griffith, Zach 9-6 Peters Township
Wilson, Landon 9-6 Karns City
Smith, Jacob 9-2 Peters Township
Leach, Tyler 9-0 Mount Lebanon
Blankenbicker, Bridger United
Walker, Lucas North East
Back to Top

HS Boys Shot Put 41 entries

Athlete Seed Team
Allen, Angelo 58-7 Penn Hills
Mahoney, Hayden 50-9 Harbor Creek
Patton, Will 46-6 Shenango
James, Ryan 43-4 General McLane
Downing, Colin 43-2 Bethel Park
Iaquinta, Joseph 42-3 North Catholic
Bose, Remy 41-10 Gateway
Libell, Josh 41-2 Bethel Park
Ottenweller, Jacob 40-9.5 Mars Area
Demery, Tyre 40-0 McKeesport Area
Shiffler, Logan 40-0 McKeesport Area
Kaleida, Nick 39-0 Mars Area
Demko, Andrew 38-5.5 Shenango
Methven, Will 38-5 Indiana Area
Taylor, Dan 38-3 Bradford Area
Aigner, Jacob 38-2.5 Shaler Area
Kunzman, Jake 37-1.5 Baldwin
Brine, Avery 36-0 McDowell
Clawson, Evan 35-7 Indiana Area
Bauer, Dalton 35-0 Saint Marys Area
Claypoole, DJ 34-10.75 Fort Leboeuf
Hallock, Austin 34-9 Fairview
sarnowski, matthew 34-6 Penn Trafford
jolie, luke 34-4.5 Penn Trafford
Visk, Jacob 33-6 Elizabeth Forward
Currie, Ryan 33-0 Laurel
Knight, Joshua 32-5.75 Baldwin
Poole, Greg 31-2 Punxsutawney Area
Anderson, Quinn 31-1 Grove City Area
Fellows, Trenton 30-11.75 General McLane
Rimmer, Noah 30-6.5 Fort Leboeuf
Kostek, Connor 29-0 Mount Lebanon
Winkler, Garrett 27-9 Serra Catholic
Stephany, Eliott 25-11.75 Fox Chapel Area
Heigley, Kaden 23-4 Punxsutawney Area
Godugu, Harin 22-0 South Fayette High School
Smith, Liam 21-11.5 South Fayette High School
Abdallah, Joshua Bard Early College - Cleveland
Bryan, Nicholas Thomas Jefferson
Lowden, Jack Upper Saint Clair
Cook, James Pine-Richland
Back to Top

HS Boys Triple Jump 30 entries

Athlete Seed Team
Deemer, Matthew 42-11.5 Seneca Valley
Simmons, Khalon 41-7 Meadville Area
Price, Jonathan 41-0 Seneca Valley
Sinton, Nate 40-10.25 South Fayette High School
Colgan, John 40-8 Brookville Area
Davis, Donovan 40-2 Fort Leboeuf
Cramer, Luke 39-3.75 Mount Lebanon
Curry, Campbell 39-3.5 Kiski Area
Mroz, Isaac 38-11.25 General McLane
Gupta, Rohan 38-4.75 North Allegheny
Jakubowski, Lukas 38-1 General McLane
Fleming, Amario 38-0 McKeesport Area
Pokwal, Shajit 37-8 Baldwin
Peaco, Evan 37-1 Mars Area
Loehr, Nate 36-5 Mount Lebanon
Kerr, Karson 36-4 South Fayette High School
Feng, Richard 36-3.5 Grove City Area
Adkins, Troy 36-3 Bradford Area
Stringer, Quentcy 36-0 McKeesport Area
Olando, Andrew 35-7.75 Fox Chapel Area
Hatfield, Eli 35-0 Grove City Area
Branch, Nelson 35-0 North Allegheny
Demko, Thomas 34-7.5 Shenango
Crowley, Christian 32-3 Chartiers Valley
McClean, David 31-11.75 Shenango
Therrien, Gage 30-0 Moon Area
Schidlmeier, Jaden Punxsutawney Area
Randall, Cody Baldwin
Thompson, Evan Mars Area
Hocker, Jaylen Thomas Jefferson
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 75 entries

Athlete Seed Team
Abdallah, Jillian Bard Early College - Cleveland
Dempsey, Kaitlin Peters Township
Ramos, Ashely Bard Early College - Cleveland
Schmader, Lauren 00.33 Brockway Area
Prunzik, Dani 25.77 Upper Saint Clair
Erich, Rachel 26.40h North Catholic
Gasior, Grace 26.50h Our Lady Of Sacred Heart
Massey, Angelina 26.70h Ringgold
Schleicher, Abbigail 26.98 Bradford Area
Drake, Paige 27.13 Central Valley HS
Guilfoyle, Cate 27.20 Taylor Allderdice
Lerch, Evelyn 27.33 Clarion Area
Fallon, Dara 27.52 McDowell
Phillips, Alexis 27.66 Penn Hills
Conaboy, Artemis 27.71 Bethel Park
Berger, Maddy 27.74 Seneca Valley
ROBERTSON, LAYLA 27.77 Norwin
Clougherty, Anya 27.82 Mount Lebanon
Steffler, Abby 27.84 Grove City Area
Zwicker, Karina 27.87 Shaler Area
Golden, Jadyn 28.00h Penn Hills
Daphne, Flerl 28.20h North Catholic
Campion, Lauren 28.22 Mars Area
Gallo, Julianne 28.31 Mount Lebanon
Sargent, Alexa 28.35 McDowell
Monnoyer, Morgan 28.50 Brookville Area
Edwards, Elaina 28.50h Shenango
Laughlin, Emma 28.66 Chartiers Valley
Pedockie, Olivia 28.74 West Allegheny
Davis, Lauren 28.92 Greater Latrobe
Kail, Joelina 28.94 Baldwin
Anderson, Miley 29.00h New Castle
McCoy, Kylie 29.09 Deer Lakes
Yanek, Carly 29.11 Moon Area
Sodini, Layla 29.16 South Fayette High School
Stiger, Alina 29.20 Fox Chapel Area
Robinson, Amaya 29.27 Gateway
Manesiotis, Megan 29.30h North Allegheny
Wyatt, Autumn 29.33 Fairview
Martz, Emily 29.40 Brookville Area
Burchard, Sydney 29.56h Meadville Area
Minney, MacKenzie 29.64 Chartiers Valley
Mucci, Jenna 29.73 Greater Latrobe
Cowburn, Hannah 29.75 Indiana Area
Mill, Kate 29.81 Indiana Area
Sedlak, Mary 29.94 Serra Catholic
Moore, Talayne 30.00 McKeesport Area
Hirsch, Samantha 30.06 Canon-McMillan
Brake-Hoffman, Charlotte 30.1 Winchester Thurston
Rozzo, Sydney 30.27 Upper Saint Clair
Rudolph, Madison 30.50 Punxsutawney Area
Meder, Isabella 30.59 Serra Catholic
Woods, Kayli 30.70 Baldwin
Bryan, Isabella 30.72 West Allegheny
McGowan, Ella 30.74 Fort Leboeuf
Falk, Abigail 30.87 North East
JUNKO, JACQUELINE 31.00 North Allegheny
Smith, Abby 31.00 Punxsutawney Area
Mayberry, Sierra 31.01 Shenango
Quickel, Abby 31.07 Bethel Park
Jones, Alexandra 31.2 Elizabeth Forward
Parenti, Isabella 31.20 Grove City Area
Wilson, Elizabeth 31.25 Ringgold
Newman, Marissa 31.28 Bradford Area
Tupper, Aleksandra 31.48 North East
Buffone, Payton 31.49 Kiski Area
Kelly, Anna 31.82 Peters Township
Bird, Isabella 31.94 Winchester Thurston
Deybiswas, Juhi 32 South Fayette High School
Siddons, Annabel 32.56 Fox Chapel Area
Sullivan, Reilly 33.00h Kiski Area
Emerick, Riley 33.44 Fort Leboeuf
Slater, Shali 33.56 Karns City
Kubes, Autumn 34.00h Elizabeth Forward
Pifer, Sara 35.93 Meadville Area
Back to Top

HS Girls 3000 Meter Run 33 entries

Athlete Seed Team
Price, Meredith 10:12.00 Pine-Richland
Shock, Sydney 10:25.00 Peters Township
Martinelli, Jaclyn 10:25.99 Upper Saint Clair
Hennen, Sam 10:32.07 Shaler Area
Hunkele, Elizabeth 10:39.00 Pine-Richland
Rhodes, Lydia 11:09.41 Upper Saint Clair
Flynn, Carissa 11:13.55 Mountain View Junior Senior High
Zalenski, Julia 11:24.94 North Catholic
Graner, Grace 11:37.90 Seneca Valley
Neubert, Grace 11:45.50 Elk County Catholic
Moury, Samantha 11:45.56 Seneca Valley
Kennard, Cyd 11:52.30 Winchester Thurston
Harajda, Emily 11:55 Fox Chapel Area
Mohnkern, Sadie 12:09.87 South Fayette High School
seng, abbey 12:18.12 Baldwin
Conway, Alexis 12:19.07 Peters Township
Surkala, Hannah 12:20.44 Punxsutawney Area
Noll, Cami 12:21.21 McKeesport Area
Betts, Abby 12:23.93 Chartiers Valley
Williams, Isabella 12:26.49 General McLane
Plazio, Josette 12:40.00 Kiski Area
Darakos, Toula 12:55.00 South Fayette High School
Mariana, Angelique 13:00.0 Ringgold
Renshaw, Sara 13:30.49 McDowell
Morales, Bella 13:38.00 Mars Area
Staud, Emily 13:38.00 Fox Chapel Area
Bauer, Paige 13:43.87 Saint Marys Area
Urso, Ava 13:51.19 Canon-McMillan
Wood, Morgan 13:51.35 Canon-McMillan
Wawrzynski, Meredith 13:52.40 Mars Area
Chaouk, Hiba 14:10.22 Chartiers Valley
Frost, Sira (Yeabsira) 14:14.21 McDowell
Riddle, Emmaleah 14:28.42 Grove City Area
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 73 entries

Athlete Seed Team
Kirsch, MacKenzie Freeport Area
Schaeffer, Erin Freeport Area
Rios, Hailey Somerset Area
Daphne, Flerl 1.01 North Catholic
Conaboy, Artemis 1:00.00 Bethel Park
Marquis, Amanda 1:01.00 South Fayette High School
Huey, Abbie 1:01.16 Indiana Area
Steffler, Abby 1:01.50 Grove City Area
Costa, Isabella 1:01.67 North Allegheny
Cain, Megan 1:01.96 Mount Lebanon
McDevitt, Caroline 1:02.00h Penn Hills
Hunkele, Elizabeth 1:02.50h Pine-Richland
Powell, Maliah 1:03.00h Penn Hills
Simpson, Zoe 1:03.4 Seneca Valley
Sullivan, Payton 1:03.46 Kiski Area
Yeykal, Hannah 1:03.80 Shenango
ROBERTSON, LAYLA 1:03.80h Norwin
Masteller, Rachel 1:04.21 Mount Lebanon
Stevens, Claire 1:04.42 Shaler Area
Luketic, Miranda 1:04.50 McKeesport Area
Pedockie, Olivia 1:04.54 West Allegheny
Campion, Lauren 1:04.60h Mars Area
Davis, Lauren 1:04.79 Greater Latrobe
Fronce, Riley 1:04.83 Meadville Area
Bish, Olivia 1:05.00 Punxsutawney Area
McKenna, Meagan 1:05.19 Peters Township
Fuchs, Aurora 1:05.80 Erie High School
Bishop, Alayna 1:06.00 Grove City Area
Underwood, Olivia 1:06.00h Bethel Park
Fannie, Stella 1:06.00h Pine-Richland
Folmer, Sarah 1:06.41 North Hills
Schleicher, Abbigail 1:06.44 Bradford Area
Friday, Katherine 1:06.53 Fox Chapel Area
McCoy, Kylie 1:06.74 Deer Lakes
Brake-Hoffman, Charlotte 1:06.80h Winchester Thurston
DiPasquale, Maya 1:07.44 Fox Chapel Area
Martz, Emily 1:07.50 Brookville Area
Otteni, Sophia 1:07.50h Fairview
Clark, Kendel 1:07.73 McDowell
Abdallah, Jillian 1:08.00h Bard Early College - Cleveland
Dean, Jordan 1:08.15 Waynesburg Central
Foht, Emma 1:08.25 Fairview
Bryan, Isabella 1:08.63 West Allegheny
Kuzneski, Eve 1:08.67 Indiana Area
Neubert, Grace 1:08.95 Elk County Catholic
Bair, Taylor 1:09.00 Punxsutawney Area
Sedlak, Mary 1:09.15 Serra Catholic
Francis, Salynah 1:10.00 McKeesport Area
Yanek, Carly 1:10.00 Moon Area
Webster, Julia 1:10.18 Serra Catholic
Hayes, Pia 1:10.35 McDowell
Stillwagon, Isabella 1:11.00h New Castle
McGowan, Ella 1:11.64 Fort Leboeuf
Sullivan, Reilly 1:12.00h Kiski Area
Logan, Sarah 1:12.00h South Fayette High School
Wilson, Elizabeth 1:12.24 Greater Latrobe
Winschel, Katie 1:12.65 Baldwin
Emerson, Madeline 1:12.72 Bradford Area
Eannarino, Libby 1:12.86 Upper Saint Clair
Shivak, Sarah 1:13.00h Mars Area
Wiley, Kamili 1:13.20 Winchester Thurston
Robinson, Amaya 1:13.44 Gateway
Yanssens, Camryn 1:13.97 Shenango
Bauer, Paige 1:15.24 Saint Marys Area
Naples, Lucy 1:16.26 Chartiers Valley
Hirsch, Samantha 1:16.35 Canon-McMillan
Nicolas, Abigael 1:16.74 Ringgold
Williams, Melissa 1:16.98 Ringgold
Mack, McCauley 1:20.32 Upper Saint Clair
Adams, Angelica 1:22.58 Chartiers Valley
Brooks, Shylah 1:23.02 Bard Early College - Cleveland
McClymonds, Evaleigh 1:24.28 Meadville Area
Aguglia, Gianna 59.80h North Catholic
Back to Top

HS Girls 4x200 Meter Relay 22 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Mars Area
Relay Team A 1:51.00 Bethel Park
Relay Team A 1:53.76 Penn Hills
Relay Team A 1:53.87 Mount Lebanon
Relay Team A 1:54.00h South Fayette High School
Relay Team A 1:55.16 Fox Chapel Area
Relay Team A 1:55.90 Bradford Area
Relay Team A 1:58.44 Grove City Area
Relay Team A 1:59.00h Shaler Area
Relay Team A 2:00.00 McKeesport Area
Relay Team A 2:00.00 Brookville Area
Relay Team A 2:01.53 Upper Saint Clair
Relay Team A 2:01.59 Greater Latrobe
Relay Team A 2:02.13 McDowell
Relay Team A 2:04.19 Baldwin
Relay Team A 2:05.58 Kiski Area
Relay Team A 2:05.83 Peters Township
Relay Team A 2:06.13 Chartiers Valley
Relay Team A 2:08.02 Shenango
Relay Team A 2:10.98 Punxsutawney Area
Relay Team A 2:12.02 Ringgold
Relay Team A 2:28.00h Meadville Area
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 15 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Bard Early College - Cleveland
Relay Team A Upper Saint Clair
Relay Team A 4:10.63 Mount Lebanon
Relay Team A 4:10.70 Bethel Park
Relay Team A 4:16.24 Penn Hills
Relay Team A 4:25.00h Bradford Area
Relay Team A 4:32.22 Mars Area
Relay Team A 4:39.59 Fox Chapel Area
Relay Team A 4:40.00 McKeesport Area
Relay Team A 4:43.76 Punxsutawney Area
Relay Team A 4:43.80 Indiana Area
Relay Team A 4:50.00h South Fayette High School
Relay Team A 4:50.10 Chartiers Valley
Relay Team A 4:59.86 Baldwin
Relay Team A 5:25.10 Kiski Area
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:30.24 Saint Marys Area
Relay Team A 10:50.00 North Allegheny
Relay Team A 10:56.17 Punxsutawney Area
Relay Team A 11:00.24 Bradford Area
Relay Team A 11:04.36 Peters Township
Relay Team A 11:05.00 South Fayette High School
Relay Team A 11:10.00 Kiski Area
Relay Team A 11:21.40 Chartiers Valley
Relay Team A 11:32.45 Mars Area
Relay Team A 11:38.50 Baldwin
Relay Team A 11:47.59 McDowell
Relay Team A 12:44.21 New Castle
Relay Team A 13:00.00 Fox Chapel Area
Relay Team A 14:01.62 West Allegheny
Back to Top

HS Girls 60 Meter Dash 72 entries

Athlete Seed Team
Burchard, Sydney Meadville Area
Kraus, Allyson North Hills
Ross, Annabella Meadville Area
Mill, Kate Indiana Area
Buragadda, Alekhya 10.0 South Fayette High School
Veeroju, Sreevani 10.0 South Fayette High School
Kubes, Autumn 10.00h Elizabeth Forward
Steele, Bailey 10.14 Gateway
Perrine, Abby 10.24 Grove City Area
Barnett, Samantha 10.35 Bard Early College - Cleveland
Ramos, Ashely 10.45 Bard Early College - Cleveland
Hertzler, Libby 10.54 Chartiers Valley
Yanek, Carly 11.0 Moon Area
Rios, Hailey 7.70 Somerset Area
Prunzik, Dani 7.85 Upper Saint Clair
Drake, Paige 7.90 Central Valley HS
Facher, Eloise 7.95 Shaler Area
Tirafo, Lilian 8.00h Seneca Valley
McIntyre, Mackenzie 8.11 Penn Hills
Robinson, Amaya 8.24 Gateway
Conaboy, Artemis 8.25 Bethel Park
Anderson, Miley 8.33 New Castle
Massey, Angelina 8.35 Ringgold
Fallon, Dara 8.37 McDowell
Laughlin, Emma 8.41 Chartiers Valley
Huey, Abbie 8.45 Indiana Area
Cain, Megan 8.46 Mount Lebanon
Lerch, Evelyn 8.47 Clarion Area
Daphne, Flerl 8.50h North Catholic
Eger, Kaitlyn 8.61 West Allegheny
Brake-Hoffman, Charlotte 8.70h Winchester Thurston
Kintner, Anna 8.72 Fox Chapel Area
Edwards, Elaina 8.72 Shenango
Kirsch, MacKenzie 8.73 Freeport Area
Kulisek, Kellie 8.74 General McLane
Monnoyer, Morgan 8.75 Brookville Area
Wyatt, Autumn 8.77 Fairview
Meder, Isabella 8.77 Serra Catholic
Rozzo, Sydney 8.79 Upper Saint Clair
Mucci, Jenna 8.79 Greater Latrobe
Gasior, Grace 8.8 Our Lady Of Sacred Heart
Stiger, Alina 8.81 Fox Chapel Area
Erich, Rachel 8.82 North Catholic
Gallo, Julianne 8.84 Mount Lebanon
Tupper, Aleksandra 8.89 North East
Knarr, Isabella 8.90 Punxsutawney Area
Horner, Allyson 8.97 Greater Latrobe
Perryman, Alyssa 9.00 McKeesport Area
Burns, Allison 9.00h North Allegheny
Falk, Abigail 9.00h North East
Webster, Julia 9.04 Serra Catholic
Manesiotis, Megan 9.05 North Allegheny
Sargent, Alexa 9.05 McDowell
Kail, Joelina 9.08 Baldwin
Dutkovic, Isabelle 9.08 Shaler Area
Bird, Isabella 9.1 Winchester Thurston
Woods, Kayli 9.15 Baldwin
Newman, Marissa 9.16 Bradford Area
Quickel, Abby 9.19 Bethel Park
Glover, Danyla 9.20 McKeesport Area
Foht, Emma 9.25 Fairview
Mayberry, Sierra 9.30 Shenango
Bryan, Isabella 9.31 West Allegheny
Prince, Emily 9.34 Bradford Area
Hison, Carlie 9.43 Peters Township
Emerick, Riley 9.44 Fort Leboeuf
Slater, Shali 9.46 Karns City
McAdoo, Abby 9.47 Punxsutawney Area
Nicolas, Abigael 9.5 Ringgold
Collins, Savanna 9.70 Grove City Area
Exler, Sienna 9.83 Elizabeth Forward
Mallory, Alayah 9.84 Penn Hills
Back to Top

HS Girls 60 Meter Hurdles 32 entries

Athlete Seed Team
King, Erica South Fayette High School
Eger, Kaitlyn 10.01 West Allegheny
Nichols, Abbey 10.12 Grove City Area
Corignani, Alexia 10.21 Bradford Area
Guilfoyle, Cate 10.30 Taylor Allderdice
Campion, Lauren 10.34 Mars Area
Folmer, Sarah 10.49 North Hills
Lenhart, Elyse 10.69 Shenango
Huston, Mackenzie 10.80 Fort Leboeuf
ROBERTSON, LAYLA 10.86 Norwin
Gallo, Julianne 10.90 Mount Lebanon
O'Bryan, Rachel 10.93 Greensburg Salem
JUNKO, JACQUELINE 11.00h North Allegheny
Zera, Lindsey 11.02 Kiski Area
Nyisztor, Jordan 11.09 Mount Lebanon
Monnoyer, Julie 11.14h Brookville Area
Dean, Jordan 11.17 Waynesburg Central
Little, Kelcie 11.29 Bradford Area
Palko, Riley 11.37 Chartiers Valley
Sorbin, Laynee 11.74h Brookville Area
Buffone, Payton 11.82 Kiski Area
Slagle, Aleigha 12.40 Shenango
Baker, Kayla 12.44 Meadville Area
Barbour, Jordan 12.68 West Allegheny
Cowburn, Hannah 12.75 Indiana Area
Germanoski, Kayla 12.90 Meadville Area
Siddons, Annabel 12.97 Fox Chapel Area
Schaeffer, Erin 13.50 Freeport Area
Berger, Maddy 9.40 Seneca Valley
Howard, Grace 9.70 South Fayette High School
Johns, Rachael 9.72 North Allegheny
Troutman, Anna 9.86 Fox Chapel Area
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 62 entries

Athlete Seed Team
Kudis, Nora Thomas Jefferson
Lang, Jenna 2:18.72 Bethel Park
St. John Kletter, Logan 2:20.15 Mount Lebanon
Adams, Caroline 2:20.16 Mount Lebanon
Hunkele, Angelina 2:20.32 Pine-Richland
Kletz, Harley 2:23 Montour
Iagnemma, Lauren 2:26.00h South Fayette High School
Owens, Isabel 2:26.01 Fairview
Fleck, Alex 2:27.00h Montour
Leach, Charlee 2:29.00h Ringgold
Sellati, Madelyn 2:29.67 Bethel Park
Hirt, Mackenzie 2:30.00 Baldwin
Karwowski, Audrey 2:30.19 Canon-McMillan
Fannie, Stella 2:32.00h Pine-Richland
Hicks, Jordann 2:35.00 Punxsutawney Area
White, Rachel 2:38.56 Chartiers Valley
Faulhaber, Abby 2:38.99 McDowell
Sahr, Cheyenne 2:40 Shaler Area
Noll, Cami 2:40.00 McKeesport Area
Pieto, Skyleigh 2:40.00h North Allegheny
Zalenski, Julia 2:40.62 North Catholic
Croco, Alyssa 2:40.85 West Allegheny
Wilson, Elizabeth 2:42.54 Greater Latrobe
Sheppard, Anna 2:42.92 Canon-McMillan
Grim, Mariko 2:43.17 Peters Township
Kosoglow, Lilly 2:43.55 Greensburg Salem
Bille, Sophia 2:44.16 Elk County Catholic
Sahr, Hannah 2:45.00h Shaler Area
Mayer, Riley 2:45.00h Mars Area
Lenhart, Elyse 2:46.53 Shenango
Gill, Rachel 2:46.76 Indiana Area
Miller, Lydia 2:47.00 Punxsutawney Area
Graham, Phoebe 2:48.00 Grove City Area
Fronce, Riley 2:48.00h Meadville Area
Barnett, Carlie 2:49.18 Fox Chapel Area
Hayes, Lucia 2:50.37 Saint Marys Area
Crossan, Elizabeth 2:53.88 Peters Township
Lollo, Alexis 2:54.35 Deer Lakes
mangieri, keara 2:55.00h New Castle
Hendricks, Kaylee 2:55.00h South Fayette High School
Bines, Leila 2:55.04 Bradford Area
Bauer, Paige 2:55.24 Saint Marys Area
Bille, Gianna 2:56.78 Elk County Catholic
Urso, Gabriella 2:59.07 Fox Chapel Area
Wiley, Kamili 2:59.70h Winchester Thurston
Wilson, Ryan 3:00.00h Ringgold
Branan, Ashlynn 3:00.86 Indiana Area
Bemm, Hannah 3:02.32 Upper Saint Clair
McFadden, Eryn 3:03.25 McDowell
Bowes, Brooke 3:05.00h Mars Area
Bryson, Julia 3:06.73 New Castle
Schmader, Lauren 3:10 Brockway Area
Mack, McCauley 3:12.32 Upper Saint Clair
Morley, Destiny 3:15.00 Grove City Area
Romeo, Grace 3:15.00h Shenango
Cottom, Jenna 3:21.00 McKeesport Area
Carr, Lillian 3:22.93 Serra Catholic
Snyder, Morgan 3:24.31 Chartiers Valley
Barbour, Jordan 3:25.60h West Allegheny
Smith, Mayla 3:26.32 Bradford Area
Valdez, Andrianny 3:27.40 Bard Early College - Cleveland
Daniels, Elaiyah 4:03.69 Gateway
Back to Top

HS Girls Distance Medley Relay 15 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Mars Area
Relay Team A 13:32.00 South Fayette High School
Relay Team A 13:38.02 Bethel Park
Relay Team A 13:45.00 North Allegheny
Relay Team A 13:58.50 Upper Saint Clair
Relay Team A 14:00.00 Mount Lebanon
Relay Team A 14:30.00 McKeesport Area
Relay Team A 14:38.99 Punxsutawney Area
Relay Team A 14:43.48 Peters Township
Relay Team A 14:45.00 Fox Chapel Area
Relay Team A 14:50.00 Elizabeth Forward
Relay Team A 14:55.88 Winchester Thurston
Relay Team A 15:18.30 Kiski Area
Relay Team A 15:47.48 Baldwin
Relay Team A 16:24.15 Chartiers Valley
Back to Top

HS Girls High Jump 27 entries

Athlete Seed Team
Troutman, Anna 5-2 Fox Chapel Area
Sorbin, Laynee 4-11 Brookville Area
Testa, Macy 4-10 McDowell
Johns, Rachael 4-9 North Allegheny
Francis, Haylie 4-9 Chartiers Valley
Bair, Sydney 4-8 South Fayette High School
Gonabe, Zarena 4-8 North Hills
Bulow, Abigail 4-8 Shenango
Perryman, Alyssa 4-8 McKeesport Area
Lutz, Allyson 4-7 North East
Satyshur, Camryn 4-7 McDowell
Ferrence, Katelyn 4-6 Ringgold
Marquis, Amanda 4-6 South Fayette High School
Maybach, Kirsten 4-6 Mars Area
DiPasquale, Maya 4-6 Fox Chapel Area
Moore, Talayne 4-6 McKeesport Area
Burns, Allison 4-4 North Allegheny
Spotti, Olivia 4-4 Mars Area
Baker, Kayla 4-4 Meadville Area
Parenti, Isabella 4-4 Grove City Area
Naples, Lucy 4-4 Chartiers Valley
Urban, Grace 4-3 Peters Township
Schnauber, Emiley 4-3 Meadville Area
Perrine, Abby 4-0 Grove City Area
McNamee, Maeve 4-0 Mount Lebanon
Pirosko, Lexi Peters Township
Rudolph, Madison Punxsutawney Area
Back to Top

HS Girls Long Jump 53 entries

Athlete Seed Team
Costa, Isabella 16-7 North Allegheny
Kintner, Anna 16-3 Fox Chapel Area
Yeykal, Hannah 16-0 Shenango
Monz, Dea 15-11.75 South Fayette High School
Johns, Rachael 15-9.25 North Allegheny
Butzine, Delaney 15-7.25 Mars Area
Maybach, Kirsten 15-6.25 Mars Area
Bair, Sydney 15-6 South Fayette High School
Monnoyer, Morgan 15-5.5 Brookville Area
Roe, Sara 15-4 Shenango
Balog, Aniela 15-2 North Catholic
Little, Kelcie 15-0 Bradford Area
Drake, Paige 15-0 Central Valley HS
Perryman, Alyssa 15-0 McKeesport Area
Monnoyer, Julie 14-11 Brookville Area
Feng, Katie 14-10 Grove City Area
Daphne, Flerl 14-6 North Catholic
Glover, Danyla 14-6 McKeesport Area
Kuhn, Alaina 14-4 McDowell
Kail, Joelina 14-3.75 Baldwin
Schnell, Joslyn 14-2.5 McDowell
Wiley, Kamili 14-2 Winchester Thurston
Kulisek, Kellie 14-1.5 General McLane
Shreve, Holly 14-0 General McLane
Tirafo, Lilian 14-0 Seneca Valley
Auffenberg, Claire 13-8.5 Fox Chapel Area
Ferrence, Katelyn 13-7.5 Ringgold
Knarr, Isabella 13-6 Punxsutawney Area
Collins, Savanna 13-4.5 Grove City Area
Gonabe, Zarena 13-4.5 North Hills
Celo, Avery 13-2.5 Kiski Area
Webster, Julia 13-2 Serra Catholic
Tupper, Aleksandra 13-0 North East
Shattahi, Alexandra 12-11 Seneca Valley
Wilson, Leah 12-8 Karns City
Sedlak, Mary 12-2.5 Serra Catholic
Urban, Grace 12-2 Peters Township
Nixon, Lily 11-10 Chartiers Valley
Steele, Bailey 11-4 Gateway
Hison, Carlie 11-2 Peters Township
Daniels, Victoria 11-0 Moon Area
Killeen, Jordan 10-10.7 Indiana Area
Case, Kendall 10-6.5 Bradford Area
Vaccaro, Karisa 10-5.5 Ringgold
Brooks, Shylah Bard Early College - Cleveland
Smith, Abby Punxsutawney Area
Craft, kendall Meadville Area
Germanoski, Kayla Meadville Area
Harvard, Hevin Chartiers Valley
Moses, Ellie Mount Lebanon
Pozza, Mackenna Mount Lebanon
Esposito, Megan West Allegheny
Bryan, Isabella West Allegheny
Back to Top

HS Girls One Mile Run 56 entries

Athlete Seed Team
Daniels, Elaiyah Gateway
Ferguson, Madison Bard Early College - Cleveland
Cernat, Theodora Bard Early College - Cleveland
Shock, Sydney 5:11.00h Peters Township
Hunkele, Elizabeth 5:14.00h Pine-Richland
Hunkele, Angelina 5:14.54 Pine-Richland
Martinelli, Jaclyn 5:16.92 Upper Saint Clair
Kletz, Harley 5:17 Montour
Lang, Jenna 5:19 Bethel Park
Fleck, Alex 5:20.00h Montour
Leach, Charlee 5:30.00h Ringgold
Croco, Alyssa 5:33.92 West Allegheny
Rhodes, Lydia 5:37.73 Upper Saint Clair
Carter, Laura 5:39.39 Fox Chapel Area
McNeil, Phoebe 5:42.11 Mount Lebanon
Moury, Samantha 5:46.00h Seneca Valley
DiCriscio, Natalie 5:46.01 Greensburg Salem
Wu, Grace 5:46.80 Mars Area
Kulbago, Eva 5:47.16 Chartiers Valley
Noll, Cami 5:47.62 McKeesport Area
Skatell, Emerson 5:52.67 Greater Latrobe
Kennard, Cyd 5:54.60h Winchester Thurston
LoCastro, Chloe 5:55.0 Peters Township
Lucas, Kendall 5:55.00h North Allegheny
Renshaw, Sara 5:55.66 McDowell
Macellaro, olivia 6:01.23 Baldwin
Blythe, Madison 6:03.40 Saint Marys Area
Sheppard, Anna 6:04.50h Canon-McMillan
Manko, Marissa 6:05.81 Elizabeth Forward
Messer, Hannah 6:08.00 Greensburg Salem
Ivanusic, Madelyn 6:10.00h Fox Chapel Area
Wilson, Ryan 6:10.00h Ringgold
Schrag, Olivia 6:11.89 Kiski Area
Schwirian, Laci 6:12.53 Elizabeth Forward
Davis, Emerson 6:15.20 Indiana Area
Graham, Phoebe 6:15.24 Grove City Area
Hackworth, Lillie 6:18.16 Mount Lebanon
McCoy, Jenna 6:25.00h South Fayette High School
Patishnock, Hannah 6:25.62 West Allegheny
Bines, Leila 6:29.99 Bradford Area
Sahr, Cheyenne 6:30.00h Shaler Area
Bauer, Paige 6:30.24 Saint Marys Area
Morales, Bella 6:33.00h Mars Area
Kudis, Nora 6:36.70 Thomas Jefferson
Stillwagon, Isabella 6:40.08 New Castle
Roland, Taylor 6:45.00h Kiski Area
Baldigowski, Ryan 6:45.00h South Fayette High School
Major, Abby 6:46.97 McDowell
Smith, Mayla 6:56.95 Bradford Area
Sahr, Hannah 6:57.00h Shaler Area
Carr, Lillian 7:00.40 Serra Catholic
Clellen, Gracie 7:04.29 Chartiers Valley
Gray, Zoe 7:20.0 Canon-McMillan
Riddle, Emmaleah 7:30.00 Grove City Area
Cottom, Jenna 7:30.00 McKeesport Area
Litz, Natalie 8:46.50 Fort Leboeuf
Back to Top

HS Girls Pole Vault 18 entries

Athlete Seed Team
Schumaker, Melana 11-7 South Fayette High School
Frank, Katie 10-4 McDowell
Ballew, Madison 10-0 Shaler Area
Underwood, Olivia 10-0 Bethel Park
Tedesco, Delaney 9-0 North Allegheny
Krol-Schaus, Katie 9-0 Bethel Park
Sorbin, Laynee 8-2 Brookville Area
Longo, Kara 8-0 Bradford Area
Proctor, Katie 8-0 Fort Leboeuf
Incorvati, Sara 8-0 Mount Lebanon
Geno, Meredith 7-2 Gateway
Irvin, Amelia 7-0 Grove City Area
Harris, Morgan 7-0 McDowell
Yang, Hannah 7-0 North Allegheny
Hazzard, Tessa 7-0 Peters Township
Wilson, Leah 7-0 Karns City
Shields, Madison Fort Leboeuf
Kraus, Allyson North Hills
Back to Top

HS Girls Shot Put 35 entries

Athlete Seed Team
Bauer, Payton 38-0 Saint Marys Area
Miller, Rebekah 34-5.75 Punxsutawney Area
Bryant, Maria 33-8 Shenango
Friedman, Audrey 33-7.25 Fort Leboeuf
Grusky, Mary 32-9.5 Punxsutawney Area
Massey, Paige 32-7.75 McDowell
Brinling, Mallory 31-1.75 Fairview
Nicklas, Rylee 29-2.25 Saint Marys Area
Lenhart, Elyse 29-2 Shenango
Cuturilo, Sadie 29-1 Norwin
Wasiulewski, Kerringten 28-9.75 Fort Leboeuf
Kurzawa, Taryn 28-5 Upper Saint Clair
Kerr, Jessie 28-0 Bradford Area
King, Erica 27-10 South Fayette High School
Marquis, Amanda 27-0 South Fayette High School
Guild, Lauryn 26-11.75 General McLane
Downing, Samantha 25-9 Bethel Park
Tokar, Eva 25-8.5 Chartiers Valley
Fulmore, Joslyn 25-0 McKeesport Area
Green, Jahzara 24-11 Baldwin
Kineston, Tina 24-2.5 Laurel
Sleigh, Rayna 23-7.25 Indiana Area
Costello, Payton 23-2 Meadville Area
Winschel, Kiera 23-0.5 Mount Lebanon
Gerard, MKenna 22-7.75 Meadville Area
Morar, Marissa 22-6 Laurel
Hepps, Lizzie 21-10.25 Mount Lebanon
Rihel, Mallory 21-7.5 Grove City Area
Button, Chloe 21-5 Bradford Area
Bolling, Skye 21-1 Chartiers Valley
Mesaros, Megan 20-9.5 Fairview
Golembiewski, Gabriella 20-4.5 McDowell
Kendziorski, Willow 19-8 Grove City Area
Delaney, Summer 12-7.75 Upper Saint Clair
Everley, Sabrina Thomas Jefferson
Back to Top

HS Girls Triple Jump 34 entries

Athlete Seed Team
Massey, Angelina 34-6.25 Ringgold
Yeykal, Hannah 32-10.5 Shenango
Maybach, Kirsten 32-9 Mars Area
Roe, Sara 32-2.25 Shenango
Monnoyer, Julie 32-0.5 Brookville Area
Sorbin, Laynee 31-9 Brookville Area
Butzine, Delaney 31-3.5 Mars Area
Wiley, Kamili 31-0 Winchester Thurston
Perryman, Alyssa 31-0 McKeesport Area
Bair, Sydney 30-11.25 South Fayette High School
Shreve, Holly 30-1 General McLane
Manesiotis, Megan 30-0 North Allegheny
Collins, Savanna 29-10.5 Grove City Area
Schnell, Joslyn 29-7.5 McDowell
Wray, Gianna 29-1.25 Kiski Area
Dutkovic, Isabelle 28-4 Shaler Area
Diyanni, Mikayla 28-3 Chartiers Valley
Grusky, Mary 28-1 Punxsutawney Area
Feczko, Claire 28-0 Fox Chapel Area
Feng, Katie 28-0 Grove City Area
Germanoski, Kayla 27-7 Meadville Area
Morey, Maizy 27-2 McDowell
Tirafo, Lilian 27-0 Seneca Valley
Shattahi, Alexandra 27-0 Seneca Valley
Steele, Bailey 26-10.5 Gateway
Tokar, Olivia 26-6.5 Chartiers Valley
Pozza, Mackenna 26-5.75 Mount Lebanon
Speer, Abby 26-2 South Fayette High School
Auffenberg, Claire 25-11 Fox Chapel Area
Craft, kendall 25-2 Meadville Area
Daniels, Victoria 25-0 Moon Area
Vaccaro, Karisa 21-10.25 Ringgold
Komoroki, Emma Baldwin
Bussard, Emily Punxsutawney Area
Back to Top