TSTCA Meet #3 2024

Hosted by Baldwin
Timing/Results TSTCA

Athlete Entries


HS Boys 200 Meter Dash 77 entries

Athlete Seed Team
Feury, Grayson Neshannock
Stotts, Rio Riverview
Preston, Daniel General McLane
Rumbaugh, Trevor Karns City
Allah, Jibril Gateway
Pittman, Jacob 23.17 Greater Latrobe
Blackshear, Michael 23.20 Beaver Falls
McCreery, Matt 23.50h Greater Latrobe
Dave, Kobe 23.54 North Catholic
Evans, Delon 23.65 The Neighborhood Academy
Defibaugh, Dillon 23.70h Conemaugh Township Area
Griffin, Devaughn 23.76 Oil City
Shriver, Kevin 23.82 Butler
Bauer, Griffin 23.90 Butler
Day, Damarius 23.96 West Mifflin
Dicesaro, Anthony 23.99 Baldwin
Marquis, Lane 24.06 General McLane
McNeely, Conor 24.07 North Allegheny
McElvy, Za'saun 24.09 Beaver Falls
Dean-Neil, Liam 24.10h Conemaugh Township Area
Harwood, Logan 24.18 Seneca
Haynes, Darrin 24.49 The Neighborhood Academy
Turner, Saadiq 24.50 McKeesport Area
Leitera, Gennaro 24.50h Shenango
Kelly, Zach 24.52 Karns City
Duff, William 24.55 Upper Saint Clair
Dreher, Kias 24.64 Upper Saint Clair
Presto, Daniel 24.66 Shaler Area
Cameron, Aiden 24.66 Punxsutawney Area
Jones, Warren 24.68 Baldwin
Thomas, Leo 24.80h Norwin
Turner, Salim 24.82 McKeesport Area
McCabe, Keegan 24.90 Chartiers Valley
Davis, Jack 25.08 North Allegheny
Henderson, Dae'waun 25.12 Erie
Hampton, Nate 25.20 Thomas Jefferson
Lahlou, Adam 25.20h Norwin
Singer, Tj 25.20h Saint Marys Area
Ngo, Alex 25.24 Shaler Area
Carilli, Talan 25.35 Chartiers Valley
Kelley, Isaiah 25.36 Gateway
Long, Jeremiah 25.55 Bradford Area
Maher, Nathan 25.55 North Catholic
Perez, Nadir 25.56 Montour
Mofor, Tindah 25.57 Penn Hills
Gottschalk, Vinny 25.59 Mars Area
Rizvi, Shehryar 25.63 Montour
Lester, Jack 25.73 Bethel Park
Bogatay, EJ 25.81 Moon Area
Acosta, Oliver 25.82 Erie
Lockhart, Connor 25.88 Oil City
McGrail, Mitchell 25.98 Bethel Park
Sebring, Mat 25.99 Indiana Area
Bogatay, Noah 26.00h Moon Area
Borello, Drake 26.02 Kiski Area
Hawk, Caleb 26.08 Indiana Area
Montgomery, Connor 26.19 Berlin Brothersvalley
Fisher, Leo 26.19 Punxsutawney Area
Skinner, Garett 26.22 Fort Leboeuf
Randall, Brady 26.38 Seneca
Clark, William 26.46 Penn Hills
Mihalik, Douglas 26.67 Kiski Area
Weber, Michael 26.78 West Mifflin
Lin, Bryan 26.85 Elizabeth Forward
Smith, Aj 26.88 Mount Lebanon
Racey, Finn 27.01 Mount Lebanon
King, Kam 27.21 Seneca Valley
Hvozdik, Jack 27.32 Elizabeth Forward
Lyon, Justin 27.67 Meadville Area
Phiri, Elias 27.95 Thomas Jefferson
Fleming, Noah 28.36 Mars Area
Fogle, Rob 28.40h Sewickley Academy
Maldonado, Erick 29.58 Sewickley Academy
Cincar, Christian 30.01 Meadville Area
Both, Zach 30.08 Laurel
Chen, Kamil 30.23 Bradford Area
Dixon, Andrew 31.05 Cameron County
Back to Top

HS Boys 3000 Meter Run 34 entries

Athlete Seed Team
Wolf, James Mount Lebanon
Campbell, Patrick Mount Lebanon
Laughlin, Brady 10:05.04 Chartiers Valley
Castaneda, Alex 10:07.09 Baldwin
Powell, Gabriel 10:09.48 Plum
Caruso, Joe 10:12.74 Bradford Area
Sintz, Shae 10:14.39 Butler
Lindell, Samuel 10:15 Warren Area
Perdue, Brady 10:15.00 Moon Area
Setree, Chris 10:15.23 Punxsutawney Area
Christiansen, CJ 10:20.00 South Side
Stickman, Will 10:28.76 Our Lady Of Sacred Heart
Kerrish, Zachary 10:40.00 Sewickley Academy
Mohney, Evan 11:11.34 Punxsutawney Area
Karnes, Noah 11:12.31 Butler
Longstreth, Braden 11:20 Riverview
Chardello, Nathan 11:30.00 Baldwin
Kauffman, Josiah 11:39.24 Meadville Area
Hawk, Caleb 11:58.29 Indiana Area
Kelly, James 12:00.00 North Allegheny
Petty, Collin 12:00.00 Mars Area
Carpenter, Daniel 12:00.41 Indiana Area
Nedimyer, Jacob 9:15.72 Saint Marys Area
Giunipero, Tyler 9:20.00h Moon Area
Friar, Brayden 9:29.61 Bradford Area
Henry, Brandon 9:30.24 Saint Marys Area
Grande, Rory 9:34.56 Erie
Carroll, Tyler 9:35.13 North Catholic
Guarino, Caleb 9:40.71 Upper Saint Clair
Grande, Rocco 9:42.23 Erie
Couch, James 9:49.24 Freedom Area
Barnes, Christopher 9:50 Riverview
Curren, Jack 9:53.34 North Allegheny
Petersen, Hunter 9:59.34 Seneca Valley
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 64 entries

Athlete Seed Team
Crawford, Levi Karns City
Kelley, Isaiah Gateway
Stotts, Rio Riverview
Pitzer, Nate 1:00.00h New Castle
Kladitis, Andrew 1:00.00h New Castle
DiTommaso, Antonio 1:00.17 Shaler Area
Montgomery, Connor 1:00.53 Berlin Brothersvalley
Vidzro, Josiah 1:00.73 West Mifflin
Chaousy, Noah 1:00.96 Freedom Area
O'Malley, Callen 1:01.03 Baldwin
Killeen, Michael 1:01.05 Indiana Area
Koziar, Eli 1:01.96 Sewickley Academy
Yassin, Abdullah 1:03.20h Baldwin
Miller, Carson 1:03.78 Bradford Area
Greishaw, Landen 1:04.68 North East
Lyon, Justin 1:06.31 Meadville Area
Chieu, Nolan 1:06.47 Shaler Area
Zhao, Phillip 1:07.00h Sewickley Academy
Drake, Cavan 1:07.61 Bradford Area
Garside, Jaycob 1:12.47 Chartiers Valley
Ruffing, Logan 1:13.2 West Mifflin
Allah, Jibril 1:17.85 Gateway
DeChancie, Jack 1:21.94 Mars Area
Herrera, Samuel 51.00h Moon Area
Nash, Zach 52.00h North Allegheny
Friday, Jackson 53.00h Bethel Park
Defibaugh, Dillon 53.20 Conemaugh Township Area
Harwood, Logan 53.29 Seneca
Paris, Wesley 53.30 Seneca
Bey, Paris 53.69 Penn Hills
Alston, Tymere 53.7 Penn Hills
O'Neill, Fin 54.72 Bethel Park
Jewell, Kenneth 54.99 Beaver Falls
Yocum, Ayden 55.00h Mars Area
Anderson, DaSean 55.59 Beaver Falls
Dave, Kobe 55.83 North Catholic
Bines, Braeden 56.00h Moon Area
Roska, Charlie 56.13 Mount Lebanon
Bish, Adin 56.50 Punxsutawney Area
Dill, Drayton 56.58 Oil City
Miller, Isaac 56.87 Butler
Dietrich, Austin 56.88 Butler
Miller, Braden 57.00h Kiski Area
Bill, Michael 57.18 Montour
Tarquinio, Brady 57.27 Montour
Fair, Alex 57.27 Mount Lebanon
Lowman, Grey 57.40 North Allegheny
Schley, Jerome 57.66 Erie
Leroy, Karter 57.86 Seneca Valley
Polochak, Jake 57.97 Upper Saint Clair
Lutz, Gavin 58.00h Riverside 07
Smith, William 58.00h Avonworth / Northgate
Webb, Ethan 58.00h General McLane
Bates, Dustin 58.41 South Fayette
Fields, Lucas 58.48 Indiana Area
O'Connor, Brendan 59.00 General McLane
Taylor, Gavin 59.00h Shenango
Mayfield, Chris 59.12 Chartiers Valley
Alhaj Koko, Mahmoud 59.20h Erie
Kee, Frank 59.56 Oil City
Singer, Tj 59.62 Saint Marys Area
Maher, Nathan 59.79 North Catholic
Fisher, Leo 59.87 Punxsutawney Area
Mihalik, Douglas 59.90 Kiski Area
Back to Top

HS Boys 4x200 Meter Relay 26 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A North Catholic
Relay Team A Thomas Jefferson
Relay Team A 1:34.50h The Neighborhood Academy
Relay Team A 1:36.79 Penn Hills
Relay Team A 1:36.83 Butler
Relay Team A 1:37.00h Beaver Falls
Relay Team A 1:37.23 Kiski Area
Relay Team A 1:37.77 Baldwin
Relay Team A 1:38.40 North Allegheny
Relay Team A 1:39.70 McKeesport Area
Relay Team A 1:39.75 Shaler Area
Relay Team A 1:40.11 Mount Lebanon
Relay Team A 1:40.57 Bethel Park
Relay Team A 1:40.73 Meadville Area
Relay Team A 1:41.10 Mars Area
Relay Team A 1:42.00 Punxsutawney Area
Relay Team A 1:42.01 Upper Saint Clair
Relay Team A 1:42.41 Chartiers Valley
Relay Team A 1:42.73 Erie
Relay Team A 1:43.86 West Mifflin
Relay Team A 1:43.96 Karns City
Relay Team A 1:44.00h Moon Area
Relay Team A 1:44.08 Oil City
Relay Team A 1:45.25 Indiana Area
Relay Team A 1:47.00h Sewickley Academy
Relay Team A 1:50.00h Bradford Area
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Upper Saint Clair
Relay Team A Karns City
Relay Team A 3:35.00h Beaver Falls
Relay Team A 3:41.29 Butler
Relay Team A 3:46.45 Penn Hills
Relay Team A 3:47.01 North Allegheny
Relay Team A 3:51.00h Bradford Area
Relay Team A 3:59.05 Indiana Area
Relay Team A 3:59.51 Erie
Relay Team A 4:00.56 Baldwin
Relay Team A 4:01.00 Chartiers Valley
Relay Team A 4:08.12 Mars Area
Relay Team A 4:10.00h Montour
Relay Team A 4:11.46 West Mifflin
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A New Castle
Relay Team A 10:05.00 Mars Area
Relay Team A 10:28.89 Meadville Area
Relay Team A 8:30.00h Moon Area
Relay Team A 8:47.60 Riverview
Relay Team A 9:07.35 Mount Lebanon
Relay Team A 9:10.00h Montour
Relay Team A 9:14.85 North East
Relay Team A 9:20.01 Bradford Area
Relay Team A 9:23.33 Chartiers Valley
Relay Team A 9:30.90 Butler
Relay Team A 9:36.43 Baldwin
Relay Team A 9:39.16 North Allegheny
Relay Team A 9:40.93 Erie
Back to Top

HS Boys 60 Meter Dash 74 entries

Athlete Seed Team
Stotts, Rio Riverview
Adiska, David Fairview
Feury, Grayson Neshannock
Lin, Bryan Elizabeth Forward
Gardner, Kaevon 7.01 New Castle
Fennell, Jack 7.07 North Catholic
Pittman, Jacob 7.15 Greater Latrobe
Croumbles, DeJuan 7.16 The Neighborhood Academy
Thomas, Cameron 7.27 Penn Hills
Humphries, Nicholas 7.27 North Allegheny
Day, Damarius 7.29 West Mifflin
Blackshear, Michael 7.31 Beaver Falls
Shriver, Kevin 7.34 Butler
Kamody, Gavin 7.34 North Catholic
Brown, Chase 7.35 The Neighborhood Academy
Mizell, Nico 7.39 Baldwin
Paris, Wesley 7.40 Seneca
Kelly, Zach 7.40 Karns City
Bailey, Kaden 7.40 Freedom Area
Dicesaro, Anthony 7.40 Baldwin
McCreery, Matt 7.40h Greater Latrobe
Griffin, Devaughn 7.42 Oil City
Marquis, Lane 7.44 General McLane
McNeely, Conor 7.44 North Allegheny
Presto, Daniel 7.46 Shaler Area
Porter, Ronald 7.48 Penn Hills
Dreher, Kias 7.49 Upper Saint Clair
Leroy, Karter 7.49 Seneca Valley
Duff, William 7.49 Upper Saint Clair
Dean, Brett 7.52 Punxsutawney Area
Hampton, Nate 7.64 Thomas Jefferson
Walko, Aiden 7.65 Kiski Area
Carilli, Talan 7.66 Chartiers Valley
Peterson, Ryan 7.66 Shaler Area
Kohler, Logan 7.67 Bradford Area
Baker, Luke 7.69 Laurel
Dean-Neil, Liam 7.70h Conemaugh Township Area
Cameron, Aiden 7.72 Punxsutawney Area
McCabe, Keegan 7.72 Chartiers Valley
Findley, Brice 7.79 McKeesport Area
Turner, Salim 7.79 McKeesport Area
Espore, Festo 7.79 Erie
Lockhart, Connor 7.80 Oil City
Gamble, Landon 7.80h Mars Area
Duryee, Daejon 7.82 Meadville Area
McGrail, Mitchell 7.83 Bethel Park
Stewart, Jackson 7.83 Butler
Field, Andrew 7.85 Saint Marys Area
Green, Lincoln 7.86 Mars Area
Gibbs-Green, Quinton 7.88 Sewickley Academy
Kelley, Isaiah 7.89 Gateway
Weber, Michael 7.89 West Mifflin
Levis, Joey 7.90 Bethel Park
Singer, Tj 7.93 Saint Marys Area
Pietragallo, Billy 7.95 Sewickley Academy
Borello, Drake 7.98 Kiski Area
Smith, Aj 7.98 Mount Lebanon
Conley, Logan 8.00 Meadville Area
Phiri, Elias 8.01 Thomas Jefferson
Randall, Brady 8.05 Seneca
Long, Jeremiah 8.08 Bradford Area
Lahlou, Adam 8.10h Norwin
Sutter, Michael 8.12 Mount Lebanon
Porter, Malachi 8.15 Erie
Perez, Nadir 8.15 Montour
Swenson, Nick 8.20 General McLane
Parker, Nijon 8.25 Beaver Falls
Killeen, Nate 8.27 Indiana Area
Rumbaugh, Trevor 8.35 Karns City
Gray, Trace 8.50h Montour
Hudson, Tim 8.79 Gateway
Dixon, Andrew 8.86 Cameron County
Both, Zach 9.23 Laurel
Hao, Andy 9.64 Indiana Area
Back to Top

HS Boys 60 Meter Hurdles 30 entries

Athlete Seed Team
Thomas, Omar New Castle
Kendrew, Brandon 10.03 Seneca Valley
Cohn, Sam 10.05 North Allegheny
Feury, Grayson 10.22 Neshannock
Roska, Charlie 10.69 Mount Lebanon
Chaousy, Noah 10.75 Freedom Area
Campbell, Eli 10.81 Butler
Skinner, Garett 10.97 Fort Leboeuf
Hvozdik, Jack 11.02 Elizabeth Forward
Lubachevsky, Lev 11.02 Mount Lebanon
Young, Luke 11.36 Kiski Area
Bridgeman, Mike 11.38 Mars Area
Fleming, Noah 11.83 Mars Area
Hinchman, Lucas 12.55 Bradford Area
Anderson, Logan 8.31 General McLane
Gartley, Davin 8.36 Quaker Valley
Kurta, Austin 8.77 West Mifflin
Green, Achan 8.79 Penn Hills
Hannold, Avari 9.22 Erie
Kohler, Logan 9.24 Bradford Area
Miller, Braden 9.26 Kiski Area
Montgomery, Connor 9.33 Berlin Brothersvalley
Bey, Paris 9.33 Penn Hills
Thomas, Leo 9.51 Norwin
Stringer, Quentcy 9.66 McKeesport Area
Mago, Thaddeus 9.67 Butler
Salisbury, Ian 9.73 General McLane
Friday, Jackson 9.77 Bethel Park
Hall, Sawyer 9.94 Punxsutawney Area
Dolak, Jack 9.95 Harbor Creek
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 64 entries

Athlete Seed Team
Bartlebaugh, Garrett 1:59.54 Punxsutawney Area
Dawson, Evan 2:02.00h South Fayette
Friar, Brayden 2:02.15 Bradford Area
Leitera, Gennaro 2:03.00h Shenango
Wilson, Liam 2:05.00h Greater Latrobe
Williams, Connor 2:05.96 North Allegheny
Abel, Greg 2:07.53 North Allegheny
Barnett, Ethan 2:08.00 Seneca Valley
Bechdel, Elijah 2:08.00h Beaver Area
Miller, Isaac 2:09.00h Moon Area
Nedimyer, Jacob 2:09.24 Saint Marys Area
Potter, Bryce 2:09.32 Upper Saint Clair
Tessena, Kadyn 2:09.52 Bradford Area
Miller, AJ 2:09.88 Montour
Mlay, Michael 2:10.00h Greater Latrobe
Laughlin, Mason 2:10.35 Seneca Valley
Bogatay, EJ 2:12.00h Moon Area
Henry, Brandon 2:12.16 Saint Marys Area
Webb, Elliott 2:12.40 General McLane
D'Antonio, Cooper 2:12.74 Sewickley Academy
Gilberti, Josh 2:13.00h South Fayette
Rizzo, Roman 2:13.27 North East
Myers, Jaiden 2:13.94 Indiana Area
Smith, Gabe 2:14.13 North East
Taylor, Gavin 2:15.00h Shenango
Montileone, Devin 2:15.00h Riverside 07
Tysiak, Peter 2:17.06 Trinity (7)
Plowman, Ethan 2:17.78 Oil City
Stroup, Dillan 2:18.47 Karns City
O'Neill, Fin 2:19.00h Bethel Park
Brunner, Dillon 2:19.37 Upper Saint Clair
Wolfe, Kurt 2:19.42 Elk County Catholic
Pendrak, Jonathan 2:20.00h Montour
Anderson, DaSean 2:20.00h Beaver Falls
Nadolny, Nick 2:20.32 Chartiers Valley
Lieu, Zach 2:20.46 Baldwin
Ellwein, Jack 2:20.47 Mount Lebanon
Kauffman, Jacob 2:20.53 Butler
Spoores, Brady 2:20.60 Mars Area
Beech, McKinley 2:20.85 Baldwin
Smith, William 2:21.07 Avonworth / Northgate
Longstreth, Braden 2:21.31 Riverview
Hulsizer, Elliot 2:21.56 Oil City
Kerrish, Zachary 2:22.32 Sewickley Academy
Fuqua, Rhyon 2:22.56 McKeesport Area
Zula, Richard 2:25.00h Norwin
Crosby, Sebastian 2:25.22 Chartiers Valley
Mack, Aidan 2:26.10 Laurel
Voyeau, Colin 2:27.59 Mars Area
Ansani, Aiden 2:30.44 Butler
Weiland, Noah 2:30.73 Karns City
Burney, Devon 2:30.96 Indiana Area
Mohney, Evan 2:31.80 Punxsutawney Area
Neal, Carloto 2:35.70 Penn Hills
Shetler, Trevor 2:40.82 Meadville Area
Kauffman, Josiah 2:41.24 Meadville Area
Jamison, Clark 2:42.92 Mount Lebanon
Epperson, Mikael 2:43.89 Penn Hills
Boyd, Marshall 2:48.50h Erie
Johnson, Sam 2:49.30 Erie
Callahan, Sheamus 2:51.83 Cameron County
Vidzro, Josiah 2:53.61 West Mifflin
Ruffing, Logan 3:04.13 West Mifflin
Murtha, Ethan 3:06.41 Elizabeth Forward
Back to Top

HS Boys Distance Medley Relay 13 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Erie
Relay Team A 11:12.90 Elizabeth Forward
Relay Team A 11:15.00 Fox Chapel Area
Relay Team A 11:30.00 Punxsutawney Area
Relay Team A 11:48.15 Upper Saint Clair
Relay Team A 11:55.00 South Fayette
Relay Team A 12:00.00 Riverview
Relay Team A 12:00.02 Chartiers Valley
Relay Team A 12:13.45 General McLane
Relay Team A 12:19.38 Baldwin
Relay Team A 12:25.44 Indiana Area
Relay Team A 12:48.67 Butler
Relay Team A 13:20.00 North Allegheny
Back to Top

HS Boys High Jump 16 entries

Athlete Seed Team
Dean, Brett 5-10 Punxsutawney Area
Young, Benjamin 5-10 Kiski Area
Kendrew, Brandon 5-9 Seneca Valley
Sotosky, Jackson 5-8 Conemaugh Township Area
Stringer, Quentcy 5-7 McKeesport Area
Grazier, Garrett 5-7 Shaler Area
Saggi, Dhruv 5-7 Upper Saint Clair
Burney, Devon 5-4 Indiana Area
Kelly, Zach 5-4 Karns City
Lourens, Alex 5-1 Butler
Curren, Jack 4-9 North Allegheny
McCarthy, Brady Bethel Park
King, Kam Seneca Valley
Lubachevsky, Lev Mount Lebanon
Hudson, Tim Gateway
Smith, Kolten Thomas Jefferson
Back to Top

HS Boys Long Jump 34 entries

Athlete Seed Team
Sotosky, Jackson 21-0.5 Conemaugh Township Area
Gardner, Kaevon 21-0.5 New Castle
Toto, Marcus 20-11 Baldwin
Gamble, Wyatt 19-6 Mars Area
Russell, Levi 19-0 Harbor Creek
Mizell, Nico 18-9 Baldwin
Manners, Adam 18-7.5 Punxsutawney Area
Berger, Teige 18-6.25 General McLane
McCarthy, Brady 18-4.5 Bethel Park
Schley, Jerome 18-4 Erie
Crowley, Christian 18-4 Chartiers Valley
Lourens, Alex 18-3.5 Butler
Saggi, Dhruv 18-1 Upper Saint Clair
Hocker, Jaylen 18-1 Thomas Jefferson
McNeely, Conor 18-0 North Allegheny
Rentko, Jack 17-11 Punxsutawney Area
Lawrence, Jordan 17-5 Meadville Area
Wilson, Alex 17-5 Karns City
Field, Andrew 17-5 Saint Marys Area
Grazier, Garrett 17-1.5 Shaler Area
Duryee, Daejon 17-1.5 Meadville Area
Baker, Luke 17-0 Laurel
Ngo, Alex 16-11 Shaler Area
Smith, William 16-7 Avonworth / Northgate
Thomas, Leo 16-5 Norwin
Bogatay, Noah 16-0 Moon Area
Sutter, Michael 14-8 Mount Lebanon
Dixon, Andrew 14-3 Cameron County
Kamody, Gavin North Catholic
Gaetano, Austin North Catholic
Leroy, Karter Seneca Valley
Williams, Tavion Erie
Racey, Finn Mount Lebanon
Crawford, Levi Karns City
Back to Top

HS Boys One Mile Run 60 entries

Athlete Seed Team
Lauve, Jack Chartiers Valley
Bechdel, Elijah 4:35.00h Beaver Area
Nedimyer, Jacob 4:38.24 Saint Marys Area
Kunselman, David 4:42.60 Punxsutawney Area
Montileone, Devin 4:43.00h Riverside 07
Minnick, Garret 4:45.19 Indiana Area
Friar, Brayden 4:45.78 Bradford Area
Vargas, Aivan 4:46.36 North East
Caruso, Joe 4:48.48 Bradford Area
Bish, Adin 4:50.00 Punxsutawney Area
Wilson, Eric 4:50.22 Chartiers Valley
Henry, Brandon 4:50.24 Saint Marys Area
Hess, Andrew 4:51.23 Upper Saint Clair
Ivy, Micah 4:51.42 Riverview
Miklos, Anthony 4:52.05 North Allegheny
Burns, Brendan 4:53.45 Neshannock
Domencic, Ryan 4:53.57 Seneca Valley
Couch, James 4:54.62 Freedom Area
Kladitis, Nik 4:55.00h New Castle
Beemer, Jackson 4:55.00h North Allegheny
Pencil, Joseph 4:57.55 Bedford
Arya, Ryan 4:59.32 Upper Saint Clair
Eckley, Garrett 5:00.00h Seneca Valley
Branan, Kaiden 5:00.12 Indiana Area
Hoolahan, Cohen 5:01.54 Riverview
Christiansen, CJ 5:05.00 South Side
Stroup, Dillan 5:05.33 Karns City
Mack, Aidan 5:08.63 Laurel
Heese, Charlie 5:10.00h Greater Latrobe
Scholar, Brandt 5:10.00h South Fayette
D'Antonio, Cooper 5:10.00h Sewickley Academy
Ellwein, Jack 5:14.00 Mount Lebanon
Taylor, Gavin 5:14.84 Shenango
Repko, Blake 5:15.00h Moon Area
Beech, McKinley 5:15.11 Baldwin
Hulsizer, Elliot 5:15.21 Oil City
Woodring, Bradley 5:16.44 Erie
Wolfe, Kurt 5:16.68 Elk County Catholic
Stickman, Will 5:18.53 Our Lady Of Sacred Heart
Krauza, Casey 5:20.00h Moon Area
DePew, Alex 5:21.04 Butler
Weiland, Noah 5:22.20 Karns City
Scholar, Wade 5:25.00h South Fayette
Aitken, Griffin 5:26.88 Meadville Area
Greishaw, Landen 5:28.43 North East
Ebling, Carter 5:30.00h Montour
Zula, Richard 5:30.00h Norwin
Fleis, Michael 5:32.54 Shenango
Fruscello, Caleb 5:33.05 Baldwin
Rearick, Colton 5:33.14 Mars Area
Vidzro, Josiah 5:33.41 West Mifflin
Naugle, Izaiah 5:38.00h New Castle
Hrinda, Jack 5:40.00 McKeesport Area
Petty, Collin 5:40.00h Mars Area
Wright, Alec 5:43.87 Butler
Callaghan, Spencer 5:45.00h Elizabeth Forward
Wolf, James 5:57.03 Mount Lebanon
Miklavic, Erik 6:00 Montour
Callahan, Sheamus 6:04.57 Cameron County
Murtha, Ethan 6:10.00h Elizabeth Forward
Back to Top

HS Boys Pole Vault 18 entries

Athlete Seed Team
Weber, Charlie 14-6 Indiana Area
Wilson, Landon 14-0 Karns City
Myer, Lucas 12-4 Union City Area
McCarthy, Brady 11-7 Bethel Park
Crowley, Christian 11-6 Chartiers Valley
Aiello, Enzo 11-0 Bradford Area
Aglietti, Lucas 10-6 North Allegheny
Wilson, Alex 10-6 Karns City
Soler, Julian 10-0 Butler
Povich, Mark 9-6 Shaler Area
Probst, Mason 9-0 North East
Wick, Jason 9-0 Butler
Bridgeman, Mike 9-0 Mars Area
Templeton, Liam 8-6 Indiana Area
Hinchman, Lucas 8-0 Bradford Area
Odham, Hendrix 7-0 Bethel Park
Pegher, Max Baldwin
Kasuba, Mwango Baldwin
Back to Top

HS Boys Shot Put 36 entries

Athlete Seed Team
Fedrizzi, Colton 50-6 Shenango
Esser, Justice 50-3.5 Meadville Area
Kirkwood, Jaden 50-3 New Castle
Nadarevic, Dino 49-2 Gateway
Polenik, Alex 46-8.5 Penns Manor
Grusky, Matthew 45-9.5 Punxsutawney Area
Hauf, Alexander 45-8.75 Meadville Area
Climes, Chris 44-0 Elizabeth Forward
Cochran, Ben 43-11 Indiana Area
Stuck, Levi 42-3 Shenango
Mahoney, Kevin 38-2.75 Laurel
Bille, Connor 38-0 Girard
Ash, Sam 36-8 South Side
Pike, Tucker 35-9.5 Union City Area
Mcalee, Aidan 35-5 Saint Marys Area
Limrick, Ty 34-11.25 Punxsutawney Area
LaMolinare, Santino 34-8.5 Bethel Park
Meyers, Denzel 34-6.5 Bethel Park
Long, Jeremiah 34-1.5 Bradford Area
Diaz, Marcus 33-7 New Castle
Reinsel, Evan 33-5.5 Butler
Sheeley, Tyler 32-7.25 Saint Marys Area
Wolf, Lucas 32-1.25 Oil City
Powierza, John 31-6 Fairview
Price, Camryn 30-7.25 The Neighborhood Academy
Davis, Kenneth 30-2 Upper Saint Clair
Stebick, Tyler 29-0 Butler
Bowers, Andrew 28-8 Fairview
Held, Gavin 28-1.25 Montour
Acosta, Oliver 28-0 Erie
Koziell, Chris 26-0 Montour
McGinnis, Elijah 26-0 The Neighborhood Academy
Simpson, Kaleb 24-0.75 Chartiers Valley
Lauve, Viktor 22-9.5 Chartiers Valley
Philips, Lincoln 22-3.5 Erie
Collins, Ryder Elizabeth Forward
Back to Top

HS Boys Triple Jump 25 entries

Athlete Seed Team
Hocker, Jaylen 41-11.5 Thomas Jefferson
Toto, Marcus 41-7.5 Baldwin
Daugherty, Mark 41-3.75 Neshannock
Povich, Mark 40-3 Shaler Area
Manners, Adam 39-8 Punxsutawney Area
Morgan, Tahjmere 39-6 Erie
Costello, Braden 39-2.5 Meadville Area
Lawrence, Jordan 38-10 Meadville Area
McCarthy, Brady 38-1 Bethel Park
Morgan, Tahjgere 37-7 Erie
Lourens, Alex 36-7.75 Butler
Campbell, Eli 36-6 Butler
Baker, Luke 36-0 Laurel
Breisinger, logan 35-11 Baldwin
Crowley, Christian 35-8.5 Chartiers Valley
Salisbury, Ian 35-8 General McLane
Wilson, Alex 34-3 Karns City
Miller, Hayden 34-0 Moon Area
Hall, Sawyer 34-0 Punxsutawney Area
DeChancie, Jack 33-1 Mars Area
Thompson, Alexander 31-11.5 Mount Lebanon
Hinchman, Lucas 29-10 Bradford Area
Gaetano, Austin North Catholic
Stiglitz, Henry Mount Lebanon
Phiri, Elias Thomas Jefferson
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 64 entries

Athlete Seed Team
Allen, Kailee Gateway
Samluk, Emily Fort Leboeuf
Quinlin, Mary Riverview
Morrow, Brooklynn Fort Leboeuf
Slezak, Izabel 25.50h Conemaugh Township Area
Atkins, Tori 26.30 Laurel
Gordon, Havanna 26.53 Moon Area
Tomczyk, Sadie 26.84 Upper Saint Clair
Cox, Deirdra 26.99 Beaver Falls
McIntyre, Mackenzie 27.01 Penn Hills
Cresta, Seava 27.08 North Catholic
Layne, Gabrielle 27.25 Plum
Fry, Addison 27.85 Indiana Area
Niepa, Herlynn 28.11 Sewickley Academy
Peterson, Victoria 28.23 Shaler Area
Eiler, Ella 28.23 North Catholic
Connolly, Tabitha 28.31 Cameron County
Josephs, Amina 28.41 Sewickley Academy
Hornyak, Chloe 28.51 Montour
Braun, Rachel 28.53 Saint Marys Area
Burkett, Gigi 28.56 Upper Saint Clair
Flinchbaugh, meghan 28.57 Oil City
Borland, Ashley 28.70h Seneca Valley
Urban, Abigail 28.72 Somerset Area
Torbert, Tyanne 29.09 Montour
Young, Aa'Neisseya 29.17 Erie
Koziatek, Marlee 29.19 Kiski Area
Bulow, Abigail 29.28 Shenango
Hale, Morgan 29.40h Norwin
Ylonfoun, Plenitude 29.57 Indiana Area
Reagle, Ava 29.73 Union City Area
Kunz, Caylyn 29.80 Kiski Area
Albright, Sierra 29.80h Penn Hills
Lewis, Mariah 29.81 West Mifflin
Arrigo, Lyssie 29.89 Shaler Area
Trosch, Cailey 29.91 Riverview
Ward, Rachael 29.94 Purchase Line
Smith, Jace 29.95 Gateway
Jackson, Aniyah 29.99 West Mifflin
Prunty, Ciara 30.00h North Allegheny
Wyse, Grace 30.25 Baldwin
Steen, Gabriella 30.40h Norwin
Baldish, Apryl 30.58 Chartiers Valley
Iaquinta, Gionna 30.59 General McLane
Bridges, Taja 30.86 Beaver Falls
Lenk, Emma 31.00 Meadville Area
Malkin, Virginia 31.00h North Allegheny
Harton, Allie 31.22 Oil City
Todd, Hannah 31.25 Mars Area
Kamenski, Ava 31.25 Karns City
Gage, Gabrielle 31.84 Mars Area
Price-Knight, Cierra 32.00h The Neighborhood Academy
Kubes, Autumn 32.00h Elizabeth Forward
McAdoo, Abby 32.47 Punxsutawney Area
Conti, Khloe 32.71 Bethel Park
Dailey, Abby 32.87 Karns City
Althawadi, Sarah 33.25 Mount Lebanon
Bressler, Lindsay 33.38 Our Lady Of Sacred Heart
Du, Caitlin 33.54 Chartiers Valley
Latef, Teba 33.94 Mount Lebanon
Deppen, Holly 34.37 Punxsutawney Area
Germanoski, Sydney 35.68 Meadville Area
Robinson, Dalaysia 37.46 Erie
Brynne, Carter 37.57 Baldwin
Back to Top

HS Girls 3000 Meter Run 23 entries

Athlete Seed Team
Dirk, Olivia Thomas Jefferson
Skarbek, Claire Punxsutawney Area
Senneway, Grace 10:35.14 Peters Township
Foringer, Kaylee 10:42.76 Trinity (7)
Rhodes, Lydia 10:49.31 Upper Saint Clair
Swirsding, Camille 11:10.23 North Allegheny
Fluharty, Lexi 11:11.64 Riverside 07
Ludwick, Joelle 11:15 Montour
Moury, Samantha 11:22.77 Seneca Valley
Dunn, Sydney 11:40.00 Moon Area
Conway, Alexis 11:40.00 Peters Township
Megill-Herrera, Maria 11:42.38 Meadville Area
Zangaro, Brynn 11:45.00 Greater Latrobe
Hackworth, Lillie 11:48.11 Mount Lebanon
Gray, Olivia 11:57.44 Upper Saint Clair
Shiley, Corabel 12:04.34 Oil City
Lazar, Kaelyn 12:17.04 Norwin
Williams, Isabella 12:17.31 General McLane
Schuler, Alexis 12:30.00 Moon Area
Kanownik, Sophie 12:30.38 Chartiers Valley
Dimuccio, Maria 12:39.16 Neshannock
Rawski, Hope 13:00 Montour
Funka, Emily 14:02.19 Our Lady Of Sacred Heart
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 51 entries

Athlete Seed Team
Trosch, Cailey Riverview
Kimmel, Akirah New Castle
Jones, Adalyn Karns City
Thomas, Hayley Erie
Bridges, Taja Beaver Falls
Vavro, Aysha Karns City
Riehl, Claire 1:00.00 Seneca Valley
Tomczyk, Sadie 1:01.80 Upper Saint Clair
Sahr, Hannah 1:03.13 Shaler Area
Golden, Jadyn 1:03.8 Penn Hills
Weiland, Natalie 1:03.95 North Catholic
Smith, Laila 1:04.80h Penn Hills
Braun, Rachel 1:05.24 Saint Marys Area
Rudolph, Madison 1:06.00 Punxsutawney Area
Crossan, Elizabeth 1:06.73 Peters Township
Bair, Taylor 1:07.00 Punxsutawney Area
Balkovec, Francesca 1:07.00h Bethel Park
Kunz, Caylyn 1:07.00h Kiski Area
Morrison, Kathryn 1:07.01 Seneca Valley
Ward, Rachael 1:07.12 Purchase Line
Burkett, Gigi 1:07.44 Upper Saint Clair
Humes, Gwen 1:07.88 Mount Lebanon
Jones, Cheyenne 1:08.23 Chartiers Valley
Mayberry, Sierra 1:08.50h Shenango
Bowes, Laney 1:09.13 Mars Area
Slomka, Leila 1:09.17 Kiski Area
Lenhart, Elyse 1:09.25 Shenango
Armitage, Lindsey 1:09.50h Montour
Gruseck, Allie 1:09.61 North Catholic
Dutkovic, Isabelle 1:09.67 Shaler Area
Gage, Gabrielle 1:09.97 Mars Area
Zinz, Tiernan 1:10.00 Meadville Area
Gallagher, Gabrielle 1:10.00h Moon Area
Rooney, Meredith 1:10.10 Fairview
Baldauff, Abigail 1:10.15 Montour
Lester, Colby 1:10.20 Meadville Area
Reagle, Ava 1:10.77 Union City Area
Gauntner, Charlotte 1:10.94 Our Lady Of Sacred Heart
Latef, Teba 1:11.11 Mount Lebanon
O'Neill, Makayla 1:11.11 Bethel Park
Iaquinta, Gionna 1:11.23 General McLane
Wyant, Addison 1:11.31 Oil City
Macer, Isabella 1:11.96 Elk County Catholic
Pietragallo, Francesca 1:12.00h Sewickley Academy
Niepa, Lisette 1:12.00h Sewickley Academy
Moore, Shyann 1:13.22 Chartiers Valley
Elder, Maddie 1:14.46 Oil City
Wyse, Grace 1:16.88 Baldwin
Bressler, Lindsay 1:17.11 Our Lady Of Sacred Heart
Valentine Estrada, Jenelka 1:35.50 Erie
Atkins, Tori 59.46 Laurel
Back to Top

HS Girls 4x200 Meter Relay 18 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:51.42 Erie
Relay Team A 1:51.76 North Catholic
Relay Team A 1:52.30 Penn Hills
Relay Team A 1:54.00h Montour
Relay Team A 1:57.59 Kiski Area
Relay Team A 1:57.74 Shaler Area
Relay Team A 1:59.08 Baldwin
Relay Team A 1:59.97 Seneca Valley
Relay Team A 2:00.00h Mars Area
Relay Team A 2:00.11 Mount Lebanon
Relay Team A 2:00.37 Sewickley Academy
Relay Team A 2:00.69 Chartiers Valley
Relay Team A 2:01.50 Punxsutawney Area
Relay Team A 2:02.46 West Mifflin
Relay Team A 2:03.59 Indiana Area
Relay Team A 2:07.16 Meadville Area
Relay Team A 2:10.87 Oil City
Relay Team A 2:18.22 Karns City
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:30.00 Punxsutawney Area
Relay Team A 4:34.89 Chartiers Valley
Relay Team A 4:35.00h Fairview
Relay Team A 4:37.64 North Catholic
Relay Team A 4:40.00h Baldwin
Relay Team A 5:07.03 Montour
Relay Team A 5:30.15 Erie
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 12 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Upper Saint Clair
Relay Team A 10:41.26 Meadville Area
Relay Team A 10:44.87 Chartiers Valley
Relay Team A 10:45.00 Punxsutawney Area
Relay Team A 10:45.00 Baldwin
Relay Team A 11:00.00 Moon Area
Relay Team A 11:07.00 Montour
Relay Team A 11:25.00 North Allegheny
Relay Team A 11:33.51 Our Lady Of Sacred Heart
Relay Team A 12:28.30 Karns City
Relay Team A 9:46.59 Mount Lebanon
Relay Team A 9:55.32 Saint Marys Area
Back to Top

HS Girls 60 Meter Dash 60 entries

Athlete Seed Team
Allen, Kailee Gateway
Samluk, Emily Fort Leboeuf
Ross, McKenzi Erie
Iaquinta, Isabella North Catholic
Carter, Brynne 10.22 Baldwin
Rifai, Sara 10.22 Chartiers Valley
Vargas, Justine 10.56 Chartiers Valley
Sheets, Lauren 10.70h Montour
Crawford, Alana 10.90 Karns City
Mathews, Nevaeh 11.63 Indiana Area
McIntyre, Mackenzie 7.98 Penn Hills
Atkins, Tori 7.99 Laurel
Tomczyk, Sadie 8.09 Upper Saint Clair
Cresta, Seava 8.09 North Catholic
Currie, Maya 8.13 North Allegheny
Layne, Gabrielle 8.13 Plum
Cox, Deirdra 8.16 Beaver Falls
Anderson, Miley 8.17 Neshannock
Peterson, Victoria 8.20 Shaler Area
Borland, Ashley 8.20h Seneca Valley
Connolly, Tabitha 8.33 Cameron County
Scott, Mika 8.40 Montour
Mayberry, Sierra 8.40 Shenango
Slezak, Izabel 8.40h Conemaugh Township Area
Josephs, Amina 8.46 Sewickley Academy
Flowers, Autumn 8.47 Mars Area
Popp, Aubrey 8.47 Seneca Valley
Benoit, Myla 8.48 North Allegheny
Allison, Sophia 8.53 General McLane
Flinchbaugh, meghan 8.58 Oil City
Incorvati, Sara 8.59 Mount Lebanon
Summers, Alana 8.61 Beaver Falls
Burkett, Gigi 8.62 Upper Saint Clair
Kostok, Elliana 8.65 Punxsutawney Area
Smith, Jace 8.67 Gateway
Bulow, Abigail 8.72 Shenango
Baldensperger, Brooklyn 8.72 Elizabeth Forward
Urban, Abigail 8.73 Somerset Area
Carr, Teyaja 8.75 Erie
Griffith, Reyah 8.75 Pine-Richland
Wray, Gianna 8.80 Kiski Area
Malesiewski, Abby 8.80h North East
Balkovec, Francesca 8.81 Bethel Park
Myers, Audrey 8.86 Riverview
Jackson, Aniyah 8.86 West Mifflin
Fronce, Samantha 8.90 Meadville Area
Arrigo, Lyssie 8.90 Shaler Area
Reagle, Ava 8.91 Union City Area
Guidice, Maggie 8.92 Punxsutawney Area
Wyse, Grace 8.94 Baldwin
Beigi, Gabriella 8.98 Mount Lebanon
Hinton, Mikayla 8.98 West Mifflin
Harton, Allie 9.02 Oil City
Hale, Morgan 9.10h Norwin
Zinz, Tiernan 9.13 Meadville Area
Ohr, Alaina 9.37 Sewickley Academy
Kamenski, Ava 9.40 Karns City
Quinlin, Mary 9.54 Riverview
Berberich, Kennedy 9.59 Kiski Area
Conti, Khloe 9.71 Bethel Park
Back to Top

HS Girls 60 Meter Hurdles 31 entries

Athlete Seed Team
Craig, Katie Seneca Valley
Flowers, Autumn 10.10 Mars Area
Malesiewski, Abby 10.10h North East
Lewis, Mariah 10.27 West Mifflin
Harvard, Hevin 10.47 Chartiers Valley
Krebs, Lauren 10.48 Mount Lebanon
Wray, Gianna 10.53 Kiski Area
Balkovec, Francesca 10.62 Bethel Park
Ylonfoun, Plenitude 10.66 Indiana Area
Lenhart, Elyse 10.69 Shenango
Momyer, Madison 10.70 Punxsutawney Area
Bey, Alayna 10.70h Penn Hills
Myers, Audrey 10.72 Riverview
Ansinger, Jorja 10.96 Punxsutawney Area
Humes, Gwen 11.01 Mount Lebanon
Koziatek, Marlee 11.04 Kiski Area
JUNKO, JACQUELINE 11.04 North Allegheny
Fleck, Sofia 11.10 Montour
Steen, Gabriella 11.20h Norwin
Moore, Shyann 11.22 Chartiers Valley
Snyder, Taylor 11.42 Elizabeth Forward
Larkin, Tamya 11.63 Erie
Knobel, Yelena 11.67 Upper Saint Clair
Engleman, Anna 11.77 Upper Saint Clair
Pavely, Addison 11.98 North Allegheny
O'Neill, Makayla 11.99 Bethel Park
Stevens, Bailey 12.06 Oil City
Kubes, Autumn 12.21 Elizabeth Forward
Morrow, Brooklynn 12.30 Fort Leboeuf
Skinner, Chayse 12.64 Oil City
Morrison, Kathryn 9.69 Seneca Valley
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 49 entries

Athlete Seed Team
Birchard, Lenna Oakland Catholic
Bonetto, Sophia Karns City
Pistner, Gabby 2:18.86 Saint Marys Area
Fry, Addison 2:26.65 Indiana Area
Skatell, Emerson 2:28.00h Greater Latrobe
Braun, Rachel 2:30.24 Saint Marys Area
Puleio, Megan 2:30.42 Meadville Area
Miller, Riley 2:31.00 Punxsutawney Area
Hirt, Mackenzie 2:31.18 Baldwin
Mack, Mckenzey 2:34.32 Upper Saint Clair
Wieczorek, Ella 2:36.14 General McLane
McCoy, Kylie 2:38 Deer Lakes
Surkala, Hannah 2:38.00 Punxsutawney Area
Kulbago, Eva 2:38.02 Chartiers Valley
Shiley, Corabel 2:38.76 Oil City
Bille, Gianna 2:39.85 Elk County Catholic
Crossan, Elizabeth 2:39.89 Peters Township
Riehl, Claire 2:40 Seneca Valley
Ries, Lily 2:40.00h North Allegheny
Guffey, Camryn 2:40.56 Meadville Area
Bowen, Mackenzie 2:41.87 Baldwin
Gilmore, Sophie 2:42.00h Moon Area
Bowes, Laney 2:42.54 Mars Area
Hansen, Katie 2:42.54 Chartiers Valley
Hornyak, Elise 2:46.80 Montour
Hull, Cammie 2:49.32 Upper Saint Clair
Bork, Kiersten 2:52.00h Shaler Area
Vorse, Olivia 2:52.34 Oil City
Otteni, Sophia 2:53.00h Fairview
Baron, Andrea 2:53.38 Elk County Catholic
Rumbaugh, Brooke 2:53.78 Karns City
Cramer, Abigaile 2:54.38 Indiana Area
Biggerstaff, Helaina 2:55.00h Moon Area
Hauser, Valerie 2:55.79 Laurel
Gauntner, Mary Grace 2:56.38 Our Lady Of Sacred Heart
Gill, Ashlyn 2:58.00h Montour
Dudro, Megan 3:00.00h North Allegheny
Funka, Emily 3:00.12 Our Lady Of Sacred Heart
Hudack, Hannah 3:00.44 Riverview
Reinsel, Lynzey 3:02.00h North East
Abate, Samantha 3:02.00h North East
Lauer, Hannah 3:05.00 Butler
Lee, Hailey 3:05.83 Shenango
Bulow, Johanna 3:06.50 Shenango
Ireland, Alexis 3:21.00 McKeesport Area
Martino, Madison 3:21.00 McKeesport Area
Korotko, Carissa 3:22.87 Penn Hills
Sharifi, Kirshma 3:23.37 West Mifflin
Bennett, Helena 3:31.27 West Mifflin
Back to Top

HS Girls Distance Medley Relay 10 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Elizabeth Forward
Relay Team A 13:55.72 Elk County Catholic
Relay Team A 13:58.00 Meadville Area
Relay Team A 14:04.99 Upper Saint Clair
Relay Team A 14:05.22 Chartiers Valley
Relay Team A 14:20.00 Greater Latrobe
Relay Team A 14:25.79 Oil City
Relay Team A 14:26.26 Punxsutawney Area
Relay Team A 14:35.00 North Allegheny
Relay Team A 17:04.15 Karns City
Back to Top

HS Girls High Jump 19 entries

Athlete Seed Team
Griffith, Reyah 16-8.5 Pine-Richland
Koski, Ava 5-3 Neshannock
Herrle, Annabelle 5-0 Baldwin
Kurzawa, Tayla 4-11 Upper Saint Clair
Craig, Katie 4-11 Seneca Valley
Bulow, Abigail 4-11 Shenango
Niepa, Herlynn 4-8 Sewickley Academy
Prunty, Ciara 4-7 North Allegheny
JUNKO, JACQUELINE 4-7 North Allegheny
Engel, Sally 4-7 Shaler Area
Nixon, Lily 4-7 Chartiers Valley
Howard, Jane 4-7 General McLane
Kojancie, Carsyn 4-7 Fairview
Labruzzo, Lainey 4-4 North East
Davis, Molly 4-0 Punxsutawney Area
Balog, Aniela North Catholic
Hinton, Mikayla West Mifflin
Knobel, Yelena Upper Saint Clair
Cutter, Satia Chartiers Valley
Back to Top

HS Girls Long Jump 37 entries

Athlete Seed Team
Roe, Sara 16-10.75 Shenango
Ellenberger, Evie 16-8.5 Upper Saint Clair
Balog, Aniela 16-7.5 North Catholic
Flerl, Daphne 15-10 North Catholic
Hudson, Raegan 15-10 New Castle
Allison, Sophia 15-10 General McLane
Herrle, Annabelle 15-9 Baldwin
Connolly, Tabitha 15-9 Cameron County
Powell, Emily 15-7 Upper Saint Clair
Connolly, Camryn 15-0.5 Montour
Delsite, Lydia 15-0 Moon Area
Scott, Mika 15-0 Montour
Nixon, Lily 15-0 Chartiers Valley
Lorenzo, Aubree 14-8 Cameron County
Todd, Hannah 14-5 Mars Area
Howard, Jane 14-2.5 General McLane
Malesiewski, Abby 14-0 North East
Benoit, Myla 14-0 North Allegheny
Ansinger, Jorja 13-8 Punxsutawney Area
Steyer, Brooke 13-6 Butler
Ohr, Alaina 13-4.5 Sewickley Academy
Wilson, Leah 13-3 Karns City
Shattahi, Alexandra 13-1.5 Seneca Valley
Incorvati, Sara 12-11 Mount Lebanon
Wissinger, Breonna 12-4.5 Riverside 07
Miller, Morgan 12-0 Mars Area
Dailey, Taylor 11-11 Karns City
Lenk, Emma 11-3 Meadville Area
Yochim, Riley 11-3 Fairview
Kaufmann, Morgan 11-2 Girard
Germanoski, Sydney 9-5 Meadville Area
Popp, Aubrey Seneca Valley
Beigi, Gabriella Mount Lebanon
Diyanni, Gabby Chartiers Valley
Vallies, Elizabeth Punxsutawney Area
Ross, McKenzi Erie
Robinson, Dalaysia Erie
Back to Top

HS Girls One Mile Run 48 entries

Athlete Seed Team
Dirk, Olivia Thomas Jefferson
Little, Maycee Chartiers Valley
Cilik, Elyse Seneca Valley
Birchard, Lenna Oakland Catholic
Eicher, Addison 13:10.00 Butler
Pistner, Gabby 5:11.78 Saint Marys Area
Brew, Lyla 5:12.00h Moon Area
Foringer, Kaylee 5:16.62 Trinity (7)
Skatell, Emerson 5:20.00h Greater Latrobe
Rhodes, Lydia 5:27.94 Upper Saint Clair
Fluharty, Lexi 5:29.84 Riverside 07
Wieczorek, Ella 5:31.14 General McLane
Ludwick, Joelle 5:37 Montour
Neubert, Grace 5:38.21 Elk County Catholic
Owens, Isabel 5:40.00h Fairview
Mosca, Gianna 5:40.53 Our Lady Of Sacred Heart
Engle, Josie 5:41.37 Mount Lebanon
Braun, Rachel 5:43.90 Saint Marys Area
LeVan, Sarah 5:48.00h Greater Latrobe
Gray, Olivia 5:49.61 Upper Saint Clair
Mowery, Hailey 5:52.00h Moon Area
Hackworth, Lillie 5:58.11 Mount Lebanon
Gorman, Molly 5:58.29 Baldwin
Kwasniewski, Gia 6:00.07 Chartiers Valley
Williams, Isabella 6:03.70 General McLane
Bussard, Emily 6:05.00 Punxsutawney Area
Miller, Lydia 6:05.00 Punxsutawney Area
Lazar, Kaelyn 6:10.00h Norwin
Ries, Lily 6:12.00h North Allegheny
Ash, Lily 6:14.73 Elizabeth Forward
Ging-Wargo, Meadow 6:15 Montour
Yurkovich, Brooke 6:15 Elizabeth Forward
Abate, Samantha 6:18.88 North East
Forrest, Juliet 6:20.00h North Allegheny
Hauser, Valerie 6:21.71 Laurel
Thomas, Hayley 6:27.93 Erie
Hudack, Hannah 6:30.00h Riverview
Lester, Colby 6:35.90 Meadville Area
Lee, Hailey 6:38.88 Shenango
Mooney, Miley 6:39.43 Karns City
Shiley, Lily 6:42.45 Oil City
Sweeney, Margaret 6:47.34 Our Lady Of Sacred Heart
Bork, Kiersten 6:47.77 Shaler Area
Collins, Olive 6:52.20 Oil City
Coppola, Natalia 7:04.55 Meadville Area
Slagle, Aleigha 7:47.56 Shenango
Sharifi, Kirshma 7:50.64 West Mifflin
Bennett, Helena 7:55.81 West Mifflin
Back to Top

HS Girls Pole Vault 26 entries

Athlete Seed Team
Gatto, Laney 10-0 Warren Area
Hoppe, Julia 9-6 Bethel Park
Ellenberger, Evie 9-0 Upper Saint Clair
Callahan, Rachel 9-0 Shenango
Kostok, Elliana 8-6 Punxsutawney Area
Lewis, Adelynn 8-1 Punxsutawney Area
Herrle, Annabelle 8-0 Baldwin
Labruzzo, Lainey 8-0 North East
Blackmer, Avery 8-0 North East
Weber, Julia 8-0 Indiana Area
Gorney, Tatum 8-0 Meadville Area
Bulow, Johanna 8-0 Shenango
Tokar, Olivia 8-0 Chartiers Valley
Rhodes, Nicole 7-7 Bethel Park
Shields, Madison 7-2 Fort Leboeuf
Campbell, Caityn 7-0 Baldwin
Fleck, Sofia 7-0 Montour
Franz, Carlie 7-0 Shaler Area
Exler, Gabrielle 7-0 Shaler Area
Engleman, Anna 7-0 Upper Saint Clair
Frank, Vivian 7-0 Mars Area
Wilson, Leah 7-0 Karns City
Carrel, Riley 6-0 Mars Area
Du, Caitlin 6-0 Chartiers Valley
Thomas, Hayley 6-0 Erie
Kimmel, Akirah New Castle
Back to Top

HS Girls Shot Put 39 entries

Athlete Seed Team
Anderson, Mikayla 38-5.25 Beaver Falls
Bryant, Maria 37-2.5 Shenango
Antomachi, Jayla 36-10.75 Shaler Area
Green, Jahzara 35-5 Baldwin
Bupp, Zoe 33-7.5 Shenango
Grusky, Mary 33-5 Punxsutawney Area
Crawford, Carlee 33-4 Riverside 07
Hallock, Renee 32-8 Fairview
Neese, Taylor 32-5 North Allegheny
Mesaros, Megan 32-2.25 Fairview
Wharton, Megan 29-10 Seneca Valley
Earle, Trinity 29-6.25 Cameron County
Price-Knight, Cierra 29-0 The Neighborhood Academy
Gervasoni, Chalcie 28-7 Punxsutawney Area
Roberts, McKayla 28-5.5 Meadville Area
Petro, Nicki 27-2.5 Oil City
Costello, Payton 27-0 Meadville Area
Geiwitz, Alexis 26-5 Laurel
Davis, Ava 25-6 Butler
Campbell, Mallory 25-5 Seneca
Biltz, Avery 25-4.5 Kiski Area
Sobkowiak, Ava 25-1 Chartiers Valley
Pluckett, Anna 24-10 Baldwin
Ireland, Lily 24-5 Montour
Wilson, Lilly 24-1 Butler
Winschel, Chloe 23-2 Mount Lebanon
Rosenberger, Tessa 22-4.25 Riverside 07
Weinberg, Desiree 22-3.5 Chartiers Valley
Earle, Amber 22-1 Cameron County
Helmstader, Lidya 21-5 Mars Area
Todd, Hannah 21-2.5 Mars Area
Cato, Marisa 20-10 Elizabeth Forward
Collins, Izzy 20-8.5 Saint Marys Area
Petrick, Kaia 20-5 Upper Saint Clair
Koval, Caitlyn 20-2 Shaler Area
Seaman, Nicole 18-6.5 Erie
Exler, Saige 16-8 Elizabeth Forward
Farabaugh, Isabelle Saint Marys Area
Glidden, Jaunita New Castle
Back to Top

HS Girls Triple Jump 27 entries

Athlete Seed Team
Roe, Sara 35-1.75 Shenango
Griffith, Reyah 35-1 Pine-Richland
Delsite, Lydia 34-0 Moon Area
Hudson, Raegan 33-11.5 New Castle
Engleman, Anna 33-1.25 Upper Saint Clair
Flerl, Daphne 32-8.75 North Catholic
Allison, Sophia 32-6 General McLane
Connolly, Camryn 32-4 Montour
Witte, Megan 32-4 Chartiers Valley
JUNKO, JACQUELINE 32-3.5 North Allegheny
Momyer, Madison 31-11 Punxsutawney Area
Howard, Jane 31-5 General McLane
Diyanni, Mikayla 31-2.5 Chartiers Valley
Herrle, Annabelle 30-11 Baldwin
Kurzawa, Tayla 30-8 Upper Saint Clair
Kaufmann, Morgan 30-3 Girard
Steyer, Brooke 29-4 Butler
Gervasoni, Cheyenne 28-8.5 Punxsutawney Area
Carrel, Riley 28-7.5 Mars Area
Althawadi, Sarah 28-5.5 Mount Lebanon
Wilson, Leah 28-4.5 Karns City
Shattahi, Alexandra 28-4 Seneca Valley
Hinton, Mikayla 28-3 West Mifflin
Petro, Nicki 27-3 Oil City
Miller, Morgan 25-11 Mars Area
Beigi, Gabriella Mount Lebanon
Dailey, Taylor Karns City
Back to Top