Rustin Invitational 2023

West Chester, PA

Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 120 entries

Athlete Seed Team
Lubeski, Preston 11.07 West Chester Henderson
Moore, Eddie 11.07 Downingtown West
Moore, Mark 11.08 William Penn High School
London, Donte 11.10 Coatesville
Hunter, Abaas 11.17 Episcopal Academy
Carroll, Connor 11.23 Avon Grove
Byrd, Amir 11.24 Radnor
Gosa, Cameron 11.30 Great Valley
Gillis, Elijah 11.39 William Penn High School
IBN-Hendricks, Huthafa 11.39 William Penn High School
Roberson, Jaden 11.39 Church Farm School
Kpan, William 11.39 William Penn High School
Richardson, Armon 11.39 Coatesville
Wileczek, Tyler 11.41 West Chester East
Purnell, Chris 11.44 Episcopal Academy
DiStefano, Sam 11.44 Westtown School
Ibn-Hendricks, Abdul-Aziz 11.45 William Penn High School
Woodward, Matthew 11.45 Downingtown West
Davis, Labrant 11.47 Holy Ghost Preparatory School
Catoe, Ethan 11.47 Radnor
Barksdale, Jayden 11.49 West Chester Henderson
Vossschulte, Anik 11.49 Episcopal Academy
Watson, Damon 11.50 Coatesville
Dennis, Davin 11.50 William Penn High School
Dunbar, Lionel 11.52 Radnor
Irving, Julian 11.52 West Chester Rustin
Kopanski, Sean 11.53 Downingtown East
Poggi, Aidan 11.56 Great Valley
Jones, Joshua 11.57 Academy Park
Ernst, Andrew 11.57 Downingtown West
Onyinah, Kwadwo 11.59 Church Farm School
Jones, Ny'jzir 11.60 West Chester Rustin
Makris, Ioannis 11.60 West Chester Rustin
McLaughlin, Bobby 11.60h Archmere Academy
Moyer, Luke 11.64 Marple Newtown
Washington, Gabe 11.65 West Chester Henderson
Seavey, Gavin 11.66 Downingtown West
Kearney, Lance 11.67 Penncrest
Scott, Jayvon 11.67 Coatesville
Brown, Noah 11.67 Avon Grove
Alston, Damon 11.70 Downingtown East
Ragni, Mitchell 11.70 West Chester East
Dusseau, Lucas 11.70 Avon Grove
Green-McQueen, Nakhi 11.70h Chester
Hepard, Aidan 11.72 Ridley
Wilkins Jr, Troy 11.75 Academy Park
Hinkle, RC 11.76 Great Valley
Nguyen, Brandon 11.78 Ridley
Reger, Connor 11.79 Avon Grove
Barton, Tyler 11.80 Avon Grove
Wills, Tavis 11.80 West Chester Henderson
Kang, Karan 11.80 Episcopal Academy
Harper, Marcel 11.80 Coatesville
Guariano, Matt 11.80h Archmere Academy
Ganfield, Mason 11.80h Archmere Academy
Dunn, Spencer 11.82 Downingtown West
Steele, Kevin 11.88 Holy Ghost Preparatory School
Oliver, Terrence 11.88 Academy Park
Hoffnagle, Brad 11.88 Downingtown East
Anyimah, Andre 11.89 Church Farm School
Persichetti, Blaise 11.89 Penncrest
Bakare, Rasheed 11.90 Church Farm School
Aderomilehin, Junior 11.90 Harford Technical High School
Collins, Brady 11.91 West Chester Henderson
Jordan, Nasir 11.91 Coatesville
Magolon, Jojo 11.92 West Chester Rustin
Blue, Michael 11.93 Academy Park
Roper, Dewayne 11.94h Harford Technical High School
Facciolo, Angelo 11.95 Downingtown West
Conte, Samuel 11.97 Bishop Shanahan
Skelton, Jack 11.98 Downingtown East
Howey, Jackson 11.98 Downingtown East
Quiqui, Walter 11.99 Academy Park
Brown, Jahmir 11.99 Episcopal Academy
Walker, Christian 12.00 West Chester Henderson
Evans, Donte 12.00 Harford Technical High School
Boyce, Gavin 12.01 Marple Newtown
Richards, Emmanuel 12.10 Church Farm School
Smith, Neiman 12.11 Church Farm School
Brown, Michael 12.11 Downingtown East
Billig, James 12.12 Avon Grove
Sweigart, Nate 12.14 Sun Valley
Christy, Elijah 12.14h Harford Technical High School
Bebee, Jalen 12.15 Great Valley
Hampden, Marquan 12.20h Chester
Jacobs, Daimon 12.21 West Chester Rustin
Solomon, Jackson 12.22 Ridley
Spotwood, Zion 12.22 Chester
Smith, Alante 12.23 Ridley
Ng, Quinstan 12.25 Sun Valley
Aquila, Anthony 12.26 Bishop Shanahan
Kabba, Sylton 12.28 Ridley
Giordano, Nicholas 12.28 Holy Ghost Preparatory School
Howe, Matthew 12.28 Bishop Shanahan
Randzo, John 12.29 Bishop Shanahan
Bernhardt, Cole 12.30 Penncrest
Howard Jr., Jermaine 12.30 Sun Valley
Cameron, Aaron 12.30h Chester
Herbus, Ryan 12.31 Sun Valley
Rich, Aiden 12.35 Kennett
Andreadis, Dean 12.37 Marple Newtown
Andrews, Greg 12.38 Bishop Shanahan
Lowell, Victor 12.40h Sanford School
Cox, Bryce 12.42 West Chester East
Lee, Daniel 12.45 Great Valley
Enns, Bennett 12.45 West Chester East
Pierre-Louis, Claude 12.46 Ridley
Jacobs, Faolan 12.52 Marple Newtown
Kelly, Evan 12.54 Marple Newtown
Bucklin, Jeffery 12.56 Bishop Shanahan
Bibio, Rexford 12.59 Harford Technical High School
Lewis, Brandon 12.70 Sanford School
Cochran, Keith 12.72 West Chester East
Cunningham, Kyle 12.74 Penncrest
Akwakoku, Anthony 12.90 Harford Technical High School
Scherer, James 12.92 West Chester East
Dada, Albert 13.03 Penncrest
Wagenmann, Evan 13.35 Great Valley
Clark, Ian 13.48 Academy Park
Lee, Aaron 14.11 Marple Newtown
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 41 entries

Athlete Seed Team
Colmenares-Bittar, Luis 15.06 Downingtown East
Brightman, Isaiah 15.32 Coatesville
Bostwick, George 15.56 Penncrest
McGreal, Xavier 15.95 Kennett
Band, Lucas 15.96 West Chester Rustin
Soergel, James 16.00 Westtown School
Billig, James 16.15 Avon Grove
Reevey, Khory 16.64h Harford Technical High School
Wallace, Troy 16.64h Harford Technical High School
Guariano, Matt 16.69 Archmere Academy
Harris, Owen 16.77 Downingtown West
Aderomilehin, Junior 16.80h Harford Technical High School
Ganfield, Mason 17.04 Archmere Academy
Lim, Owen 17.43 Radnor
Shieh, Mason 17.70 Radnor
Washington, Donovan 18.04 Ridley
Forbes, Alex 18.15 Ridley
Frantz, Zane 18.18 Avon Grove
Listenbee, Emery 18.36 West Chester Rustin
Pohl, Owen 18.44 Holy Ghost Preparatory School
Harper, Marcel 18.61 Coatesville
Colmenares Bittar, Juan 18.82 Downingtown East
Georgy, Emmanuel 18.88 West Chester Henderson
Wonokay, Kevin 18.95 Ridley
Gotro, Coen 18.97 West Chester Henderson
Emert, Bryce 19.22 West Chester Henderson
Valtos, Stephen 19.25 Penncrest
Gouin, Sidney 19.45 Church Farm School
Weinrich, Nathan 19.52 Penncrest
Nesbitt, Xander 19.72 Marple Newtown
Wagner, Ryan 20.00 Coatesville
Casner, Zaire 20.00h Downingtown West
Duffy, Mark 20.00h Downingtown West
jones, jeremiah 20.04 William Penn High School
Ibiefo, David 20.10 Church Farm School
Biggers, Nehemiah 20.24 William Penn High School
Fick, Connor 20.71 Downingtown East
Cimini, Kellar 21.80 Avon Grove
Bamgboye, Donaldson 22.20 Church Farm School
Carty, Shane 22.44 Marple Newtown
Tran, Isaac 23.08 Marple Newtown
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 77 entries

Athlete Seed Team
Lawson, Patrick 4:16.0 Haverford Township HS
Woolery, Michael 4:22.16 Episcopal Academy
McHugh, Aidan 4:26.56 Episcopal Academy
Ebmeyer, Dakin 4:26.88 Episcopal Academy
Whitford, David 4:32.00 Downingtown West
Pentz, Ben 4:32.22 West Chester Henderson
Shappell Smith, Simeon 4:32.67 West Chester Henderson
Moorhead, Joe 4:33.24 Downingtown West
Lee, Ricky 4:33.86 Marple Newtown
Leisenring, Sam 4:37.21 Downingtown West
DeAngelo, Matt 4:37.75 Marple Newtown
Fante, Nick 4:38.07 Penncrest
Lawson, Sean 4:41.00h Haverford Township HS
Kress, Ryan 4:43.19 West Chester Henderson
Richards, Owen 4:43.31 West Chester Henderson
Varghese, Aaron 4:43.38 West Chester Henderson
Davis, Harry 4:45.00h West Chester Rustin
Taylor, Liam 4:45.45 Downingtown East
Sigda, Jackson 4:47.33 Penncrest
Todd, Steven 4:48.58 Bishop Shanahan
Angiullo, Richie 4:50.00 Archmere Academy
Eagles, Logan 4:50.00h Haverford Township HS
Fedako, Andrew 4:50.06 Haverford Township HS
Zhou, Ethan 4:50.10 Episcopal Academy
Mize, Gavin 4:50.55 Downingtown West
Pook, Finnley 4:51.00 Downingtown West
Edgcumbe, Louis 4:51.31 Bishop Shanahan
Duggan, Nolan 4:51.37 West Chester East
Weaver, Benjamin 4:51.73 Avon Grove
Brake, Daniel 4:52.00h Sanford School
Stenta, Henry 4:52.00h Sanford School
Benson, Joseph 4:52.50h Great Valley
Whitaker, Owen 4:52.73 Bishop Shanahan
Roseborough, Brad 4:52.76 Downingtown East
Fursman, Trevor 4:53.60 Sun Valley
Gober, David 4:55.10 Downingtown East
Henry, Michael 4:55.19 Downingtown East
Iyer, Siddharth 4:55.37 Downingtown East
Dougherty, Terry 4:55.65 Downingtown East
Saltysiak, Benjamin 4:56.00h Harford Technical High School
Tester, Brendan 4:56.00h Avon Grove
Cui, Eric 4:56.63 Episcopal Academy
Hamel, Kyle 4:57.94 Great Valley
Urbanic, Luca 4:57.99 West Chester Henderson
DiMonte, Michael 4:58.86 Episcopal Academy
Boehnke, Leo 4:58.99 Downingtown West
Tyo, Alan 4:59.00h Harford Technical High School
Piccone, Nick 4:59.33 West Chester Rustin
Rovner, Gavin 4:59.50h Archmere Academy
Hart, Alexander 5:01 Avon Grove
Brannon, Jack 5:01.24 West Chester East
Killinger, William 5:01.36 West Chester East
Murphy, Quinn 5:02.00h Sanford School
Kellman, Nasir 5:02.00h Sanford School
O'Rourke, Patrick 5:02.65 Bishop Shanahan
Clarke, Nathan 5:03.15 West Chester East
Laurento, Brody 5:03.24 West Chester East
Kosmidis, Alexander 5:05.00h West Chester Rustin
Gallagher, Aidan 5:09.10 West Chester East
Hutchinson, Alexander 5:10 Avon Grove
Kandasamy, Sanjay 5:10.00h West Chester Rustin
Kalesh, Chase 5:10.00h Avon Grove
Smith, Zain 5:11.24 Bishop Shanahan
Carmichael, Donovan 5:12.96 Marple Newtown
Canterino, Jason 5:15.48 West Chester Rustin
Naughton, Nick 5:18.15 Marple Newtown
McCann, Jack 5:21.56 Avon Grove
Orr, Nick 5:24.00h Unionville
Valenza, Logan 5:24.68 Bishop Shanahan
Hartwell, Landon 5:28.21 Marple Newtown
Tyo, Bradley 5:30.00h Harford Technical High School
Mesidor, Rutdy 5:38.84 Academy Park
Davila, Tristan 5:43.36 Academy Park
Li, Daniel 5:45.27 Great Valley
Alexander, Evan 5:45.34 Academy Park
Petersen, Donny 5:57.11 Marple Newtown
Welsh, Brenon 6:33.72 Academy Park
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 74 entries

Athlete Seed Team
Cosby, Quamere 22.10h Chester
Hunter, Abaas 22.18 Episcopal Academy
Carroll, Connor 22.20 Avon Grove
Lubeski, Preston 22.22 West Chester Henderson
Moore, Mark 22.36 William Penn High School
Moore, Eddie 22.54 Downingtown West
Band, Lucas 22.60h West Chester Rustin
Irving, Julian 22.62 West Chester Rustin
Woodward, Matthew 22.70 Downingtown West
Wileczek, Tyler 22.76 West Chester East
McCaffrey, Stephen 23.05 West Chester East
Brown, Noah 23.25 Avon Grove
Gosa, Cameron 23.29 Great Valley
McLaughlin, Bobby 23.30h Archmere Academy
Zacharias, Joel 23.31 Marple Newtown
DeVries, Cooper 23.34 West Chester Henderson
Watson, Damon 23.36 Coatesville
Gillis, Elijah 23.36 William Penn High School
Moyer, Luke 23.40 Marple Newtown
Makris, Ioannis 23.40h West Chester Rustin
Byrnes, Gavin 23.58 West Chester Henderson
Hepard, Aidan 23.59 Ridley
Davis, Labrant 23.59 Holy Ghost Preparatory School
Barton, Tyler 23.60 Avon Grove
Vossschulte, Anik 23.61 Episcopal Academy
Poggi, Aidan 23.65 Great Valley
Nguyen, Brandon 23.65 Ridley
Magolon, Jojo 23.71 West Chester Rustin
Jones, Camir 23.75 Academy Park
Cregan, Colin 23.80h Bishop Shanahan
Dunbar, Lionel 23.81 Radnor
Brown, Jahmir 23.87 Episcopal Academy
Morris, Elijah 23.88 Coatesville
Kolade, Olo 23.90 Downingtown West
DiStefano, Sam 23.98 Westtown School
Hoffnagle, Brad 24.12 Downingtown East
Ingram, Trai 24.14 Great Valley
Dean, Joshua 24.16 Academy Park
Carpenter, Matthew 24.22 Bishop Shanahan
Catoe, Ethan 24.24 Radnor
Dimatteo, Phillip 24.25 Coatesville
Wahdan Jr, Mohamed 24.30 Sun Valley
Roper, Dewayne 24.30h Harford Technical High School
Barkey, Logan 24.30h Harford Technical High School
Boyce, Gavin 24.34 Marple Newtown
Green-McQueen, Nakhi 24.40h Chester
Trojanowski, Will 24.43 Unionville
Smith, Neiman 24.48 Church Farm School
Oliver, Terrence 24.54 Academy Park
Kawan, Michael 24.55 Penncrest
Alston, Damon 24.61 Downingtown East
Palaia, Greg 24.66 Bishop Shanahan
Steele, Kevin 24.74 Holy Ghost Preparatory School
Dennis, Davin 24.80 William Penn High School
Bent, Shalva 24.80 Church Farm School
Brown, Aahshid 24.90h Chester
Richards, Emmanuel 25.00 Church Farm School
Tablan, Zaden 25.00h Harford Technical High School
Lowell, Victor 25.00h Sanford School
Schultz, Quinn 25.19 Radnor
Frain, John 25.49 Holy Ghost Preparatory School
Daniels, Logan 25.50h Unionville
Ng, Quinstan 25.64 Sun Valley
Taylor, Gavin 25.77 Downingtown East
Digan, Tyler 25.80h Sun Valley
Lewis, Brandon 26.00 Sanford School
McKinney, Caden-Cole 26.80h Archmere Academy
Church, Liam 26.97 Unionville
Crooms, Prince 27.26 West Chester East
Graham, Reid 27.50h Penncrest
Herzog, Brendan 27.80h Penncrest
Smith, Elijah 28.00h Sanford School
Capano, Gianni 28.54 Archmere Academy
Townsend, Rahnier 29.50 Ridley
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 47 entries

Athlete Seed Team
Brightman, Isaiah 38.49 Coatesville
Colmenares-Bittar, Luis 39.18 Downingtown East
Garnett, Walton 40.70h Chester
Harris, Owen 41.00h Downingtown West
Bostwick, George 41.17 Penncrest
Billig, James 42.81 Avon Grove
Rogers, Kristian 43.02 Academy Park
O'Donovan, Stephen 43.19 Ridley
Guariano, Matt 43.27 Archmere Academy
Rudd, Derek 43.54h Harford Technical High School
Shieh, Mason 43.58 Radnor
Asomugha, Dan 43.81 Sun Valley
Shah, Yashil 43.84 West Chester Rustin
Harper, Marcel 44.65 Coatesville
Colmenares Bittar, Juan 44.78 Downingtown East
Reevey, Khory 45.04h Harford Technical High School
Casner, Zaire 45.13 Downingtown West
Frantz, Zane 45.34 Avon Grove
Ganfield, Mason 45.50h Archmere Academy
Coccia, Anderson 45.53 Great Valley
Unruh, Dylan 45.60h Episcopal Academy
Weinrich, Nathan 45.70 Penncrest
Georgy, Emmanuel 45.79 West Chester Henderson
Berry, George 45.84h Harford Technical High School
Forbes, Alex 46.06 Ridley
Jacobs, Daimon 46.07 West Chester Rustin
Wonokay, Kevin 46.48 Ridley
Gotro, Coen 46.65 West Chester Henderson
Zhekov, Dimitar 46.72 Penncrest
Biggers, Nehemiah 46.82 William Penn High School
Schlitt, Colin 47.30h Episcopal Academy
DeVries, Felix 47.72 West Chester Henderson
Listenbee, Emery 48.37 West Chester Rustin
Summers, Jacob 48.66 Sun Valley
Fick, Connor 48.76 Downingtown East
IBN-Hendricks, Huthafa 48.82 William Penn High School
Ibn-Hendricks, Abdul-Aziz 48.82 William Penn High School
Nesbitt, Xander 48.93 Marple Newtown
Cimini, Kellar 49.18 Avon Grove
Wagner, Ryan 49.67 Coatesville
Lumumba, Dylan 50.00 Church Farm School
Baah, Jilord 50.00 Church Farm School
Cianci, Leo 50.81 Sun Valley
Elumeze, Elijah 52.10 Church Farm School
Tran, Isaac 54.01 Marple Newtown
Fante, Carmen 55.49 Marple Newtown
Duffy, Mark 59.13 Downingtown West
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 17 entries

Athlete Seed Team
Hefferan, Gavin 10:00.45 West Chester East
Buonviri, Carlo 10:10.00 Haverford Township HS
Dufresne, Remy 10:10.00 Haverford Township HS
Trigo, Riley 10:10.24 Downingtown West
Whitford, David 10:10.25 Downingtown West
Lee, Ricky 10:12.43 Marple Newtown
Oakes, Timothy 10:30.00 Avon Grove
Stigora, Liam 10:32.30 West Chester Rustin
Perez, Daniel 10:40.10 Holy Ghost Preparatory School
Cutting, Finlay 10:48.33 Ridley
Rodriguez, Pablo 10:48.75 Coatesville
Pollard, Matt 11:04.56 Kennett
Morris, Jackson 11:09.32 Avon Grove
Croquette, Pierre 11:55.69 Penncrest
Mulugeta, Edomias 9:45.00h Penncrest
French, Dawson 9:57.8 Episcopal Academy
Pepperman, Ryan 9:59.07 Great Valley
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 68 entries

Athlete Seed Team
Rivera, Luis 1:00.00 West Chester East
Jackson, Jaylen 1:00.00 Coatesville
Richardson, Je'Myre 1:00.49 Sun Valley
Al-Tikriti, Becker 1:00.90 West Chester East
Barkey, Logan 1:02 Harford Technical High School
Bowers, Chris 1:02.81 Radnor
Dada, Albert 1:03.44 Penncrest
Wise, Clifton 1:04.00h Sanford School
Whelan, James 1:07.56 Penncrest
Abrefa-Kodom, Aiden 1:08.00h Sanford School
Murray, Tanner 1:08.00h Sanford School
Mideksa, Daniel 1:08.06 Archmere Academy
Garnett, Walton 48.60 Chester
Bell, Kelly 49.25 Downingtown West
Olugbenga, Jesufifunmi 50.21 Ridley
Kopanski, Sean 51.56 Downingtown East
Zacharias, Joel 51.75 Marple Newtown
Wockenfuss, Alex 52.00h Harford Technical High School
McGinn, Gavin 52.00h Avon Grove
Bantum, Jayden 52.07 Chester
Winward, Caleb 52.38 Ridley
Witherspoon, Ryan 52.52 Downingtown West
Spotwood, Zion 52.90h Chester
Moyer, Sam 52.93 Downingtown East
Polizzi, Jack 52.96 Bishop Shanahan
Moat, Shaun 53.05 Academy Park
Childs, Marcus 53.06 Episcopal Academy
Herbus, Ryan 53.36 Sun Valley
Mahoney, Colin 53.4 Great Valley
Rodriguez, Colin 53.6 West Chester Rustin
Jean-Brian, Maurece 53.99 Holy Ghost Preparatory School
Dusseau, Lucas 54.00 Avon Grove
Okafor, Chijioke 54.02 Bishop Shanahan
Buccini, Balthazar 54.35 Episcopal Academy
Balick, Samuel 54.50 Avon Grove
Howey, Jackson 54.61 Downingtown East
Ingram, Trai 54.62 Great Valley
McGovern, Owen 54.87 Marple Newtown
Rich, Aiden 55.00 Kennett
Perkins, David 55.10h Unionville
Jones, Jason 55.45 Academy Park
Osimokun, Olufela 55.46 West Chester Rustin
Conte, Samuel 55.46 Bishop Shanahan
Clunk, Soren 55.50 Westtown School
Harding, Myles 55.51 William Penn High School
Mitchell, Miles 55.60 Westtown School
Casner, Zaire 55.61 Downingtown West
Bakare, Rasheed 55.80 Church Farm School
Kelly, Anthony 55.81 Coatesville
Barnshaw, Nathan 56.15 Ridley
Lee, Daniel 56.35 Great Valley
Lupold, Elijah 56.50 Coatesville
Daniels, Logan 56.50h Unionville
Wills, Tavis 56.52 West Chester Henderson
Collins, Brady 56.64 West Chester Henderson
Schlitt, Brendan 56.80h Episcopal Academy
Sarkodie, Jayden 56.92 Church Farm School
Trojanowski, Will 56.94 Unionville
Appleby, Brennan 57.00h Harford Technical High School
Hollis, Ronald 57.28 William Penn High School
Rodriguez-Hernandez, Omar 57.28 William Penn High School
Rawa, William 57.40 West Chester Henderson
Mervine, Mark 57.80h Archmere Academy
Sullivan, Nathaniel 58.00 Archmere Academy
Blue, Michael 58.53 Academy Park
Sena, Jonah 59.04 Penncrest
Ibe, Ben 59.50 Church Farm School
Holt, Nate 59.61 Marple Newtown
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 20 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 42.40 Coatesville
Relay Team A 42.80 William Penn High School
Relay Team A 42.97 West Chester Henderson
Relay Team A 43.98 Episcopal Academy
Relay Team A 44.30h West Chester Rustin
Relay Team A 44.98 Radnor
Relay Team A 45.0 Chester
Relay Team A 45.00h Archmere Academy
Relay Team A 45.05 Church Farm School
Relay Team A 45.12 Avon Grove
Relay Team A 45.49 Marple Newtown
Relay Team A 45.61 Downingtown West
Relay Team A 45.75 Academy Park
Relay Team A 46.31 Bishop Shanahan
Relay Team A 46.33 Harford Technical High School
Relay Team A 47.29 Ridley
Relay Team A 47.43 Sun Valley
Relay Team A 48.76 Penncrest
Relay Team A 51.74 Holy Ghost Preparatory School
Relay Team A 52.14 Great Valley
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 25 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Downingtown East
Relay Team A 3:23.50 Coatesville
Relay Team A 3:24.70h Bishop Shanahan
Relay Team A 3:25.79 Ridley
Relay Team A 3:26.20h Chester
Relay Team A 3:27.10 Academy Park
Relay Team A 3:28.00h West Chester Rustin
Relay Team A 3:35.83 Marple Newtown
Relay Team B 3:38.00h West Chester Rustin
Relay Team A 3:39.40h West Chester Henderson
Relay Team A 3:40.00 Downingtown West
Relay Team A 3:43.55 Holy Ghost Preparatory School
Relay Team A 3:44.00 Penncrest
Relay Team A 3:44.75 Sun Valley
Relay Team A 3:45.00 West Chester East
Relay Team A 3:45.00h Episcopal Academy
Relay Team A 3:45.00h Haverford Township HS
Relay Team A 3:46.90h Archmere Academy
Relay Team A 3:48.00h Harford Technical High School
Relay Team A 3:49.42 Unionville
Relay Team A 3:50.00 Church Farm School
Relay Team A 3:55.00h Sanford School
Relay Team A 3:56.00 William Penn High School
Relay Team A 4:01.00h Great Valley
Relay Team A 4:10.00h Avon Grove
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 16 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:36.18 William Penn High School
Relay Team A 8:16.21 Episcopal Academy
Relay Team A 8:16.80h Great Valley
Relay Team A 8:20.20h Chester
Relay Team A 8:25.81 Unionville
Relay Team A 8:30.00h Avon Grove
Relay Team A 8:38.00h Bishop Shanahan
Relay Team A 8:42.62 Penncrest
Relay Team A 8:45.00h West Chester Henderson
Relay Team A 8:55.00h West Chester Rustin
Relay Team A 9:00.46 Marple Newtown
Relay Team A 9:10.00 Downingtown West
Relay Team A 9:16.00h Ridley
Relay Team A 9:21.57 Academy Park
Relay Team A 9:33.26 Downingtown East
Relay Team A 9:40.00h Harford Technical High School
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 111 entries

Athlete Seed Team
Elsen, Robbie Unionville
Woolery, Michael 1:55.21 Episcopal Academy
Ebmeyer, Dakin 1:56.08 Episcopal Academy
Salaria, Kadin 1:56.24 Penncrest
Hefferan, Brendan 1:56.25 Penncrest
Todd, Jameson 1:56.29 Bishop Shanahan
Zwilling, Gabriel 1:57.13 Haverford Township HS
Miller, Joshua 1:58.27 Coatesville
Hall, Shane 1:58.98 Penncrest
Facciolo, Julian 1:59.04 Archmere Academy
Kane, Jackson 1:59.60h Ridley
Danquah, Papakojo 1:59.64 Holy Ghost Preparatory School
Kolimago, Will 1:59.87 Bishop Shanahan
McAfee, Rory 1:59.99 Penncrest
Donelson, Nicholas 2:00.00 Archmere Academy
Angiullo, Richie 2:00.00 Archmere Academy
McGinn, Gavin 2:00.11 Avon Grove
Evans, Jack 2:00.32 Holy Ghost Preparatory School
Silvester, Tommy 2:00.52 Coatesville
Gdowik, Nick 2:01.10h Ridley
Hanrahan, Connor 2:01.29 Episcopal Academy
Gomez, Trip 2:01.49 Great Valley
Wayne, Tommy 2:01.71 Coatesville
Fatone, Ben 2:01.83 Downingtown East
Polin, Jackson 2:01.84 Penncrest
DeAngelo, Matt 2:02.71 Marple Newtown
Hanson, James 2:02.74 Penncrest
Baum, Alex 2:02.85 West Chester Henderson
Criville, Nicky 2:03.20 Episcopal Academy
Parr, Nate 2:03.39 Downingtown East
Abbaraju, Aryan 2:04.05 Unionville
Lanci, Joey 2:04.10h Ridley
Murugan, Karthik 2:04.33 Downingtown East
Houp, Tyler 2:04.34 West Chester East
Bouvel, Austin 2:04.55 Episcopal Academy
Weaver, Shaun 2:07 Avon Grove
Perkins, David 2:08.68 Unionville
Kurdziel, Evan 2:08.68 West Chester Henderson
Hughes, Ben 2:08.94 West Chester Henderson
Kirkland, Nate 2:09.00h West Chester Rustin
Kellogg, Brad 2:09.13 Downingtown East
Yerra, Ankith 2:09.25 West Chester Henderson
Ng, Ethan 2:09.31 West Chester Henderson
Benson, Joseph 2:09.31 Great Valley
Jones, Dylan 2:09.34 Church Farm School
Beck, Caleb 2:09.67 Downingtown East
McGlynn, James 2:10.00h Unionville
Slijepcevic, Lazo 2:10.00h Sanford School
Saltysiak, Benjamin 2:10.00h Harford Technical High School
Tester, Brendan 2:10.00h Avon Grove
Reidinger, Evan 2:10.24 Downingtown West
Hutchinson, Liam 2:10.4 Great Valley
Forte, Fran 2:10.45 Episcopal Academy
Filipas, Mike 2:10.45 West Chester Henderson
Beck, Christian 2:12.14 Downingtown East
Sheridan, Damian 2:12.24 West Chester East
Bantum, Jayden 2:12.60 Chester
Trone, Lars 2:13 Avon Grove
Rodriguez, Pablo 2:13.91 Coatesville
Gardner, Robert 2:15.47 William Penn High School
Pirolli, Christopher 2:15.93 Holy Ghost Preparatory School
Ponzio, Josh 2:16.00 Archmere Academy
Albanese, Jacob 2:16.44 Marple Newtown
Holt, Nate 2:16.64 Marple Newtown
Hennessy, Jake 2:16.75 West Chester East
Hamel, Kyle 2:16.93 Great Valley
Fursman, Trevor 2:17.85 Sun Valley
Carmichael, Donovan 2:18.66 Marple Newtown
Manzo, Anthony 2:19.00h Harford Technical High School
Gilbert, Khyree 2:19.63 Academy Park
DeAngelis, Matthew 2:19.75 Downingtown West
Nelson, Curtis 2:19.79h Ridley
Wintrode, Cody 2:19.85h Ridley
Hartwell, Landon 2:19.90 Marple Newtown
Shay, Andrew 2:19.95h Ridley
Rodriguez-Hernandez, Omar 2:20.00 William Penn High School
Rivas, Jonathan 2:20.00 Church Farm School
Moore, Mikaeā€™l 2:20.00 William Penn High School
Asiamah, Angel 2:20.00 Church Farm School
Roselli, Shawn 2:20.00h West Chester Rustin
Pendse, Nikhil 2:20.00h Avon Grove
Murphy, Quinn 2:20.00h Sanford School
Jones, Keyon 2:21.93 Academy Park
Kovacs, Tegan 2:22.00h Sanford School
Cadungog, Jonas 2:22.00h Sanford School
Beazley, Nicolas 2:22.42 Downingtown West
Stabilito, Dante 2:24.55 Downingtown West
Balde, Falilou 2:24.64 Academy Park
Maloney, Rylan 2:25.00 Downingtown West
Gisiora, Jeremy 2:25.00 Archmere Academy
Kifer, Hunter 2:25.00h Harford Technical High School
Diggs, Mijuan 2:25.10 William Penn High School
Wilson, Chase 2:25.16 Unionville
Frank, Chris 2:25.25 Downingtown West
Joseph, Ruben 2:25.52 Marple Newtown
McVicker, James 2:26.00h Harford Technical High School
Serpentine, Andrew 2:26.06 Bishop Shanahan
Vitullo, Robert 2:28.0 West Chester Rustin
Shahed, Eshtiyak 2:28.00 Church Farm School
Loney, Stephen 2:28.00 Church Farm School
Goodell, Evan 2:28.00h Harford Technical High School
Upton, Spencer 2:28.12 West Chester Rustin
Tyo, Alan 2:29.00h Harford Technical High School
Zier, Ryan 2:30.00h West Chester Rustin
Chase, Camani 2:34.54 Academy Park
Lindsay, Dillon 2:34.95 Bishop Shanahan
Cadden, Will 2:35.00h Sun Valley
Quiqui, Walter 2:39.23 Academy Park
Yacoe, Jayden 2:43.96 Coatesville
Wetten, Will 2:45.24 West Chester East
Ramadan, Yasseen 2:57.31 Church Farm School
Back to Top

HS Boys Discus Throw 40 entries

Athlete Seed Team
Panarello, Nicholas 155-0 Boyertown
Panarello, Anthony 149-0 Boyertown
Ayre, Hudson 145-10 Great Valley
Tarazi, Ramsey 143-0 West Chester Henderson
Berry, Anthony 132-0 Ridley
Brown, Hayden 129-0 Ridley
Williams, Dasmen 125-2 Chester
Corrigan, Connor 125-2 West Chester Rustin
Huynh, Jaysin 125-1 West Chester Rustin
Janschka, Liam 124-6 Radnor
Reddy, Arjun 122-1 Downingtown West
Leahy, Sean 117-6 Haverford Township HS
Patterson, jack 115-1 Marple Newtown
Watson, Jake 113-6 Coatesville
Koukou, Alphonso 112-4 Episcopal Academy
Randolph, Howard 112-0 William Penn High School
Carelli, Nicholas 111-8 Holy Ghost Preparatory School
He, John 108-7 Marple Newtown
Duell, Tyler 107-5 West Chester East
Laganelli, Lucas 105-10 Avon Grove
Fichter, Brandon 105-8 Great Valley
Gaul, Conor 104-8 Episcopal Academy
Morda, Nate 102-0 Archmere Academy
Mays Jr., LaFenis 101-6 Chester
Smith, Logan 100-5 Downingtown West
Nikitaras, Spiros 99-2 Harford Technical High School
Corkery, Colin 99-1 Haverford Township HS
Shuron, Meckyu 99-0 Church Farm School
Camara, Mattheu 98-0 William Penn High School
Franklin, Damon 97-5 Coatesville
Shah, Akshay 97-3 West Chester Henderson
Rhoderick, Hayden 91-4 Harford Technical High School
Hooybergs, Aria 87-8 Avon Grove
Sherman, Zachary 80-11 Downingtown East
Wheeler, Colson 76-8 Downingtown East
Joslin, Jacob 73-7 West Chester East
Steiner, Owen 71-3 Penncrest
Doherty, Brian 66-8 Kennett
Calle-Arevalo, Daves 62-7 Church Farm School
Gehrt, Will Kennett
Back to Top

HS Boys High Jump 31 entries

Athlete Seed Team
Domurat, Drew 6-5 Coatesville
Morton, Albert 6-4 Coatesville
Johnson, Joachim 6-4 Episcopal Academy
McGreal, Xavier 6-2 Kennett
McGraw, Matayo 5-10 Harford Technical High School
Pecunia, Dyllian 5-10 William Penn High School
Robertson, Gavin 5-8 Avon Grove
Pohl, Owen 5-8 Holy Ghost Preparatory School
O'Donnell, Logan 5-8 Marple Newtown
Brown, Jayden 5-8 Ridley
Bucklin, Jeffery 5-8 Bishop Shanahan
Schlitt, Colin 5-8 Episcopal Academy
Rodriguez-Hernandez, Omar 5-8 William Penn High School
Frantz, Zane 5-6 Avon Grove
Zieff, Justin 5-6 Downingtown East
Murray, Nelson 5-6 West Chester Rustin
Hamson, Stephen 5-6 Marple Newtown
Stewart, Brody 5-6 West Chester Henderson
Cochran, Keith 5-4 West Chester East
McKinney, Caden-Cole 5-4 Archmere Academy
McDonough, Jake 5-4 Great Valley
Kpalbil, Godwill 5-4 Harford Technical High School
McGroary, Seamus 5-2 Sun Valley
Cadden, Will 5-2 Sun Valley
Colmenares-Bittar, Luis 5-0 Downingtown East
Coleman, Zavier 5-0 Ridley
Weinrich, Nathan 5-0 Penncrest
Dada, Albert 5-0 Penncrest
Patel, Aarav 4-10 Downingtown West
Kokinda, Kevin 4-10 Downingtown West
Williams, Connor 4-10 Bishop Shanahan
Back to Top

HS Boys Javelin 37 entries

Athlete Seed Team
Benbow, Santi 153-3 Westtown School
Bradley, Frank 149-3 Coatesville
Huynh, Jaysin 147-3 West Chester Rustin
Perez, Brandon 136-11 Coatesville
Jones, Elijah 132-6 Sun Valley
Giacopetti, Rene 132-0 Kennett
Jarvis, Mason 131-10 Church Farm School
Pancoast, Gavin 129-9 Downingtown West
Brown, Hayden 129-8 Ridley
Stevenson, Matt 129-6 West Chester Rustin
James, Kris 126-5 Avon Grove
Chase, Elias 123-11 Avon Grove
Renzi, Michael 122-3 West Chester East
Patterson, jack 119-1 Marple Newtown
McGovern, Owen 118-5 Marple Newtown
Canto, Sam 118-0 West Chester Henderson
Unruh, Dylan 116-9 Episcopal Academy
Mays Jr., LaFenis 113-6 Chester
Cowdrick, Ryan 110-0 West Chester Henderson
Civitella, Matthew 108-1 Bishop Shanahan
Wadsworth, Brian 106-9 Downingtown West
Stewart, Damien 104-0 Sun Valley
Morris, Sevon 103-6 Ridley
Conrad, Oliver 103-4 Great Valley
Williams, Dasmen 97-1 Chester
Farrell, Thomas 91-4 Holy Ghost Preparatory School
Smith, Jake 90-00 Haverford Township HS
Epright, Joseph 90-00 Haverford Township HS
Chanderat, Ryan 80-0 Downingtown East
DiMichael, Adam 78-0 Downingtown East
Steiner, Owen 75-0 Penncrest
Erdmann, Jacob 73-11 Church Farm School
Doherty, Brian 73-8 Kennett
Bobber, John 66-3 Penncrest
DeRosa, Nathan West Chester East
McGraw, Matayo Harford Technical High School
Rhoderick, Hayden Harford Technical High School
Back to Top

HS Boys Long Jump 36 entries

Athlete Seed Team
Olugbenga, Jesufifunmi 22-0 Ridley
Cosby, Quamere 21-9 Chester
Zacharias, Joel 21-6 Marple Newtown
Jones, Ny'jzir 20-10.25 West Chester Rustin
Jordan, Nasir 20-9 Coatesville
Murray, Nelson 20-6 West Chester Rustin
Wileczek, Tyler 20-6 West Chester East
Ernst, Andrew 20-1 Downingtown West
Bucklin, Jeffery 20-0.5 Bishop Shanahan
Pecunia, Dyllian 20-0 William Penn High School
Howard, Xavier 20-0 Sun Valley
Seagraves, Evan 19-9 Coatesville
O'Donnell, Logan 19-8.5 Marple Newtown
Colmenares-Bittar, Luis 19-6 Downingtown East
Reger, Connor 19-3 Avon Grove
Robertson, Gavin 19-0 Avon Grove
Pohl, Owen 19-0 Holy Ghost Preparatory School
Lim, Owen 18-10 Radnor
Ragni, Mitchell 18-8 West Chester East
Johnson, Isaiah 18-8 Downingtown East
Aderomilehin, Junior 18-8 Harford Technical High School
McGraw, Matayo 18-7 Harford Technical High School
Anyimah, Andre 18-6.75 Church Farm School
Kearney, Lance 18-5 Penncrest
Zayarchenko, Michael 18-4 Ridley
Peterson, Israel 18-2 Downingtown West
Smith, Neiman 18-2 Church Farm School
Iyobhebhe, Oseiga 18-1.75 Sun Valley
Hawkins, Xavier 17-11.5 West Chester Henderson
Son, Brandon 17-10 Great Valley
Lantz, Dillon 17-9.5 Great Valley
Daniels, Logan 17-6 Unionville
Shieh, Mason 17-5.5 Radnor
Manley, Andrew 17-4 Bishop Shanahan
Trojanowski, Will 17-2.75 Unionville
Bernhardt, Cole 17-0 Penncrest
Back to Top

HS Boys Pole Vault 15 entries

Athlete Seed Team
DeJong, Dylan 11-6 Penncrest
Godin, Elliott 11-0 West Chester Henderson
Tshudy, Seth 11-0 Great Valley
Kpalbil, Godwill 11-0 Harford Technical High School
Byrnes, Gavin 10-6 West Chester Henderson
Zhekov, Dimitar 10-6 Penncrest
Bonhoff, Robert 10-0 Harford Technical High School
Linda, Nashawn 9-6 Ridley
Cimini, Kellar 9-0 Avon Grove
Frantz, Zane 9-0 Avon Grove
Iyoun, Dean 9-0 Marple Newtown
Mack, Ayden 8-0 Downingtown West
O'Hara, Deaglan 8-0 Bishop Shanahan
Carangan, Dean 7-6 Bishop Shanahan
Blythe, Keenan 7-0 Ridley
Back to Top

HS Boys Shot Put 41 entries

Athlete Seed Team
Randolph, Howard 55-0 William Penn High School
Koukou, Alphonso 52-3 Episcopal Academy
Morris, Sevon 48-4 Ridley
Tarazi, Ramsey 48-3 West Chester Henderson
Brown, Hayden 48-2.5 Ridley
Nagarajan, Lingesh 45-8.5 Great Valley
Szoradi, Calvin 45-4.75 Episcopal Academy
Saggese, Aj 45-2.5 Downingtown West
Camara, Mattheu 45-0 William Penn High School
Lynch, Takiyah 44-9 Coatesville
Corrigan, Connor 42-4 West Chester Rustin
Corkery, Colin 42-3 Haverford Township HS
Morda, Nate 42-0 Archmere Academy
Stewart, Damien 40-4 Sun Valley
Patterson, jack 38-9.5 Marple Newtown
Leahy, Sean 38-7 Haverford Township HS
Carelli, Nicholas 37-9.5 Holy Ghost Preparatory School
Shuron, Meckyu 37-8 Church Farm School
Rawlings, Daniel 37-6.25 West Chester East
Reddy, Arjun 37-6 Downingtown West
Janschka, Liam 37-1 Radnor
Twyman-Robinson, Joshua 36-7.5 Coatesville
Shallo, Andrew 36-6.5 West Chester Rustin
Duell, Tyler 36-6 West Chester East
Civitella, Matthew 35-11.2 Bishop Shanahan
Hooybergs, Aria 34-11 Avon Grove
Laganelli, Lucas 34-7 Avon Grove
Perilli, Elijah 34-1 Penncrest
Scaggs, Kevin 33-0.75 Bishop Shanahan
Mays Jr., LaFenis 33-0 Chester
Fichter, Brandon 33-0 Great Valley
Rhoderick, Hayden 32-2 Harford Technical High School
Epright, Caleb 31-4 Penncrest
Garcia, Jacob 30-1.25 West Chester Henderson
Somboonsong, Parker 29-6.5 Radnor
Yzbashi, Evangelos 29-0 Church Farm School
Kerr, Ethan 27-5.5 Downingtown East
Gallagher, Noah 26-3.5 Sun Valley
Dabney, Joseph 24-4.5 Harford Technical High School
Clawson, Grant 20-10 Downingtown East
Camacho, David Kennett
Back to Top

HS Boys Triple Jump 28 entries

Athlete Seed Team
McGraw, Matayo 43-10.75 Harford Technical High School
Asomugha, Dan 41-3.5 Sun Valley
Brown, Jayden 40-10.5 Ridley
Morton, Albert 40-7.5 Coatesville
Ali, Kian 40-3 Episcopal Academy
Kpan, William 40-0 William Penn High School
Seagraves, Evan 38-8 Coatesville
Soergel, James 38-0 Westtown School
Bibio, Rexford 38-0 Harford Technical High School
Zou, Connor 37-2.25 Downingtown West
Kearney, Lance 37-1 Penncrest
Reger, Nathaniel 36-10 Avon Grove
Zayarchenko, Michael 36-9.5 Ridley
Balick, Samuel 36-8 Avon Grove
Polizzi, Jack 36-2 Bishop Shanahan
Baah, Jilord 36-0 Church Farm School
Lumumba, Dylan 35-0 Church Farm School
Hawkins, Xavier 34-6.25 West Chester Henderson
Beredjikian, Peter 34-5 Episcopal Academy
Carty, Shane 33-2 Marple Newtown
Albanese, Jacob 33-0.5 Marple Newtown
Brice, Jake 33-0 West Chester Henderson
DiPrinzio, Bryce 32-7.25 Great Valley
Lantz, Dillon 31-8.75 Great Valley
Knaak, Derek 29-2 Downingtown West
McKee, Tim Downingtown East
Zieff, Justin Downingtown East
Persichetti, Blaise Penncrest
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 88 entries

Athlete Seed Team
Jerry, Simone Harford Technical High School
Horsey, Ahmiyah Chester
Murray, Keaijah Chester
Dearry, JaNaisa 12.34 Chester
Hubley, Rachel 12.50 Great Valley
Massey, Nia 12.63 Downingtown East
Fuqua, Faith 12.64 Downingtown East
Morgan, Madisen 12.66 Harford Technical High School
Perry-Devaux, Raysia 12.67 Coatesville
Domurat, Chloe 12.75 Coatesville
Tippens, Tanai 12.75 William Penn High School
Parker, Brianna 12.75 William Penn High School
Collier, Serena 12.86 William Penn High School
Sward, Hailey 12.90 Downingtown West
Clark, Paige 12.93 Avon Grove
Onyewuchi, Joy 12.95 Ridley
reyes, daniela 12.96 William Penn High School
Henning, Lily 12.99 Downingtown West
Rice, Carly 13.05 West Chester East
Barkman, Joss 13.09 West Chester Rustin
Madison, Samirah 13.10 William Penn High School
Lunsford, Gabriellah 13.10 William Penn High School
Weitzman, Molly 13.10 Downingtown West
El-Attar, Sophee 13.13 Avon Grove
Onyebadi, Maureen 13.18 Harford Technical High School
Naylor, Kelly 13.20h Chester
Driscoll, Delaney 13.26 Avon Grove
Riley, Katie 13.26 Downingtown East
Ramsey, Ellen 13.26 Downingtown West
Subers, Macayla 13.27 West Chester Rustin
Parker, Maci 13.3 Sun Valley
Kruger, Brooke 13.38 West Chester Rustin
Kuhn, Reilly 13.40 Downingtown East
Henry, Gabby 13.44 Archmere Academy
Williams, Jaylen 13.49 West Chester Rustin
Coyle, Maia 13.50 Downingtown West
Dove, Gabby 13.60h Archmere Academy
Burrows, Anisa 13.64 Westtown School
Korley, Clara 13.67 Archmere Academy
Layton, Ryan 13.68 West Chester Rustin
Ceulers, Sophia 13.70 Bishop Shanahan
Saccoh, Umma 13.70 Ridley
Hitchens, Icyss 13.70h Archmere Academy
Zizivily, Regina 13.70h Penncrest
Keegan, Bridget 13.72 Avon Grove
Stewart, Saania 13.73 Downingtown West
Turay, Auldine 13.75 Ridley
Robinson, Kylie 13.8 Sun Valley
Owusu-Tuum, Afriyie 13.80 Ridley
Mills, Abigail 13.81 Avon Grove
Regan, Josephine 13.87 Bishop Shanahan
Babaian, Sella 13.87 Marple Newtown
Marcakis, Sam 13.89 West Chester Henderson
Okyere, Ama 13.90 Harford Technical High School
Giorgianni, Gia 13.90h Archmere Academy
Kramin, Olivia 13.95 Great Valley
Hungerford, Charly 13.96 Bishop Shanahan
Rimple, Justine 13.97 Marple Newtown
Salinero, Julia 13.98 Radnor
O'Neill, Harper 14.00h Penncrest
Huynh, Sydney 14.01 Marple Newtown
Bradshaw, Genesis 14.01 Coatesville
Elgedawy, Mentalla 14.01 West Chester East
Bidegary, Addison 14.02 West Chester East
Miller, Kaitlyn 14.02 West Chester Henderson
Panossian, Nairi 14.05 West Chester East
Keen, Grace 14.05 Avon Grove
Boyce, Julia 14.10 Great Valley
Tyler, Jaylen 14.13 Marple Newtown
Rosado, Ciana 14.14 Coatesville
Muir, Veronica 14.19 West Chester Henderson
Coghan, Caroline 14.24 Bishop Shanahan
Chilcote, Jessica 14.33 Bishop Shanahan
Haylock, Eva 14.34 Bishop Shanahan
Moses, Alaizya 14.37 Radnor
Richardson, Kerry 14.39 West Chester East
Rudd, Haley 14.40 Harford Technical High School
Schellhammer, Emily 14.42 West Chester Henderson
Pinnock, Hannah 14.58 Great Valley
Kincaid, Jacqueline 14.67 West Chester Henderson
Duval, Lara 14.68 Great Valley
Lee, Kate 14.81 Great Valley
Royal, Matilyn 14.90 Harford Technical High School
Ravenll, Paige 14.90 Sun Valley
Fernandes, Kasey 14.98 West Chester East
Eraso, Sabina 15.43 Radnor
Chen, Catherine 15.69 Marple Newtown
Biju, Adrina 15.93 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 27 entries

Athlete Seed Team
Darwon, Keturah 15.54 West Chester Rustin
Sujesh, Keerthana 15.62 Downingtown East
Evans, Winter 16.66 Harford Technical High School
Hitchens, Icyss 16.86 Archmere Academy
Ciuffetelli, Eva 17.11 Avon Grove
Fuhr, Mya 17.78 Downingtown West
Fontaine, Ja'Rae 18.01 Ridley
Yarnall-Stevenson, Charlotte 18.07 Downingtown East
Webb, Sydney 18.20 Harford Technical High School
Andreen, Faith 18.24h Harford Technical High School
Sciarrino, Giana 18.40 Ridley
Lin, Zeyan 18.45 Marple Newtown
Hand, Julia 18.52 Downingtown East
Kurtz, Alena 18.72 Avon Grove
Hnat, Olivia 18.88 West Chester Henderson
Ashman, Ciall 19.00 Bishop Shanahan
Munro, Aurora 19.12 Penncrest
Haridas, Gayathri 19.17 Great Valley
Liew, Roisin 19.50h Archmere Academy
Rutherford, Serena 19.87 Great Valley
Finkbiner, Ashley 20.00 Downingtown West
Olson, Harmony 20.00 Downingtown West
Chainberlain, Airon 20.00 Ridley
Baumeister, Jessie 20.95 Marple Newtown
Tras, Ruhi 21.07 West Chester Henderson
Quaciari, Evyana 22.00h Penncrest
Pham, Mary 24.09 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 52 entries

Athlete Seed Team
Miller, Maddie 5:03.00h West Chester Rustin
Priest, Maddie 5:11.19 Archmere Academy
Burnham, Ella 5:16.08 Kennett
Kiey, Bridget 5:18.39 Downingtown West
Ambrosine, Brianna 5:23.63 West Chester Rustin
Rochon, Taylor 5:23.87 Downingtown West
Dankanis, Ryan 5:25.00 Haverford Township HS
Dill, Aimee 5:32.49 Great Valley
Socorso, Helen 5:35.00 Archmere Academy
Iyer, Megha 5:35.8 Great Valley
Witkowski, Ava 5:38.50 Downingtown West
Howe, Bridget 5:38.75 Downingtown West
DeVos, Isabel 5:39.00h Harford Technical High School
Aiken, Keeley 5:39.01 Penncrest
Dortone, Riley 5:40.12 Downingtown West
Greco, Evanthia 5:45.00h Penncrest
Corsi-Martens, Emma 5:45.01 Downingtown East
Comegys, Callie 5:45.13 Downingtown East
Moser, Jocelyn 5:45.48 Downingtown East
Gorman, Callie 5:45.6 Great Valley
Lambert, Neve 5:48.00 Downingtown West
Govan, Hannah 5:49.67 Marple Newtown
Flynn, Taylor 5:50.00h Haverford Township HS
Turnier, Natalle 5:55.00h Ridley
Moser, Keira 5:56.90 Downingtown East
Bale, Peyton 5:59.00 Archmere Academy
Davidson, Emma 5:59.19 West Chester Henderson
Strohecker, Kathleen 6:00.00 Haverford Township HS
Tindale, Avery 6:00.00 West Chester Rustin
O'Connor, Morgan 6:00.00h Harford Technical High School
Barnum, Melania 6:00.00h Kennett
Patarcity, Elena 6:07.74 West Chester Henderson
McCauley, Kylie 6:10.00h Ridley
Godin, Eve 6:10.02 West Chester Henderson
Guidotti, Hannah 6:10.49 West Chester Henderson
Stallings, Sammy 6:10.58 West Chester Henderson
Scheetz, Hannah 6:10.80 West Chester Henderson
Tursi, Molly 6:10.89 Avon Grove
Poe, Emily 6:12.00h Unionville
Smyth, Julia 6:12.13 Bishop Shanahan
Tsantrizos, Helena 6:12.52 Downingtown East
Rowe, Lyla 6:12.64 Avon Grove
Delucca, Andrea 6:12.73 Downingtown East
Koh, Sarah 6:15.00h Marple Newtown
Kunigas, Emily 6:15.00h Haverford Township HS
Rizzo, Isabelle 6:19.36 West Chester Rustin
Taylor, Julia 6:23.09 Bishop Shanahan
Benko, Mary Anna 6:31.44 Marple Newtown
Dutton, Paige 6:32.86 West Chester Rustin
Davis, Kaylee 6:48.47 Marple Newtown
Pylaras, Kyriaki 6:58.68 Marple Newtown
Reitano, Elizabeth 7:16.50 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 54 entries

Athlete Seed Team
Fuqua, Faith 24.95 Downingtown East
Smith, Kahlia 25.00 William Penn High School
Dearry, JaNaisa 25.20 Chester
Allen, Damira 25.27 Chester
Bobb, Madisyn 25.84 Harford Technical High School
Hubley, Rachel 25.84 Great Valley
Massey, Nia 25.9 Downingtown East
Sward, Hailey 25.90 Downingtown West
Henning, Lily 25.97 Downingtown West
Kruger, Brooke 26.00 West Chester Rustin
Clark, Paige 26.25 Avon Grove
Shearer, Cecilia 26.30 Downingtown West
Barkman, Joss 26.50 West Chester Rustin
Hoffman, Lindsey 26.68 West Chester Henderson
Marcakis, Sam 26.98 West Chester Henderson
Purnell, Dezamiya 27.00 William Penn High School
Tippens, Tanai 27.00 William Penn High School
Henry, Gabby 27.20h Archmere Academy
Driscoll, Delaney 27.40 Avon Grove
Miller, Kaitlyn 27.44 West Chester Henderson
Parker, Maci 27.49 Sun Valley
El-Attar, Sophee 27.50 Avon Grove
Robinson, Kylie 27.56 Sun Valley
Dove, Gabby 27.80h Archmere Academy
Turay, Auldine 28.00 Ridley
Bradshaw, Genesis 28.44 Coatesville
Saccoh, Umma 28.50 Ridley
Rosado, Ciana 28.58 Coatesville
Owusu-Tuum, Afriyie 28.88 Ridley
Salinero, Julia 28.98 Radnor
Giorgianni, Gia 29.00 Archmere Academy
Boyer, Amauri 29.00h Coatesville
Rice, Carly 29.05 West Chester East
Henry, Mia 29.15 Penncrest
Smith, Kate 29.31 Downingtown East
Goldbeck, Mary 29.33 Marple Newtown
Threadgill, Taryn 29.40 Great Valley
Okyere, Ama 29.50h Harford Technical High School
Huynh, Sydney 29.56 Marple Newtown
Babaian, Sella 29.62 Marple Newtown
Evans, Winter 30.00 Harford Technical High School
Moses, Alaizya 30.25 Radnor
O'Shea, Kyla 30.30h Penncrest
Chan, Livia 30.45 Great Valley
Eraso, Sabina 30.57 Radnor
Ravenll, Paige 30.78 Sun Valley
Osikoya, Fope 31.00 West Chester East
Esposito, Ava 31.29 Bishop Shanahan
Chilcote, Jessica 31.29 Bishop Shanahan
Cotelesa, Gianna 32.00 West Chester East
Munro, Aurora 32.00h Penncrest
Cotter, Kelsey 33.90 Bishop Shanahan
Harris, Charli 34.00h Sanford School
Horsey, Ahmiyah 35.50h Chester
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 34 entries

Athlete Seed Team
Harvey, Elizabeth 1:00 Kennett
Peterson, Norah 1:00 Kennett
Darwon, Keturah 45.08 West Chester Rustin
Sujesh, Keerthana 46.76 Downingtown East
Ciuffetelli, Eva 47.78 Avon Grove
Keegan, Bridget 48.75 Avon Grove
O'Neill, Harper 50.44 Penncrest
Fontaine, Ja'Rae 50.97 Ridley
Baker, Destiny 51.00 Harford Technical High School
Fuhr, Mya 51.03 Downingtown West
Kurtz, Alena 51.17 Avon Grove
Liew, Roisin 51.22 Archmere Academy
Hitchens, Icyss 51.45 Archmere Academy
Casey, Julia 51.67 Penncrest
Colmenares-Bittar, Corina 52.01 Downingtown East
Keefe, Maeve 52.83 West Chester East
Yarnall-Stevenson, Charlotte 52.96 Downingtown East
Andreen, Faith 53.00 Harford Technical High School
Hnat, Olivia 53.51 West Chester Henderson
Sciarrino, Giana 54.00 Ridley
Botchway, Makena 54.60 Coatesville
Sanchez, Maribella 55.00 Harford Technical High School
Rutherford, Serena 55.20 Great Valley
Finkbiner, Ashley 55.58 Downingtown West
Rosado, Ciana 55.78 Coatesville
Sliman, Devin 55.86 Marple Newtown
Chainberlain, Airon 56.14 Ridley
Lin, Zeyan 56.27 Marple Newtown
Lee, Kate 56.53 Great Valley
Baumeister, Jessie 57.87 Marple Newtown
Haridas, Gayathri 58.53 Great Valley
Olson, Harmony 59.00 Downingtown West
Soto-Villafane, Jazlin 59.00 Coatesville
Tras, Ruhi 59.74 West Chester Henderson
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 11 entries

Athlete Seed Team
Cieslak, Olivia 10:45.00 Haverford Township HS
Brown, Madison 11:06.53 Downingtown East
McGeehan, Camryn 11:10.0 Haverford Township HS
McCarthy, Cheyanne 12:10.60 Marple Newtown
Heebner, Maria 12:22.90 West Chester East
Smith, Justine 12:24.00 Unionville
Chorney, Gwen 12:50.00 Penncrest
Monnanda, Anwita 12:50.79 Downingtown East
Buffington, Fiona 13:00.00 Avon Grove
Patterson, Erin 13:25.00 Marple Newtown
Langreder, Lauren 13:45.00 Avon Grove
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 48 entries

Athlete Seed Team
Bobb, Madisyn 1:00.01 Harford Technical High School
Jeffers, Niya 1:00.30h Chester
Miller, Gabriella 1:01.50 Downingtown West
Ramsey, Ellen 1:02.18 Downingtown West
Gorman, Briella 1:02.39 Great Valley
Piombino, Amelia 1:02.69 West Chester East
Michell, Molly 1:03.24 West Chester Henderson
Korczak, Danielle 1:03.24h Harford Technical High School
Harkness, Becca 1:04.00h Unionville
Ziemniak, Julia 1:04.08 West Chester Henderson
Vanegas, Christina 1:04.14h Harford Technical High School
Ollis, Keira 1:04.16 Coatesville
Cristinzio, Julie 1:04.22 Great Valley
Cooper, Jada 1:04.61 West Chester East
Caraballo, Kamila 1:05.18 William Penn High School
Noce, Isabella 1:05.91 West Chester Henderson
Vickers, Katelyn 1:05.92 Sun Valley
Smith, Kate 1:06.08 Downingtown East
Bradshaw, Genesis 1:06.15 Coatesville
Main, Molly 1:06.50h Unionville
Rapin, Erin 1:06.50h Unionville
Margolies, Zoe 1:07.01 Radnor
McGonagle, Meghan 1:07.27 Bishop Shanahan
Horan, Natalie 1:08.00h Sun Valley
Mineweaser, Brooklyn 1:08.21 Bishop Shanahan
Figueroa, Adrianna 1:08.22 Coatesville
Morrison, Lauriel 1:08.26 Radnor
Quinn, Molly 1:09.00h Penncrest
Trainor, Kerri 1:09.37 Marple Newtown
Stephens, Gabriella 1:09.38 Bishop Shanahan
Tyler, Gianna 1:09.60 Marple Newtown
Logue, Madison 1:09.71 Marple Newtown
Byrne, Lilliana 1:10.00 Ridley
Johnson, Ella 1:10.00h Kennett
Pyronneau, Pamela 1:10.20 William Penn High School
Iroha, Kayla 1:11.17 Archmere Academy
Korley, Clara 1:12.50h Archmere Academy
Kaur Sukki, Gurnoor 1:17.00h Ridley
Gamble-Sarfo, Shaalin 1:17.33 Penncrest
McCray, Taylor 1:22.00h Ridley
Alexander, Ava 56.42 West Chester Rustin
Hearn, Ryleigh 56.81 Downingtown West
Allen, Damira 57.82 Chester
Schindler, Lily 59.0 Avon Grove
Snelling, Julia 59.00 West Chester Rustin
Cristinzio, Stephanie 59.74 Great Valley
Mosley, Alasia 59.8 Chester
Smith, Kahlia 59.90 William Penn High School
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 15 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 48.60h Chester
Relay Team A 49.20 Downingtown East
Relay Team A 49.25 Downingtown West
Relay Team A 50.00 West Chester Rustin
Relay Team A 50.50 Coatesville
Relay Team A 51.20h Archmere Academy
Relay Team A 51.50 Avon Grove
Relay Team A 52.00 Harford Technical High School
Relay Team A 52.80h West Chester Henderson
Relay Team A 52.86 Marple Newtown
Relay Team A 54.12 William Penn High School
Relay Team A 54.36 Ridley
Relay Team A 54.50 Bishop Shanahan
Relay Team A 57.75 Great Valley
Relay Team A 58.08 West Chester East
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:56.30h Chester
Relay Team A 3:58.00 West Chester Rustin
Relay Team A 4:06.00h Great Valley
Relay Team A 4:08.99 Downingtown West
Relay Team B 4:10.00h West Chester Rustin
Relay Team A 4:19.00 Coatesville
Relay Team A 4:20.00 Bishop Shanahan
Relay Team A 4:20.00h Harford Technical High School
Relay Team A 4:24.00h Archmere Academy
Relay Team A 4:27.52 Unionville
Relay Team A 4:30 Ridley
Relay Team A 4:30.22 Marple Newtown
Relay Team A 4:31.00 West Chester East
Relay Team A 4:32.60h Radnor
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:06.94 Marple Newtown
Relay Team A 10:13.66 Unionville
Relay Team A 10:27.41 West Chester Henderson
Relay Team A 10:45.11 Downingtown East
Relay Team A 10:50.00 Harford Technical High School
Relay Team A 10:55.59 Ridley
Relay Team A 12:00.00 Avon Grove
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 81 entries

Athlete Seed Team
Schindler, Lily 2:15.00h Avon Grove
Puckett, Hannah 2:17.27 Penncrest
Keefer, Ellie 2:18.00 West Chester Rustin
Willis, Meghan 2:19.74 Bishop Shanahan
Priest, Maddie 2:20.00 Archmere Academy
Betchyk, Hannah 2:21.00h West Chester Rustin
Cook, Ella 2:23.55 Westtown School
Harkness, Becca 2:24.00h Unionville
Duffie, Leila 2:26.00h West Chester Rustin
Oskison, Paige 2:27.88 Downingtown West
Mukalian, Dinah 2:28.44 Downingtown East
Dill, Natalie 2:28.87 Great Valley
Impriano, Madilyn 2:29.86 Marple Newtown
Socorso, Helen 2:30.00 Archmere Academy
Hnetinka, Sophia 2:30.00h West Chester Rustin
Gebey, Margo 2:31.02 Marple Newtown
Dole, Amelia 2:31.09 Radnor
Main, Molly 2:32.00h Unionville
Rapin, Erin 2:32.00h Unionville
Diebold, Oriah 2:32.02 Downingtown West
Reed, Addyson 2:32.7 Great Valley
Margolies, Zoe 2:32.86 Radnor
Maloney, Emily 2:33.00 Downingtown West
McElhiney, Peyton 2:33.50h West Chester Henderson
Derga, Jamilla 2:34.05 Westtown School
Heraghty, Niamh 2:34.48 West Chester Henderson
Crandell, Nina 2:34.80h West Chester Henderson
Marasco, Julia 2:35.00 Downingtown West
Pavone, Allie 2:35.43 Marple Newtown
Mounce, Marissa 2:35.84 Marple Newtown
Boland, Caitlin 2:37.00 Bishop Shanahan
Bender, Riley 2:37.74 West Chester Henderson
Schmit, Molly 2:38.00h Ridley
Hornsby, Layden 2:38.60 Downingtown East
Loehrer, Mary 2:39.43 Downingtown East
Caulder, Zaida 2:39.48 Avon Grove
Shumate, Kylie 2:39.71 Downingtown East
Doncel, Isabella 2:40.00 Archmere Academy
Hartman, Rita 2:40.00 Archmere Academy
DeVos, Isabel 2:40.00h Harford Technical High School
Kleckner, Zoe 2:40.09 West Chester Henderson
Laurento, Skylar 2:40.24 West Chester East
Cohen, Maddox 2:40.34 West Chester Henderson
Vickers, Katelyn 2:42.00h Sun Valley
Kennedy, Rori 2:43.00h Ridley
Shinnen, Sky 2:43.96 Downingtown West
Rowe, Lyla 2:45.00h Avon Grove
Tucker, Darcy 2:45.00h Unionville
Davis, Emma 2:46.78 Downingtown East
Nazareth, Maryann 2:46.98 Downingtown East
Bayley, Morgan 2:47.24 Downingtown West
Glynn, Lilly 2:48.62 Great Valley
Mendenhall, Madison 2:49.09 Coatesville
Dougherty, Sonia 2:49.51 Radnor
Brown, Payton 2:49.54 Avon Grove
Caprarola, Reagan 2:50 Avon Grove
Tursi, Molly 2:50.00h Avon Grove
Rainford, Erica 2:50.00h Ridley
McCauley, Kylie 2:50.00h Ridley
Klipner, Victoria 2:51 Harford Technical High School
O'Brien, Grace 2:51.12 Coatesville
Hanlon, Katherine 2:52.13 Great Valley
Bates, Caroline 2:55.00h Harford Technical High School
Seaborn, Marley 2:55.00h Harford Technical High School
Deutsch, Shannon 2:55.23 Unionville
Barron, Reese 2:56.80h Great Valley
Schafer, Hope 2:57.75 Ridley
Tran, Jessica 2:58.00h Marple Newtown
Poe, Emily 2:58.00h Unionville
Mister, Autumn 3:00.00h Harford Technical High School
O'Connor, Olivia 3:00.00h Harford Technical High School
Pyronneau, Pamela 3:00.10 William Penn High School
Lunsford, Gabriellah 3:00.10 William Penn High School
Hadley, Aden 3:01.42 Coatesville
Michael, Caityln 3:02.84 Sun Valley
Hamberger, Jill 3:10.00 Archmere Academy
Collier, Serena 3:10.12 William Penn High School
Horsey, Ahmiyah 3:10.80h Chester
Donegan, Kayla 3:11.11 Ridley
Murray, Keaijah 3:11.40h Chester
Nakati, Ariana 3:19.21 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls Discus Throw 36 entries

Athlete Seed Team
Carpenter, Mollie 114-11 Haverford Township HS
Powell, Charlotte 112-3 Great Valley
Martinez, Cyenna 112-1 Boyertown
Weaver, Alanah 109-1 Archmere Academy
Borcky, Jaclyn 92-6 Ridley
Pizzi, Isabella 89-8 West Chester Rustin
Dakes, Ana 89-7 West Chester Rustin
DeFruscio, Abigail 89-5 Haverford Township HS
Thompson, Kendall 88-10 West Chester East
Boggetta, Ryan 87-4 Avon Grove
Osgood, Jillian 83-6 Downingtown West
Bowman, Riley 82-9 West Chester East
Coghan, Molly 82-6 Bishop Shanahan
Ballard, Kindred 80-0 Archmere Academy
Allen, Ruqayyah 78-4 Sun Valley
Filip, Nicole 76-2 Harford Technical High School
Quijano, Andrea 74-9 Avon Grove
Orr, Julianna 74-4 Ridley
Hart, Devon 70-8 Downingtown West
Parker, Madicyn 69-3 Sun Valley
Dooley, Madeline 66-3 Harford Technical High School
Smith, Amirah 64-7 Chester
Jaurez, Liseth 62-6 Coatesville
Raison, Zaida 60-0 Coatesville
Sim, Samantha 59-8 Downingtown East
Khellouf, Lidia 59-4 Radnor
Lanz, Vivianne 58-8 Bishop Shanahan
Williams, Layla 57-7 Penncrest
Baldwin, Evelyn 56-2 West Chester Henderson
Coughlin, Grace 55-0 Penncrest
Muhammad, Jasiyah 52-7 Chester
Coupe, Mya 50-10 Marple Newtown
Strame, Brooke 49-10 West Chester Henderson
Zhang, Yifan 48-9 Great Valley
Fuimano, Delaney 44-9 Downingtown East
Tang, Serena 35-0 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls High Jump 26 entries

Athlete Seed Team
Jeffers, Niya 5-4 Chester
Giaquinto, Kaylee 5-0 West Chester Henderson
Uhlman, Sarah 4-10 Bishop Shanahan
Willin, Jane 4-10 Archmere Academy
Hahn, Brianna 4-10 Penncrest
Evans, Winter 4-8 Harford Technical High School
Williams, Jaylen 4-8 West Chester Rustin
Giorgianni, Gia 4-8 Archmere Academy
Wah, Fancy 4-6 Coatesville
Morris, Dejah 4-6 Coatesville
Gilligan, Molly 4-6 Penncrest
Schellhammer, Emily 4-4 West Chester Henderson
Abnett, Gwenyth 4-4 Sun Valley
Finkbiner, Ashley 4-4 Downingtown West
McKeown, Kelli 4-4 Great Valley
Webb, Sydney 4-2 Harford Technical High School
Krapf, Ella 4-2 Bishop Shanahan
Subers, Macayla 4-2 West Chester Rustin
Baniasadi, Romina 4-2 Marple Newtown
Hand, Julia 4-2 Downingtown East
Krusi, Sonja 4-2 Downingtown East
Logue, Madison 4-0 Marple Newtown
Hornberger, Katie 3-10 Downingtown West
Murphy, Naiya Avon Grove
Rossman, Sarah Avon Grove
Holbert, Madison Ridley
Back to Top

HS Girls Javelin 30 entries

Athlete Seed Team
Borcky, Jaclyn 107-5 Ridley
DeFruscio, Abigail 98-1 Haverford Township HS
Scali, Tori 97-0 Marple Newtown
Powell, Charlotte 93-5 Great Valley
Varady-Nelson, Isabella 90-9 Avon Grove
Crowley, Abigail 88-10 Haverford Township HS
Snider, Sierra 86-1 Downingtown East
Orr, Julianna 84-0 Ridley
Pizzi, Isabella 83-1 West Chester Rustin
Kurisko, Jen 81-0 West Chester Henderson
Bachman, Marissa 72-8 West Chester Rustin
Coughlin, Grace 72-0 Penncrest
Ashcraft, Lucienne 66-7 Avon Grove
Lanz, Vivianne 65-0 Bishop Shanahan
Coghan, Molly 65-0 Bishop Shanahan
Osgood, Jillian 63-3 Downingtown West
Smith, Amirah 62-8 Chester
Figueroa, Adrianna 60-0 Coatesville
Benson, Juin 60-0 William Penn High School
Hart, Devon 57-3 Downingtown West
Yates, Quamirah 55-11 Chester
Coupe, Mya 51-8 Marple Newtown
Khellouf, Lidia 40-3 Radnor
Zhang, Yifan 35-1 Great Valley
Yalamanchili, Suhanya 30-10 Downingtown East
George, Ann 25-4 Penncrest
Thompson, Kendall West Chester East
Cahoone, Nicole West Chester East
Dooley, Madeline Harford Technical High School
Neary, Makenna Harford Technical High School
Back to Top

HS Girls Long Jump 28 entries

Athlete Seed Team
Keegan, Bridget 17-6 Avon Grove
Williams, Jaylen 16-9.5 West Chester Rustin
Clark, Zoe 16-8.25 Penncrest
Willin, Jane 16-2 Archmere Academy
Casey, Julia 16-1 Penncrest
Subers, Macayla 15-10.7 West Chester Rustin
Jackson, Morgan 15-10.5 West Chester Henderson
Keen, Grace 15-7 Avon Grove
Mosley, Alasia 15-6 Chester
Ceulers, Sophia 15-4.5 Bishop Shanahan
Stewart, Saania 15-3.25 Downingtown West
Onyebadi, Maureen 15-2 Harford Technical High School
Kramin, Olivia 15-1.5 Great Valley
Morrison, Lauriel 15-1 Radnor
Stephens, Gabriella 15-1 Bishop Shanahan
Sardella, Anna 15-0.5 Downingtown East
Saccoh, Umma 14-9 Ridley
Durell, Lailah 14-8 Coatesville
Giorgianni, Gia 14-7 Archmere Academy
Lueders, Mackenzie 14-0 Downingtown East
Chan, Livia 13-10.5 Great Valley
Kincaid, Jacqueline 13-5 West Chester Henderson
Babaian, Sella 13-2.5 Marple Newtown
Raja, Dhanya 13-1 Downingtown West
Rimple, Justine 13-0 Marple Newtown
Royal, Matilyn 13-0 Harford Technical High School
DeAngelis, Abigail 12-7 West Chester East
Mercer, Sadie 11-5 West Chester East
Back to Top

HS Girls Pole Vault 16 entries

Athlete Seed Team
Hoffman, Kirstin 13-4 Kennett
Frey, Sara 10-6 Kennett
Ohm, Kamryn 10-0 Penncrest
Henry, Elyssa 9-6 Kennett
Sambora, Haley 9-6 Great Valley
King, Avery 8-6 West Chester Rustin
Salem, Mu'Nairah 8-0 Ridley
McCafferty, Radha 7-6 Penncrest
Graci, Isabella 6-6 Marple Newtown
Andreen, Faith 6-00 Harford Technical High School
Warenda, Victoria 6-00 Harford Technical High School
Pike, Jessica 6-0 Marple Newtown
Kurtz, Alena Avon Grove
Walker, Camryn Avon Grove
Malany, Gillian Bishop Shanahan
McCahon, Caroline Bishop Shanahan
Back to Top

HS Girls Shot Put 35 entries

Athlete Seed Team
Benson, Juin 41-0 William Penn High School
Richardson, Angelee 39-5 William Penn High School
Weaver, Alanah 37-9 Archmere Academy
Carpenter, Mollie 37-1 Haverford Township HS
Atkins, Laila 33-0 Westtown School
Kurisko, Jen 31-10.75 West Chester Henderson
Osgood, Jillian 30-11 Downingtown West
Dakes, Ana 30-0 West Chester Rustin
Moss, Emma 29-11.75 Avon Grove
White, Leticia 29-9.5 West Chester East
Borcky, Jaclyn 29-9.5 Ridley
Coghan, Molly 29-9.25 Bishop Shanahan
Rossman, Sarah 29-7 Avon Grove
Ballard, Kindred 29-6 Archmere Academy
Rowlyk, Megan 29-1.5 Ridley
DeMaioribus, Abby 29-0 West Chester Rustin
Youngblood, London 27-1 Harford Technical High School
Thompson, Kendall 26-11 West Chester East
Baldwin, Evelyn 26-11 West Chester Henderson
Jaurez, Liseth 26-9 Coatesville
Raison, Zaida 26-8 Coatesville
Allen, Ruqayyah 26-8 Sun Valley
Filip, Nicole 26-3 Harford Technical High School
Yates, Quamirah 26-0 Chester
Muhammad, Jasiyah 25-10 Chester
Whitfield, Sienna 25-3.5 Downingtown West
Lanz, Vivianne 25-2.5 Bishop Shanahan
Parker, Madicyn 24-7 Sun Valley
Khellouf, Lidia 21-11 Radnor
Fuimano, Delaney 21-2.25 Downingtown East
Sims, Samantha 20-4 Downingtown East
Giby, Liya 19-6 Marple Newtown
Williams, Layla 19-6 Penncrest
Coughlin, Grace 18-0 Penncrest
Stevenson, Dani 14-11 Marple Newtown
Back to Top

HS Girls Triple Jump 24 entries

Athlete Seed Team
Alexander, Ava 38-11.5 West Chester Rustin
Gatland, Jillian 34-9.25 Downingtown West
Jeffers, Niya 34-3 Chester
Layton, Ryan 33-11.75 West Chester Rustin
Morgan, Madisen 33-8.5 Harford Technical High School
Lubwama, Victoria 33-0.25 Downingtown West
Fink, Addison 32-11.5 Downingtown East
Uhlman, Sarah 32-9 Bishop Shanahan
Willin, Jane 32-6 Archmere Academy
Morris, Dejah 32-0 Coatesville
Ceulers, Sophia 31-11.5 Bishop Shanahan
Durell, Lailah 31-0.75 Coatesville
Sciarrino, Giana 31-0 Ridley
Saggese, Katelyn 30-6.5 Downingtown East
Gilligan, Molly 30-5 Penncrest
Giaquinto, Kaylee 30-4 West Chester Henderson
DeAngelis, Abigail 29-7 West Chester East
Baker, Destiny 29-2.5 Harford Technical High School
Turay, Auldine 29-0 Ridley
Panossian, Nairi 28-10 West Chester East
Aminian, Nathalie 28-9 Marple Newtown
Scholtz, Cora 28-4.5 Penncrest
Biju, Adrina 27-5 Marple Newtown
Maloni, Sara 27-4.75 West Chester Henderson
Back to Top

Novice 100m-Boys 228 entries

Athlete Seed Team
Scott-Waller, A'Mere Great Valley
Eugene, Micheal Coatesville
Boyce, Benjamin Great Valley
McDowell, Cade Downingtown East
Lupold, Elijah 11.89 Coatesville
Green, Cameron 11.91 Coatesville
Alex, Kam 11.91 Downingtown West
Seagraves, Evan 11.97 Coatesville
Harris, Barry 12.00 Downingtown East
Carter, Brian 12.08 Downingtown West
Reger, Nathaniel 12.10 Avon Grove
Robertson, Gavin 12.10 Avon Grove
Jolly, Nate 12.14 Marple Newtown
Wollie, Eskine 12.16 Coatesville
Casner, Zaire 12.19 Downingtown West
Benner, Dylan 12.20 Downingtown West
Shuron, Meckyu 12.20 Church Farm School
Fowler, Emmanuel 12.20 Church Farm School
Balick, Samuel 12.20 Avon Grove
Joseph, Rishan 12.20 Downingtown West
Sehwah, Luther 12.28 Downingtown East
Mandapati, Akshay 12.28 Downingtown West
O'Brien, Rowen 12.28 Downingtown West
Gallimore, Shane 12.29 West Chester Henderson
Zayarchenko, Michael 12.30 Ridley
Morris, Elijah 12.30 Coatesville
Smart, Clayton 12.31 Downingtown West
Pinto-Torres, Rache 12.33 Ridley
Kelly, Anthony 12.33 Coatesville
Cronin, Dillon 12.35 West Chester Henderson
Shahed, Eshtiyak 12.36 Church Farm School
Nguyen, Tyler 12.37 West Chester Henderson
Sen, Indraneil 12.38 Great Valley
Subratie, Aniff 12.38 West Chester Henderson
Midgett, Jaden 12.38 Downingtown West
McCabe, Aiden 12.40 Downingtown West
Ibiefo, David 12.40 Church Farm School
Platz, Brody 12.43 West Chester Henderson
Wozniak, Cole 12.44 Marple Newtown
Kieu, Thanh 12.44 Marple Newtown
Hanson, Elias 12.44 Coatesville
Kaba, Kabi 12.44 Marple Newtown
Sterling, Amani 12.45 Downingtown West
Karekatte, Nishadh 12.47 Downingtown West
Lubwama, William 12.48 Downingtown West
Brice, Jake 12.49 West Chester Henderson
Ibe, Ben 12.50 Church Farm School
Cunningham, Kalief 12.50 West Chester Rustin
Bley, Brady 12.50 West Chester Rustin
Lumumba, Dylan 12.50 Church Farm School
Berry, George 12.51 Harford Technical High School
Pilotti, Marco 12.53 West Chester Henderson
Carter, Isaiah 12.53 Ridley
Jacob, Caleb 12.56 West Chester Rustin
Wonokay, Kevin 12.56 Ridley
Robson, Tommy 12.59 Downingtown East
Lewis, Tyler 12.59 West Chester Henderson
Forbes, Alex 12.60h Ridley
Love, James 12.61 Ridley
Knaak, Derek 12.61 Downingtown West
Beatty, Stephen 12.62 West Chester Henderson
Cliett, Devrick 12.65 Penncrest
Jarvis, Mason 12.65 Church Farm School
Witmer, Jacob 12.65 West Chester Henderson
Keenan, Nick 12.67 Downingtown East
Enriquez, Marcelo 12.69 West Chester Henderson
Rios, Alex 12.70 Downingtown East
Mervine, Mark 12.70h Archmere Academy
Mack, Ayden 12.74 Downingtown West
Tan, Ethan 12.74 Downingtown West
White, Noah 12.74h Harford Technical High School
James, Alex 12.75 Kennett
Weaver, Matthew 12.76 West Chester Henderson
Washington, Marquise 12.77 Coatesville
Skeete, Sebastian 12.77 West Chester Henderson
Hampton, Elijah 12.78 Coatesville
Wilson, Jelani 12.79 Coatesville
Bonhoff, Robert 12.8 Harford Technical High School
Taylor, Zahir 12.80h Ridley
Townsend, Rahnier 12.81 Ridley
McMenamin, Josh 12.84 Marple Newtown
Murray, Nathaniel 12.87 West Chester Rustin
Brown, Joseph 12.89 West Chester Henderson
Linda, Nashawn 12.9 Ridley
Asiamah, Angel 12.90 Church Farm School
Jones, Dylan 12.90 Church Farm School
Bowman, Brad 12.90h Ridley
Sanabria, Bernie 12.91 West Chester Rustin
Ahuja, Arpit 12.91 Great Valley
Gonzalez, Antonio 12.92 Downingtown West
Mestre, Eduardo 12.93 Downingtown East
May, Jake 12.93 West Chester Henderson
Broomall, Cole 12.94 Marple Newtown
Daniels, Jeremian 12.94 Marple Newtown
Jacobs, David 12.94 West Chester Rustin
Barchuk, Julian 12.95 Great Valley
Soler, Aidan 12.95 West Chester Henderson
Henle, Alex 12.98 Downingtown West
Nagasarsingh, Kishon 12.98 Radnor
Smith, Tommy 12.99 West Chester Henderson
Victor, Joshua 13.00 Church Farm School
Barrera, Jayden 13.00 Church Farm School
Achebe, Somto 13.00 Church Farm School
Durkin, Ike 13.00 Downingtown West
Peterson, Israel 13.01 Downingtown West
Jackson, Jaylen 13.01 Coatesville
Fries, Ryan 13.02 Coatesville
Zou, Connor 13.03 Downingtown West
Braverman, Jacob 13.03 West Chester East
Ochola, Camayo 13.04 Coatesville
Sexton, Isaac 13.04 Marple Newtown
Moore, Tristan 13.05 West Chester Henderson
Wagner, Ryan 13.06 Coatesville
Crane, Robert 13.07 Harford Technical High School
Gouin, Sidney 13.08 Church Farm School
LaPorte, Carter 13.1 Harford Technical High School
Rivas, Jonathan 13.10 Church Farm School
Fante, Carmen 13.14 Marple Newtown
Varkey, Jayden 13.16 West Chester East
Beard, Julius 13.18 Coatesville
Sandy, Quintin 13.19 West Chester East
Hampden, Marquan 13.2 Chester
Neary, Camden 13.2 Harford Technical High School
Yzbashi, Evangelos 13.20 Church Farm School
Aber, Austin 13.20 West Chester East
Beshara, Theodore 13.20h Penncrest
Whitaker, Elijah 13.22 Coatesville
Wilson, Joshua 13.23 West Chester East
Topakbashian, Jacob 13.24 Marple Newtown
Ashe, Connor 13.24 Downingtown West
Sellers, Ryan 13.24 West Chester Henderson
Maslowski, Johnny 13.25 Downingtown West
Richwine, Michael 13.25 Radnor
Robinson ,Jr., Lance 13.26 Coatesville
Bertinetti, Tim 13.30h West Chester Henderson
Johnson, Godfrey 13.34 Coatesville
Devine, Jaiden 13.34 Downingtown West
Stratton, Henry 13.34 Marple Newtown
Rodriguez, Brandon 13.36 West Chester Rustin
Laurento, Evan 13.37 West Chester East
Debuque, Leonardo 13.39 Downingtown West
Hopkins, Jayden 13.44 Marple Newtown
Slupe, Caden 13.44 Radnor
Wise, Ryan 13.44 Marple Newtown
Tran, Isaac 13.44 Marple Newtown
Maddrey, Jaydin 13.5 Harford Technical High School
Gonzalez-Diaz, Rafael 13.50 Great Valley
La, Derek 13.50h Ridley
Anderson, Bayan 13.53 West Chester Henderson
Torikian, Eric 13.54 Marple Newtown
Dhunjisha, Garrett 13.54 Marple Newtown
Elumeze, Elijah 13.55 Church Farm School
Voleti, Ishan 13.60 Great Valley
Capano, Gianni 13.61 Archmere Academy
Smith, Jesse 13.62 West Chester Henderson
Church, Liam 13.62 Unionville
Skupp, Sam 13.63 West Chester Rustin
Checchia, Ryan 13.64 Marple Newtown
Cosme, Christian 13.65 West Chester Henderson
Sena, Jonah 13.70h Penncrest
Kamran, Aaryan 13.74 Marple Newtown
Short, Mason 13.74 Marple Newtown
Anderson, Jake 13.74 Marple Newtown
Jordan, Caden 13.78 Coatesville
Brady, Trey 13.79 West Chester Rustin
Dickens, Kane 13.80 West Chester Henderson
Snyder, Finley 13.80 Downingtown West
Smith, Elijah 13.80h Sanford School
Wise, Clifton 13.80h Sanford School
Heffron, John 13.82 Holy Ghost Preparatory School
Culhane, Jackson 13.83 Holy Ghost Preparatory School
Helferty, James 13.83 West Chester East
Menteleone, Nick 13.84 Marple Newtown
Eldabbas, Zach 13.84 Marple Newtown
Vargas, Mathis 13.85 West Chester East
Bugey, Nathan 13.86 West Chester Rustin
Herzog, Brendan 13.90h Penncrest
Li, Patrick 13.95 Great Valley
Sims, Edward 13.95 West Chester East
Friday, Chance 14.00 Church Farm School
Loney, Stephen 14.00 Church Farm School
Blythe, Keenan 14.00 Ridley
Hardy, James 14.00 Coatesville
Davis, Kai 14.00 Church Farm School
Roudabush, Parker 14.03 West Chester Henderson
Kwaning, Gideon 14.04 Marple Newtown
Jang, Michael 14.05 Archmere Academy
Dalton, Gavin 14.06 Marple Newtown
Clark, Charlie 14.06 West Chester Henderson
Simmons, Dj 14.07 Kennett
Xu, Chi 14.08 Unionville
Coleman, Zavier 14.09 Ridley
McIntire, Joaquin 14.14 Marple Newtown
Hughes, Casey 14.15 West Chester Henderson
Shah, Ansh 14.19 Downingtown West
Layman, James 14.19 West Chester Henderson
Harden, Mason 14.20h Ridley
Murray, Tanner 14.20h Sanford School
Dolan, Dan 14.22 West Chester Henderson
McCarthy, Brendan 14.24 Marple Newtown
Mulhern, Ryan 14.24 Marple Newtown
Hill, Declan 14.31 Downingtown West
Staurowsky, Eric 14.34 Marple Newtown
Iannetti, John 14.40h Ridley
Maldonado, Luis 14.46 Great Valley
Grandizio, Dante 14.48 Great Valley
Dabney, Joseph 14.5 Harford Technical High School
Echevarria, Eddie 14.50 Church Farm School
Lateef, Miles 14.50 West Chester Henderson
McKay, Louis 14.50h Sanford School
Van Tine, Trent 14.62 West Chester Rustin
Krall, Tim 14.64 West Chester Henderson
Patel, Aarav 14.67 Downingtown West
Johnson, Travis 14.73 Great Valley
Graham, Reid 14.80h Penncrest
Shultz, Wolfgang 14.84 Marple Newtown
Zaber, Andrew 14.84 Marple Newtown
Bamgboye, Donaldson 14.92 Church Farm School
Farid, Amine 15.00 Ridley
Huang, Howard 15.30 West Chester Henderson
Gravinese, Dominic 15.40h Penncrest
Gramates, Adrian 15.5 Ridley
Nassar, Hassan 15.69 Great Valley
Davis, Charles 15.70h Penncrest
Barlow, William 16.00h Sanford School
Rossing, Anders 16.53 Downingtown West
Layer, Jay 21.03 West Chester East
Johnson, Jack 24.54 Downingtown West
Back to Top

Novice 100m-Girls 129 entries

Athlete Seed Team
Martinez, Ivelisse West Chester Rustin
Rossman, Sarah Avon Grove
Stewart, Alexa West Chester Rustin
Neary, Makenna Harford Technical High School
Abouraya, Minnah Downingtown East
Muhammad, Jasiyah Chester
Marshall, Micah West Chester Rustin
Keyeh, Taryne Harford Technical High School
Lewis, Norah Downingtown East
Smith, Amirah Chester
Marasco, Julia 13.59 Downingtown West
Norgan, Bella 13.60 Downingtown West
Washington, Angelique 13.89 Coatesville
Zajac, Julie 13.95 Downingtown East
Sanchez, Maribella 14.00 Harford Technical High School
Swain, Saisha 14.07 Downingtown West
Stauffer, Carmen 14.14 West Chester Henderson
Liew, Roisin 14.20h Archmere Academy
Miller, Hannah 14.24 Downingtown East
Murphy, Naiya 14.27 Avon Grove
Tanzilli, Mia 14.30h Penncrest
Nagumalla, Nidhi 14.33 Downingtown East
Janosky, Leela 14.40h Penncrest
Boyer, Amauri 14.44 Coatesville
Gilliam, Jada 14.45 Coatesville
Soto-Villafane, Jazlin 14.46 Coatesville
Robinson, Paige 14.5 Marple Newtown
Wright, Jurnee 14.50 Harford Technical High School
Warenda, Victoria 14.50 Harford Technical High School
Krapf, Ella 14.50 Bishop Shanahan
Brochet, Lizzie 14.53 Downingtown West
Carlow, Mia 14.57 West Chester Henderson
Sena, Sylvia 14.60h Penncrest
Saboe, Ilizabeth 14.66 Bishop Shanahan
Diasseny, Sharifa 14.67 West Chester East
Phillips, Gabbi 14.73 West Chester Rustin
Plavcan, Collette 14.78 West Chester Henderson
Aminian, Nathalie 14.8 Marple Newtown
Logue, Madison 14.8 Marple Newtown
Crisfulla, Rory 14.80h Archmere Academy
Malany, Gillian 14.82 Bishop Shanahan
Dwyer, Carley 14.83 West Chester Rustin
Mullen, Maeve 14.84 West Chester East
Soto-Villafane, Jaylin 14.85 Coatesville
Parker, Laniyah 14.89 Coatesville
Raja, Dhanya 14.90 Downingtown West
Gordon, Erin 14.90 West Chester Henderson
Hetzke, Abby 14.92 Bishop Shanahan
Maloni, Sara 14.97 West Chester Henderson
Sliman, Devin 15 Marple Newtown
Amen, Kyra 15 Marple Newtown
Byrne, Lilliana 15.00 Ridley
Stephens, Gabriella 15.00 Bishop Shanahan
Cotelesa, Gianna 15.03 West Chester East
Klimek, Cameron 15.05 West Chester Henderson
Hadley, Aden 15.11 Coatesville
McLean, Aviana 15.14 West Chester East
Coble, Caroline 15.14 Downingtown West
Esposito, Ava 15.16 Bishop Shanahan
Fowkles, Kaylee 15.16 Coatesville
Zincone, Lexi 15.17 Downingtown West
Rogelstad, Sarah 15.19 Downingtown West
Dachur, Akshita 15.23 West Chester East
Waters, Elizabeth 15.25 West Chester Henderson
Dynesko, Lauren 15.25 Bishop Shanahan
Grimes, Domiana 15.25 Kennett
Chourasia, Sara 15.28 Great Valley
Iroha, Kayla 15.30h Archmere Academy
McIlvaine, Karly 15.33 West Chester East
Goebner, Gabrielle 15.36 West Chester East
Pineno, Camryn 15.38 Great Valley
DeLiberty, Sophia 15.38 Bishop Shanahan
Lucas, Natalie 15.40h Archmere Academy
Chatur, Arya 15.41 Great Valley
Ganti, Samhita 15.45 Downingtown East
Nolan, Ella 15.49 West Chester Henderson
Pham, Mary 15.5 Marple Newtown
Gavaghan, Gabrielle 15.5 Marple Newtown
Basciano, Stacie 15.5 Marple Newtown
Gallagher, Alannah 15.5 Marple Newtown
Yacoubian, Sophie 15.5 Marple Newtown
Hy, Cindy 15.5 Marple Newtown
Doan, Natalie 15.5 Marple Newtown
Hoang, Kerri 15.5 Marple Newtown
Lora, Lia 15.5 Marple Newtown
Moltchanov, Ali 15.50 Kennett
Kasehagen, Anna 15.56 West Chester East
Monge-Orteya, A'Lanna 15.58 Ridley
Dirocco, Gina 15.6 Marple Newtown
Osikoya, Fiyinfoluwa 15.62 West Chester East
Sotiropoulos, Olivia 15.63 Penncrest
Zuleski, Chloe 15.67 West Chester Henderson
Tarasci, Sophia 15.84 West Chester Henderson
Ebanks, Geann 15.98 Ridley
Hinfey, Jenna 15.98 Bishop Shanahan
Leonardo, Lola 16 Marple Newtown
Balian, Araz 16 Marple Newtown
Bobaky, Rona 16 Marple Newtown
Taber, Hannah 16 Marple Newtown
Su, Jessica 16 Marple Newtown
Scott, Ashlynn 16.0 Great Valley
Holbert, Madison 16.00 Ridley
Sisco, Layla 16.00 West Chester East
Harris, Charli 16.00h Sanford School
Adeyemi, Delight 16.06 Great Valley
Vu, Emily 16.07 Marple Newtown
Budharaju, Srita 16.23 Great Valley
Rappucci, Carina 16.29 Archmere Academy
Hickey, Katie 16.30h Archmere Academy
Dziedzic, Gianna 16.32 Great Valley
O'donnell, Deirdre 16.32 Marple Newtown
Patel, Khushi 16.33 Ridley
Adams, Alia 16.35 West Chester Henderson
Lakofsky, Caitlyn 16.37 West Chester Rustin
Espinoea Marchena, Jimena 16.50 Ridley
Saggese, Sabrina 16.62 Archmere Academy
Dawson, Elena 16.62 West Chester Henderson
Warner, Sophie 16.67 Great Valley
Ruggeri, Lauren 16.68 Bishop Shanahan
Mcbride, Maddie 16.70h Radnor
Sheta, Rokia 17.00 Ridley
Plavcan, Kazia 17.02 West Chester Henderson
Grant, Julianna 17.20 Bishop Shanahan
Anderson, Kamani 17.44h Harford Technical High School
McCahon, Caroline 17.49 Bishop Shanahan
Kiefel, Jennifer 17.69 Downingtown West
Sheta, Salma 18.00 Ridley
Sassi, Joanne 18.00 Ridley
Sridhar, Swetha 18.22 Great Valley
Back to Top

Novice 1600m-Boys 128 entries

Athlete Seed Team
Rodriguez, Pablo 4:56.68 Coatesville
Shappell Smith, Ezekiel 5:02.10h West Chester Henderson
Worrell, Brady 5:10.62 Downingtown East
Stulak, Jude 5:10.76 Downingtown East
Roffey, Weston 5:13.36 West Chester Henderson
Houder, Frankie 5:13.57 West Chester Henderson
Croquette, Pierre 5:14.98 Penncrest
Mahon, Aidan 5:15.00 Archmere Academy
Cole, Ben 5:15.00 Archmere Academy
Ulmer, Jackson 5:16.65 Downingtown East
Shah, Rudra 5:17.19 West Chester Henderson
Murphy, Jimmy 5:17.44 Marple Newtown
Padivetu, Vamsi 5:18.05 Great Valley
Matta, Kevin 5:19.55 Great Valley
Hefferan, Colin 5:19.82 Penncrest
Staub, Ben 5:19.85 Downingtown West
Studer, Bennett 5:20 Kennett
Mosier, Adam 5:20.0 West Chester Rustin
Orsini, Jace 5:20.00 West Chester Rustin
Poulton, Josh 5:20.00h Kennett
Clarke, Sawyer 5:20.04 Downingtown West
Pluckhorn, Ryan 5:21.07 Downingtown East
Howe, Jimmy 5:21.62 Downingtown West
Gill, Tejvir 5:23.33 Avon Grove
Manangan, Joshua 5:23.68 Holy Ghost Preparatory School
Schumann, Ryan 5:24.30 West Chester Henderson
Liu, George 5:24.45 Downingtown East
Brook, Andrew 5:24.66 Great Valley
Iozzi, Zachary 5:25.22 West Chester East
Slade, Andrew 5:25.37 Downingtown West
Roudabush, Brady 5:26.83 West Chester Henderson
Kesling, Jason 5:26.90 Penncrest
Manzo, Anthony 5:27.00h Harford Technical High School
McMenamin, Josh 5:27.54 Marple Newtown
Moran, Cayden 5:27.92 Downingtown East
Patel, Guru 5:28.00 Holy Ghost Preparatory School
Bender, Martin 5:28.00h Harford Technical High School
Zajac, Luke 5:29.36 West Chester Henderson
Dusseau, Alex 5:29.56 Avon Grove
Jahnke, Sammuel 5:31.00h Harford Technical High School
Wist, Nathan 5:32.77 West Chester East
Joseph, Ruben 5:33.44 Marple Newtown
McElhiney, Brett 5:33.48 West Chester Henderson
Carlson, Tyler 5:34.24 Marple Newtown
Lozano, Micah 5:34.56 Haverford Township HS
Pontzer, Adam 5:34.98 West Chester Henderson
Kaser, Andrew 5:35.00h Sanford School
Washburn, Nick 5:35.00h West Chester Rustin
McDermond, Max 5:35.36 West Chester East
Ibrahim, Youssef 5:37.50 Ridley
Matthews, Olma 5:37.58 Ridley
Arnold, Eli 5:38.96 West Chester Henderson
Abraham, Noah 5:39.00 Marple Newtown
Ranalli, Cole 5:39.35 Downingtown West
Haas, Hunter 5:39.52 West Chester Henderson
Hermann, Ryder 5:40.00h Harford Technical High School
Hill, Luke 5:40.04 Marple Newtown
McDermott, CJ 5:40.07 West Chester Rustin
Braun, Nate 5:40.39 Kennett
Vatale, Nico 5:41.04 Marple Newtown
Bin, Brandon 5:41.75 Episcopal Academy
Rubincam, Joshua 5:42.45 Ridley
Foster, Edward 5:43.40 Kennett
Corcoran, Jacob 5:43.50 West Chester Henderson
Pezick, Nathan 5:44.02 West Chester Henderson
Bausman, Brian 5:45.0 Haverford Township HS
Kamtam, Rithik 5:45.49 Downingtown East
Grillet, James 5:46.10 West Chester Rustin
Schiele, Brian 5:46.25 West Chester East
Moak, Max 5:46.51 West Chester Henderson
Riley, Connor 5:47.32 Downingtown West
Stewart, John 5:47.34 Great Valley
Kone, Spencer 5:48.54 West Chester Henderson
Krasnick, JD 5:48.90h Episcopal Academy
Showers, Drew 5:50.00h Kennett
Guyer, Austin 5:50.00h Kennett
Cline, Benjamin 5:50.07 West Chester East
Heath, Aiden 5:50.22 Downingtown East
Chi, I-An 5:50.26 West Chester Rustin
Skinner, Gavin 5:51.59 Avon Grove
Shaw, Stephen 5:51.79 Sun Valley
Miller, Troy 5:52.64 West Chester Henderson
Wrubel, Stone 5:52.83 West Chester Henderson
Krewson, Daniel 5:52.90 West Chester Henderson
Rice, Jason 5:54.36 West Chester Henderson
Quigley, Tommy 5:54.81 West Chester Rustin
Tindale, Grady 5:55.0 West Chester Rustin
Lomas, Raymond 5:55.00h Ridley
Blandy, Jack 5:57.67 West Chester Rustin
May, Jake 5:58.00h West Chester Henderson
Holt, Nate 5:58.24 Marple Newtown
Yacoe, Jayden 6:00.00 Coatesville
Mideksa, Daniel 6:00.00 Archmere Academy
O'Brien, Walker 6:00.00 Coatesville
Ickes, Ryan 6:00.00h Sanford School
Mulhern, Ryan 6:01.34 Marple Newtown
Wise, Ryan 6:02.74 Marple Newtown
Troland, Daniel 6:05.73 West Chester East
Kraatz, Kaeden 6:07.03 West Chester Henderson
Edelman, Bradley 6:09.62 West Chester East
Morales, Alessandro 6:10.00h Harford Technical High School
Hermann, Landon 6:10.00h Harford Technical High School
Harris Jr, Basheen 6:10.00h Harford Technical High School
DiMeo, Anthony 6:17.34 Downingtown West
Hearn, Aiden 6:17.74 Sun Valley
Checchia, Ryan 6:26.74 Marple Newtown
Dalton, Gavin 6:28.94 Marple Newtown
Johnson, Caleb 6:30.0 West Chester Rustin
Lovasz, Aj 6:32.13 Great Valley
Wozniak, Cole 6:38.04 Marple Newtown
Broomall, Cole 6:38.14 Marple Newtown
Figuroa, Jacob 6:38.24 Marple Newtown
Michael, Dalton 6:38.25 Sun Valley
Hopkins, Jayden 6:44.74 Marple Newtown
Connors, Owen 6:45.00h Harford Technical High School
Stott, Will 6:50.0 West Chester Rustin
Fumento, Alex 6:56.34 Marple Newtown
Griffin, Rohan 7:00.04 Marple Newtown
McIntire, Joaquin 7:01.34 Marple Newtown
Smith, Colin 7:02.21 Coatesville
Menteleone, Nick 7:02.34 Marple Newtown
Kamran, Aaryan 7:02.34 Marple Newtown
Saah, Kaleb 7:02.93 Coatesville
Kwaning, Gideon 7:03.74 Marple Newtown
Iyoun, Noah 7:12.24 Marple Newtown
Sexton, Isaac 7:12.34 Marple Newtown
Short, Mason 7:18.04 Marple Newtown
Shultz, Wolfgang 7:52.54 Marple Newtown
Back to Top

Novice 1600m-Girls 71 entries

Athlete Seed Team
Donegan, Kayla Ridley
Monge-Orteya, A'Lanna Ridley
Espinoea Marchena, Jimena Ridley
Ebanks, Geann Ridley
Patel, Khushi Ridley
Sheta, Rokia Ridley
Kaur Sukki, Gurnoor Ridley
Robinson, Cailyn 5:58.00 Downingtown West
Russell, Ana 5:58.24 Downingtown West
Tindale, Avery 6:00.0 West Chester Rustin
Hadley, Aden 6:00.00 Coatesville
Phillips, Mia 6:12.74 Great Valley
Fielding, Hannah 6:15.05 West Chester Henderson
Kriebel, Ava 6:16.11 West Chester Henderson
Mayer, Emma 6:16.36 Great Valley
Lengkeek, Allison 6:20.00 Archmere Academy
Cunningham, Kerrilyn 6:20.00h Marple Newtown
Gumpert, Cameron 6:20.24 West Chester East
Seaborn, Marley 6:23.00h Harford Technical High School
Jadhav, Eesha 6:23.59 West Chester Henderson
Liddell, Alexis 6:25.00 Downingtown West
Bates, Caroline 6:25.00h Harford Technical High School
Carlow, Ana 6:27.08 West Chester Henderson
Berry, Caitlin 6:27.55 West Chester Henderson
O'Brien, Grace 6:28.34 Coatesville
Lusi, Grace 6:29.24 West Chester Henderson
VanDyke, Maggie 6:29.53 West Chester East
Volkman, Elise 6:30.0 West Chester Rustin
Sarikaya, Naz 6:30.00h Kennett
Diokno, Dana 6:30.00h Kennett
Kesling, Sarah 6:34.56 Penncrest
Tobin, Katie 6:34.98 West Chester East
Gerhman, Rachel 6:35.11 West Chester East
Colson, Paige 6:37.22 West Chester Henderson
Law, Payton 6:38.87 West Chester East
Rainford, Erica 6:40.00h Ridley
Judkins, Julia 6:41.75 Downingtown East
Schafer, Hope 6:43.65 Ridley
Heitzenroder, Lily 6:45.00 Archmere Academy
Doss, Keeleigh 6:45.00 Archmere Academy
Mister, Autumn 6:46.00h Harford Technical High School
Brittingham, Caroline 6:48.05 West Chester East
Clarke, Violet 6:50.00 Downingtown West
Naik, Pranjal 6:51.12 Downingtown West
Decker, Emily 6:56.80h Radnor
Hencinski, Leilani 6:59.99 Ridley
Giuffrida, Gaia 7:00 Kennett
Tapia, Lucely 7:00 Kennett
Wells, Iris 7:00.00 Kennett
Mendenhall, Madison 7:00.00 Coatesville
Small, Sadie 7:00.00h Marple Newtown
Layman, Josie 7:04.00h Harford Technical High School
Harrison, Lexi 7:10.0 West Chester Rustin
Stigora, Joy 7:11.83 West Chester Rustin
Baniasadi, Romina 7:20.00h Marple Newtown
Hutto, Grace 7:24.93 West Chester Henderson
Marro, Brynna 7:30 Marple Newtown
Morley, Abigail 7:30.00h Harford Technical High School
Dever, Christina 7:30.00h Marple Newtown
Loizou, Marina 7:30.00h Harford Technical High School
Berhardt, Elizabeth 7:30.00h Kennett
Mack, Charlotte 7:30.00h Kennett
Del Vacchio, Lauren 7:30.38 Marple Newtown
Sante, Hope 7:35.00h West Chester Henderson
Paytas, Isabella 7:40.00h Marple Newtown
Pylaras, Andonia 7:40.00h Marple Newtown
Barett, Haley 8:00.0 West Chester Rustin
Curry, Marissa 8:00.00h Marple Newtown
McHale, Christine 8:00.00h Marple Newtown
Petrillo, Victoria 8:00.00h Marple Newtown
Purvis, Annabelle 8:06.45 West Chester Henderson
Back to Top