Elite Performances

389 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 24.04 Rayiana Johnson Chester
200 Meter Dash Finals 24.76 Shanae Bailey Swenson Arts & Technology
200 Meter Dash Finals 25.08 Maura McKendrick Academy of Notre Dame
200 Meter Dash Finals 25.14 Brittany Wallace Penn Wood
200 Meter Dash Finals 25.29 Michelle Davis West Catholic
200 Meter Dash Finals 25.55 Jada Steward West Catholic
200 Meter Dash Finals 25.64 Lydia Ali Radnor
200 Meter Dash Finals 25.68 Cara Hughes Central Bucks East
200 Meter Dash Finals 25.76 Chante Moore West Catholic
200 Meter Dash Finals 25.78 Arrie Smith Penn Hills
200 Meter Dash Finals 25.79 Acoya Goines Engineering & Science
200 Meter Dash Finals 25.85 Erin McMullin Nazareth Academy
200 Meter Dash Finals 25.92 Jordan Hoyt Abington Heights
200 Meter Dash Finals 25.92 Shanae Gee Paul Robeson School for Human Services
200 Meter Dash Finals 25.93 Anthonia Ballard Swenson Arts & Technology
200 Meter Dash Finals 25.94 Amanda Kuhl Hanover Area
200 Meter Dash Finals 25.94 Vanessa Mack Swenson Arts & Technology
200 Meter Dash Finals 25.98 Courtney Kedra Phoenixville Area
200 Meter Dash Finals 25.99 Shaniqu Wallace-Goins Harrisburg High School
200 Meter Dash Finals 26.08 Yaneshia Gaston Harrisburg High School
200 Meter Dash Finals 26.15 Nicole Grasty Abington
200 Meter Dash Finals 26.18 Kristen Hill Hatboro Horsham
200 Meter Dash Finals 26.22 Katurah Hayman Paul Robeson School for Human Services
200 Meter Dash Finals 26.23 Alexa Wilton Bradford Area
200 Meter Dash Finals 26.23 Anyssa Barbour Chambersburg
200 Meter Dash Finals 26.24 Tymerah Burgess Simon Gratz
200 Meter Dash Finals 26.26 Monique Sims Schenley
200 Meter Dash Finals 26.32 Zakiyyah Richardson Pennsbury
3000 Meter Run Finals 10:09.08 Abby Hewitt Greater Latrobe
3000 Meter Run Finals 10:15.78 Jordan Jenkins New Oxford
3000 Meter Run Finals 10:23.81 Abby Michaelian Cedar Cliff
3000 Meter Run Finals 10:23.88 Christy Cohick North Penn
3000 Meter Run Finals 10:25.64 Leigha Anderson Cumberland Valley
3000 Meter Run Finals 10:33.36 Ann Herman Pennsbury
3000 Meter Run Finals 10:34.02 Amanda Faust Emmaus
3000 Meter Run Finals 10:35.33 Jenna Gigliotti Norwin
3000 Meter Run Finals 10:37.98 Emily Giannotti Coudersport
3000 Meter Run Finals 10:42.06 Maria Seykora Academy of Notre Dame
3000 Meter Run Finals 10:43.93 Tori Gerlach Pennridge
3000 Meter Run Finals 10:44.28 Elizabeth Simpson Boyertown
3000 Meter Run Finals 10:45.86 Sarah Holl Upper Dublin
3000 Meter Run Finals 10:56.22 Katie Gorman Plymouth Whitemarsh
3000 Meter Run Finals 10:59.25 Samantha Harbison Great Valley
400 Meter Dash Finals 56.02 Brittany Wallace Penn Wood
400 Meter Dash Finals 56.83 Ayanna Fields Academy of Notre Dame
400 Meter Dash Finals 57.63 Arielle Fonrose Msgr Bonner & Abp Prendergast HS
400 Meter Dash Finals 57.63 Acoya Goines Engineering & Science
400 Meter Dash Finals 57.63 Taylor Ellis-Watson Springside Chestnut Hill Academy
400 Meter Dash Finals 58.00 Katurah Hayman Paul Robeson School for Human Services
400 Meter Dash Finals 58.20 Shanae Gee Paul Robeson School for Human Services
400 Meter Dash Finals 58.51 Abbi Reid Strath Haven
400 Meter Dash Finals 59.13 Shannon Geddes Villa Joseph Marie
400 Meter Dash Finals 59.28 Dashera Richardson Paul Robeson School for Human Services
400 Meter Dash Finals 59.40 Brittany Robinson Cardinal O'Hara
400 Meter Dash Finals 59.72 Shaniqu Wallace-Goins Harrisburg High School
400 Meter Dash Finals 59.75 Callie Francis The Hill School
4x200 Meter Relay Finals 1:41.59 Relay Team Abington
4x200 Meter Relay Finals 1:41.93 Relay Team Swenson Arts & Technology
4x200 Meter Relay Finals 1:43.09 Relay Team Central Bucks East
4x200 Meter Relay Finals 1:43.09 Relay Team West Catholic
4x200 Meter Relay Finals 1:43.31 Relay Team Chester
4x200 Meter Relay Finals 1:43.85 Relay Team Academy of Notre Dame
4x200 Meter Relay Finals 1:44.25 Relay Team Penn Hills
4x200 Meter Relay Finals 1:44.76 Relay Team Paul Robeson School for Human Services
4x200 Meter Relay Finals 1:45.00 Relay Team Penn Wood
4x200 Meter Relay Finals 1:45.69 Relay Team Phoenixville Area
4x200 Meter Relay Finals 1:45.71 Relay Team Harrisburg High School
4x200 Meter Relay Finals 1:47.26 Relay Team Villa Joseph Marie
4x200 Meter Relay Finals 1:47.41 Relay Team Cheltenham
4x200 Meter Relay Finals 1:47.43 Relay Team Msgr Bonner & Abp Prendergast HS
4x200 Meter Relay Finals 1:47.49 Relay Team Radnor
4x200 Meter Relay Finals 1:47.57 Relay Team State College Area High School
4x200 Meter Relay Finals 1:47.71 Relay Team Hatboro Horsham
4x200 Meter Relay Finals 1:47.96 Relay Team Spring Ford
4x200 Meter Relay Finals 1:48.29 Relay Team Downingtown East
4x200 Meter Relay Finals 1:48.42 Relay Team Pennridge
4x200 Meter Relay Finals 1:48.48 Relay Team Methacton
4x200 Meter Relay Finals 1:48.63 Relay Team Simon Gratz
4x200 Meter Relay Finals 1:48.73 Relay Team Saint Basil Academy
4x200 Meter Relay Finals 1:49.29 Relay Team Hempfield (3)
4x400 Meter Relay Finals 3:53.33 Relay Team Abington
4x400 Meter Relay Finals 3:53.87 Relay Team Penn Wood
4x400 Meter Relay Finals 3:58.05 Relay Team Academy of Notre Dame
4x400 Meter Relay Finals 3:59.99 Relay Team Paul Robeson School for Human Services
4x400 Meter Relay Finals 4:00.98 Relay Team West Catholic
4x400 Meter Relay Finals 4:02.47 Relay Team Villa Joseph Marie
4x400 Meter Relay Finals 4:02.54 Relay Team Msgr Bonner & Abp Prendergast HS
4x400 Meter Relay Finals 4:02.84 Relay Team Cardinal O'Hara
4x400 Meter Relay Finals 4:03.30 Relay Team North Penn
4x400 Meter Relay Finals 4:04.54 Relay Team Central Bucks West
4x400 Meter Relay Finals 4:04.61 Relay Team Central Bucks South
4x400 Meter Relay Finals 4:04.81 Relay Team Strath Haven
4x400 Meter Relay Finals 4:05.13 Relay Team Radnor
4x400 Meter Relay Finals 4:06.74 Relay Team Downingtown East
4x400 Meter Relay Finals 4:07.30 Relay Team Conestoga
4x400 Meter Relay Finals 4:07.55 Relay Team Penn Hills
4x400 Meter Relay Finals 4:07.86 Relay Team Dobbins Tech
4x400 Meter Relay Finals 4:08.04 Relay Team Central Bucks East
4x800 Meter Relay Finals 9:24.90 Relay Team Conestoga
4x800 Meter Relay Finals 9:25.14 Relay Team North Penn
4x800 Meter Relay Finals 9:25.78 Relay Team Downingtown East
4x800 Meter Relay Finals 9:33.94 Relay Team Central Bucks West
4x800 Meter Relay Finals 9:35.90 Relay Team Archbishop Wood
4x800 Meter Relay Finals 9:37.73 Relay Team Neshaminy
4x800 Meter Relay Finals 9:48.40 Relay Team Cardinal O'Hara
4x800 Meter Relay Finals 9:51.33 Relay Team Central Bucks South
4x800 Meter Relay Finals 9:51.55 Relay Team West Chester Henderson
4x800 Meter Relay Finals 9:57.87 Relay Team Villa Maria Academy
4x800 Meter Relay Finals 10:00.01 Relay Team State College Area High School
60 Meter Hurdles Prelims 8.87 Anthonia Ballard Swenson Arts & Technology
60 Meter Hurdles Finals 8.89 Alysha Cook Harrisburg High School
60 Meter Hurdles Prelims 8.91 Alysha Cook Harrisburg High School
60 Meter Hurdles Finals 8.91 Anthonia Ballard Swenson Arts & Technology
60 Meter Hurdles Prelims 8.93 Shanae Bailey Swenson Arts & Technology
60 Meter Hurdles Prelims 8.98 Leah Nugent Abington
60 Meter Hurdles Finals 9.03 Jasmine Wanamaker Girls' High
60 Meter Hurdles Prelims 9.06 Brittney Howell Cheltenham
60 Meter Hurdles Finals 9.06 Brittney Howell Cheltenham
60 Meter Hurdles Prelims 9.07 Elizabeth Kline Upper Saint Clair
60 Meter Hurdles Finals 9.08 Elizabeth Kline Upper Saint Clair
60 Meter Hurdles Prelims 9.10 Tamisha Thomas Archbishop Ryan
60 Meter Hurdles Prelims 9.11 Jasmine Wanamaker Girls' High
60 Meter Hurdles Finals 9.14 Tamisha Thomas Archbishop Ryan
60 Meter Hurdles Prelims 9.16 Lauren Terstappen Phoenixville Area
60 Meter Hurdles Finals 9.17 Shanae Bailey Swenson Arts & Technology
60 Meter Hurdles Prelims 9.20 Caitlin Stuetz Cheltenham
60 Meter Dash Finals 7.45 Rayiana Johnson Chester
60 Meter Dash Prelims 7.54 Rayiana Johnson Chester
60 Meter Dash Prelims 7.73 Shanae Bailey Swenson Arts & Technology
60 Meter Dash Finals 7.75 Erin Guty Trinity (3)
60 Meter Dash Finals 7.77 Shanae Bailey Swenson Arts & Technology
60 Meter Dash Prelims 7.78 Erin Guty Trinity (3)
60 Meter Dash Prelims 7.80 Maura McKendrick Academy of Notre Dame
60 Meter Dash Prelims 7.80 Brittany Ducally Wissahickon
60 Meter Dash Prelims 7.81 Courtney Kedra Phoenixville Area
800 Meter Run Finals 2:11.99 Chloe Schmidt State College Area High School
800 Meter Run Finals 2:13.19 Kalyn Fisher Lewisburg Area
800 Meter Run Finals 2:13.95 Bree Shugarts Mifflin County High School
800 Meter Run Finals 2:15.05 Taylor Bumpas Gwynedd-Mercy Academy
800 Meter Run Finals 2:15.85 Heather Selheimer North Penn
800 Meter Run Finals 2:16.08 Elyse Wilkinson Penn Charter
800 Meter Run Finals 2:17.57 Marta Klebe Conestoga
800 Meter Run Finals 2:18.44 Kiersten Brown Archbishop Wood
800 Meter Run Finals 2:18.51 Erin Lopresti Seneca Valley
800 Meter Run Finals 2:18.88 Jennifer Haffner Baldwin
800 Meter Run Finals 2:20.20 Meredith Fox Central Bucks South
800 Meter Run Finals 2:20.26 Brittney Martin Abington Heights
800 Meter Run Finals 2:20.78 Megan Rother Villa Joseph Marie
800 Meter Run Finals 2:21.20 Lindsay Rheiner Council Rock North
800 Meter Run Finals 2:21.59 Robyn Oakley Cardinal O'Hara
800 Meter Run Finals 2:22.40 Korinne Piper Hempfield (3)
Distance Medley Relay Finals 12:22.73 Relay Team Coatesville
Distance Medley Relay Finals 12:28.25 Relay Team Saint Basil Academy
Distance Medley Relay Finals 12:29.91 Relay Team Strath Haven
Distance Medley Relay Finals 12:33.55 Relay Team Lower Merion
Distance Medley Relay Finals 12:44.89 Relay Team Central Bucks East
Distance Medley Relay Finals 12:45.06 Relay Team Pennridge
High Jump Finals 5-4 Alison Day West Chester Rustin
High Jump Finals 5-4 Paige Rittelmann Butler
High Jump Finals 5-4 Calsie Boyd Richland
High Jump Finals 5-6 Taylor Morgan Upper Dublin
Long Jump Finals 17-8.5 Courtney Kedra Phoenixville Area
Long Jump Finals 17-10.25 Keri Dantley West Allegheny
Long Jump Finals 17-10.75 Marissa McDonald Central Dauphin East (CD East)
Long Jump Finals 18-4.75 Brittney Howell Cheltenham
One Mile Run Finals 5:01.89 Chloe Schmidt State College Area High School
One Mile Run Finals 5:04.17 Natalie Bower Greater Latrobe
One Mile Run Finals 5:04.21 Kayleigh Perry Eastern Lebanon County
One Mile Run Finals 5:08.81 Sophia Ziemian Lewisburg Area
One Mile Run Finals 5:10.14 Lindsey Graybill Emmaus
One Mile Run Finals 5:10.19 Lindsay Rheiner Council Rock North
One Mile Run Finals 5:12.22 Kacie O'Neil Conestoga
One Mile Run Finals 5:13.34 Madlyn Evans Abington
One Mile Run Finals 5:14.28 Tori Perri Mount Saint Joseph Academy
One Mile Run Finals 5:15.02 Maria Seykora Academy of Notre Dame
One Mile Run Finals 5:15.04 Samantha Haering Central Bucks South
One Mile Run Finals 5:18.78 Meghan McGovern North Penn
One Mile Run Finals 5:19.53 Alyssa Bellia Archbishop Carroll
Pole Vault Finals 11-0 Georgia Williams Bermudian Springs
Pole Vault Finals 11-0 Brooke Hamscher Whitehall
Pole Vault Finals 11-0 Allison Vanek Wilson Area (11)
Pole Vault Finals 11-6 Mandissa Marshall Crestwood
Pole Vault Finals 12-6 Tory Worthen Council Rock South
Shot Put Finals 39-3.25 Emily Woods Hickory
Shot Put Finals 39-7 Nicole Mayr McDowell
Shot Put Finals 40-4 Tori Paterra Elizabeth Forward
Shot Put Finals 46-6 Ashley Adams Freedom Area (7)
Triple Jump Finals 36-6.5 Brittney Edwards Baldwin
Triple Jump Finals 36-8.75 Caitlin Vanek Wilson Area (11)
Triple Jump Finals 37-0.75 Taylor Crawford Northern Bedford
Triple Jump Finals 37-1.75 Ali Gillen Central Bucks East
Triple Jump Finals 37-1.75 Marissa McDonald Central Dauphin East (CD East)
Triple Jump Finals 37-2.5 Calsie Boyd Richland
Triple Jump Finals 37-4.75 Keri Dantley West Allegheny
Triple Jump Finals 37-9.75 Kell Monteleone Penn Hills
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 21.76 Brady Gehret Altoona Area
200 Meter Dash Finals 22.05 Alex Kenney State College Area High School
200 Meter Dash Finals 22.23 Dareem David Penn Charter
200 Meter Dash Finals 22.29 Ozzie Bryan West Catholic
200 Meter Dash Finals 22.36 Aaron Nadolsky Altoona Area
200 Meter Dash Finals 22.38 Matt Bellay Montour
200 Meter Dash Finals 22.50 Brandon Thompson Martin Luther King HS
200 Meter Dash Finals 22.56 J 'Lani Pryce Bensalem
200 Meter Dash Finals 22.63 Tyler Burke Quakertown
200 Meter Dash Finals 22.64 Erick Brundidge Northeast HS
200 Meter Dash Finals 22.68 Clinton Johnson Chester
200 Meter Dash Finals 22.74 Dwayne Hyman Engineering & Science
200 Meter Dash Finals 22.76 Ryan Brown Penn Charter
200 Meter Dash Finals 22.78 Peter Overare McDowell
200 Meter Dash Finals 22.85 Tim Dixon Elizabeth Forward
200 Meter Dash Finals 22.85 Colin Dempster Hatboro Horsham
200 Meter Dash Finals 22.88 Kevin Morton Spring Ford
200 Meter Dash Finals 22.89 Newton Miller William Penn
200 Meter Dash Finals 22.91 Chris Houston Bishop McDevitt
200 Meter Dash Finals 22.92 Bernard Pierce Glen Mills Schools
200 Meter Dash Finals 22.95 Bill Morgan Cardinal O'Hara
200 Meter Dash Finals 22.96 Ramaan Ansley Engineering & Science
200 Meter Dash Finals 22.96 Anthony Batch Penncrest
3000 Meter Run Finals 8:35.58 Robert Micikas Crestwood
3000 Meter Run Finals 8:36.17 Ben Furcht Lower Merion
3000 Meter Run Finals 8:44.00 Nick Bonaventure Penncrest
3000 Meter Run Finals 8:46.73 Neal Berman Lower Merion
3000 Meter Run Finals 8:49.70 Patrick DeSabato Friends' Central
3000 Meter Run Finals 8:59.93 Richard Lafferty The Hill School
3000 Meter Run Finals 8:59.97 Nebiyu Osman Mercersburg Academy
3000 Meter Run Finals 9:02.97 Brad Hough West Allegheny
400 Meter Dash Finals 48.56 Chris Morrales Abington
400 Meter Dash Finals 48.58 Aaron Nadolsky Altoona Area
400 Meter Dash Finals 48.81 Lamont Fowler Conrad Weiser
400 Meter Dash Finals 49.22 Hansel Akers Hempfield (3)
400 Meter Dash Finals 49.46 J 'Lani Pryce Bensalem
400 Meter Dash Finals 49.51 Tom Hopkins The Haverford School for Boys
400 Meter Dash Finals 49.65 Gary Flythe Central Dauphin
400 Meter Dash Finals 49.70 Evan Williams Methacton
400 Meter Dash Finals 49.93 Anthony Batch Penncrest
400 Meter Dash Finals 49.98 Shawn David Penn Charter
400 Meter Dash Finals 50.01 Clinton Johnson Chester
400 Meter Dash Finals 50.35 Gerard Smith Father Judge
400 Meter Dash Finals 50.36 Chris Melton Upper Dublin
400 Meter Dash Finals 50.37 Tom Mayer Conestoga
400 Meter Dash Finals 50.56 Dwayne Hyman Engineering & Science
400 Meter Dash Finals 50.88 Josh McMaster Elizabethtown Area
400 Meter Dash Finals 51.13 Marcus Line Wyomissing Area
400 Meter Dash Finals 51.17 Evan Mccready Wyomissing Area
400 Meter Dash Finals 51.29 Zack Vucurevich Cumberland Valley
400 Meter Dash Finals 51.35 Nick Ferry Downingtown East
4x200 Meter Relay Finals 1:29.27 Relay Team Altoona Area
4x200 Meter Relay Finals 1:29.61 Relay Team Penn Charter
4x200 Meter Relay Finals 1:30.97 Relay Team Penn Hills
4x200 Meter Relay Finals 1:31.18 Relay Team Cheltenham
4x200 Meter Relay Finals 1:31.19 Relay Team Cardinal O'Hara
4x200 Meter Relay Finals 1:31.51 Relay Team Norristown
4x200 Meter Relay Finals 1:31.55 Relay Team Wissahickon
4x200 Meter Relay Finals 1:32.24 Relay Team Coatesville
4x200 Meter Relay Finals 1:32.38 Relay Team Chester
4x200 Meter Relay Finals 1:32.58 Relay Team North Penn
4x200 Meter Relay Finals 1:32.87 Relay Team William Penn
4x200 Meter Relay Finals 1:33.07 Relay Team McDowell
4x200 Meter Relay Finals 1:33.22 Relay Team State College Area High School
4x200 Meter Relay Finals 1:33.33 Relay Team Central Bucks South
4x200 Meter Relay Finals 1:33.35 Relay Team Archbishop Wood
4x200 Meter Relay Finals 1:33.61 Relay Team Glen Mills Schools
4x400 Meter Relay Finals 3:20.34 Relay Team Altoona Area
4x400 Meter Relay Finals 3:21.65 Relay Team Conestoga
4x400 Meter Relay Finals 3:22.48 Relay Team Bensalem
4x400 Meter Relay Finals 3:22.56 Relay Team Abington
4x400 Meter Relay Finals 3:22.65 Relay Team Coatesville
4x400 Meter Relay Finals 3:22.83 Relay Team Penncrest
4x400 Meter Relay Finals 3:23.96 Relay Team Engineering & Science
4x400 Meter Relay Finals 3:24.12 Relay Team Chester
4x400 Meter Relay Finals 3:24.73 Relay Team North Penn
4x400 Meter Relay Finals 3:25.18 Relay Team Cheltenham
4x400 Meter Relay Finals 3:25.66 Relay Team Penn Hills
4x400 Meter Relay Finals 3:26.59 Relay Team Norristown
4x400 Meter Relay Finals 3:26.79 Relay Team Upper Dublin
4x400 Meter Relay Finals 3:26.80 Relay Team Hempfield (3)
4x400 Meter Relay Finals 3:27.38 Relay Team West Chester Henderson
4x400 Meter Relay Finals 3:27.59 Relay Team The Haverford School for Boys
4x400 Meter Relay Finals 3:28.18 Relay Team Father Judge
4x400 Meter Relay Finals 3:28.23 Relay Team Wyomissing Area
4x400 Meter Relay Finals 3:28.89 Relay Team Msgr Bonner & Abp Prendergast HS
4x400 Meter Relay Finals 3:29.12 Relay Team Downingtown East
4x400 Meter Relay Finals 3:29.14 Relay Team Williamsport Area
4x400 Meter Relay Finals 3:29.63 Relay Team Wissahickon
4x800 Meter Relay Finals 7:49.01 Relay Team Central Bucks South
4x800 Meter Relay Finals 7:52.53 Relay Team North Penn
4x800 Meter Relay Finals 7:58.68 Relay Team Bensalem
4x800 Meter Relay Finals 8:00.38 Relay Team Abington
4x800 Meter Relay Finals 8:00.92 Relay Team Phoenixville Area
4x800 Meter Relay Finals 8:04.75 Relay Team Cumberland Valley
4x800 Meter Relay Finals 8:06.09 Relay Team Holy Ghost Preparatory School
4x800 Meter Relay Finals 8:10.74 Relay Team LaSalle College High School
4x800 Meter Relay Finals 8:11.58 Relay Team Altoona Area
4x800 Meter Relay Finals 8:13.02 Relay Team Pennridge
4x800 Meter Relay Finals 8:14.18 Relay Team Strath Haven
4x800 Meter Relay Finals 8:15.68 Relay Team Garnet Valley
4x800 Meter Relay Finals 8:17.97 Relay Team Great Valley
60 Meter Hurdles Finals 8.08 Wallace Spencer Malvern Prep
60 Meter Hurdles Finals 8.15 Michael Brown Lower Dauphin
60 Meter Hurdles Prelims 8.15 Wallace Spencer Malvern Prep
60 Meter Hurdles Prelims 8.18 Michael Brown Lower Dauphin
60 Meter Hurdles Finals 8.18 Manny Morris Octorara
60 Meter Hurdles Finals 8.20 Stu Fram Council Rock North
60 Meter Hurdles Prelims 8.21 Tyree Bennett Bradford Area
60 Meter Hurdles Finals 8.21 Tyree Bennett Bradford Area
60 Meter Hurdles Prelims 8.26 Manny Morris Octorara
60 Meter Hurdles Prelims 8.29 Stu Fram Council Rock North
60 Meter Hurdles Prelims 8.30 Matt Machiko North Allegheny
60 Meter Hurdles Finals 8.33 Matt Machiko North Allegheny
60 Meter Hurdles Prelims 8.34 Matt Bundy Penncrest
60 Meter Hurdles Prelims 8.34 Cory Young Waynesboro
60 Meter Hurdles Finals 8.34 Cory Young Waynesboro
60 Meter Hurdles Finals 8.36 Matt Bundy Penncrest
60 Meter Hurdles Prelims 8.39 David Hightower Easton Area
60 Meter Hurdles Prelims 8.39 Connor Snyder Wilson (3)
60 Meter Dash Finals 6.87 Romarr Mayne Reading
60 Meter Dash Finals 6.94 Ramaan Ansley Engineering & Science
60 Meter Dash Prelims 6.96 Romarr Mayne Reading
60 Meter Dash Prelims 6.97 Ramaan Ansley Engineering & Science
60 Meter Dash Finals 6.98 Bernard Pierce Glen Mills Schools
60 Meter Dash Finals 7.00 Matt Bellay Montour
60 Meter Dash Prelims 7.00 Khiry Watts Northgate
60 Meter Dash Prelims 7.00 Alex Kenney State College Area High School
60 Meter Dash Finals 7.00 Alex Kenney State College Area High School
60 Meter Dash Prelims 7.01 Chris Houston Bishop McDevitt
60 Meter Dash Finals 7.01 Chris Houston Bishop McDevitt
60 Meter Dash Prelims 7.02 Bernard Pierce Glen Mills Schools
60 Meter Dash Prelims 7.02 Matt Bellay Montour
60 Meter Dash Finals 7.04 Peter Overare McDowell
60 Meter Dash Prelims 7.05 Peter Overare McDowell
60 Meter Dash Prelims 7.05 Razzaaq Taylor Williamsport Area
800 Meter Run Finals 1:51.79 Tom Mallon Central Bucks South
800 Meter Run Finals 1:53.66 Michael Palmisano Upper Dublin
800 Meter Run Finals 1:55.53 Paul Reilly Upper Dublin
800 Meter Run Finals 1:56.16 Kevin Hull Hempfield (3)
800 Meter Run Finals 1:56.45 Matt Poiesz Central Bucks South
800 Meter Run Finals 1:56.59 Mark Fuller Cumberland Valley
800 Meter Run Finals 1:56.66 John Castillo Saint Joseph's Prep
800 Meter Run Finals 1:56.80 Trevor Cordivari The Hill School
800 Meter Run Finals 1:57.00 Adam Shrawder West Middlesex
800 Meter Run Finals 1:57.34 Matt McGeehan Ridley
800 Meter Run Finals 1:57.66 Andrew Smith Garnet Valley
800 Meter Run Finals 1:58.93 Brett Shepherd Msgr Bonner & Abp Prendergast HS
800 Meter Run Finals 1:58.96 Anthony Lancaster Plymouth Whitemarsh
800 Meter Run Finals 1:59.60 Chris Rallis State College Area High School
800 Meter Run Finals 1:59.60 John King Upper Darby
800 Meter Run Finals 2:00.07 David Eubanks Chambersburg
Distance Medley Relay Finals 10:19.83 Relay Team Upper Dublin
Distance Medley Relay Finals 10:28.77 Relay Team Saint Joseph's Prep
Distance Medley Relay Finals 10:32.15 Relay Team Cardinal O'Hara
Distance Medley Relay Finals 10:34.55 Relay Team West Chester Henderson
Distance Medley Relay Finals 10:36.80 Relay Team Central Bucks West
Distance Medley Relay Finals 10:46.12 Relay Team Baldwin
High Jump Finals 6-8 Sean Gentry North Penn
High Jump Finals 6-8 Kyriq Williams Phoenixville Area
Long Jump Finals 22-2.75 Phil Thomas Springside Chestnut Hill Academy
Long Jump Finals 22-6.5 John Cantwell Council Rock South
Long Jump Finals 22-7.75 Joe Price Malvern Prep
Long Jump Finals 22-10 Carlton Lavong Methacton
Long Jump Finals 23-2.25 Sean Gentry North Penn
One Mile Run Finals 4:21.19 Ivo Milic-strkalj Friends' Central
One Mile Run Finals 4:21.46 Matt McCullough Malvern Prep
One Mile Run Finals 4:22.37 Matt Chylak Holy Ghost Preparatory School
One Mile Run Finals 4:22.65 Dustin Horning Elizabethtown Area
One Mile Run Finals 4:23.45 Ben Furcht Lower Merion
One Mile Run Finals 4:23.89 Vincent Perozze Perkiomen Valley
One Mile Run Finals 4:24.73 David Eubanks Chambersburg
One Mile Run Finals 4:24.85 Jimmy Tarsnane Perkiomen Valley
One Mile Run Finals 4:26.80 Gus McKenzie Germantown Friends School
One Mile Run Finals 4:26.87 Ryan Hartzel Cumberland Valley
One Mile Run Finals 4:27.00 Kyle Klapatauskas Bensalem
One Mile Run Finals 4:27.32 Brian Quintrell North Penn
One Mile Run Finals 4:27.56 Danny Wallace Council Rock North
One Mile Run Finals 4:27.63 Tom Kehl Father Judge
One Mile Run Finals 4:28.60 Wade Endress Altoona Area
One Mile Run Finals 4:29.58 Seth Hibbs Hatboro Horsham
One Mile Run Finals 4:30.72 George Dickson Strath Haven
Pole Vault Finals 14-6 Nathaniel Hensh Laurel Highlands
Shot Put Finals 53-4 Blake Davenport Kennett
Shot Put Finals 54-2.5 Doug Henninger Whitehall
Shot Put Finals 55-5.25 Nathan Lojek Trinity (7)
Shot Put Finals 56-3 Steve Mitchell Pittsburgh Central Catholic
Shot Put Finals 60-1.5 Rodney Richter Connellsville
Shot Put Finals 62-2 Wesley Lavong Methacton
Triple Jump Finals 45-0 Carlton Lavong Methacton
Triple Jump Finals 45-4.75 Omar Thomas Coatesville
Triple Jump Finals 45-7.25 Andrew Worsley Milton Hershey
Triple Jump Finals 45-11.75 Matt Terry Downingtown East
Triple Jump Finals 46-4.5 Jason Johnson Cardinal O'Hara